Již 487 rodičů si tento měsíc vybralo Školu Populo. Děkujeme ❤️. Zbývají poslední volná místa a konzultace ZDARMA.

Kontaktujte nás na +420 730 701 601
O nás
O nás Lektoři Zaměstnanci Metodické centrum Nezisková činnost
Doučování
Doučování Výuka jazyků Příprava na zkoušky Online výuka Prezenční výuka
Časté otázky Služby
Služby Vstupní testy Testování nanečisto Procvičování online Dárkové poukazy
Reference Ceník Galerie Blog Kariéra Kontakt
Úvod Blog Přijímací zkoušky Termíny a průběh přijímacích zkoušek 2023

Termíny a průběh přijímacích zkoušek 2023

Termíny a průběh přijímacích zkoušek 2023
13. 1. 2023
Přijímací zkoušky

Kdo přijímací zkoušky pořádá

Už několik let má organizaci přijímacích zkoušek na střední školy na starosti organizace CERMAT. Ta rozhoduje nejen o termínech, ale také o zadání, které je pro všechny školy stejné. Už tedy neplatí, že si každá škola organizuje přijímací zkoušky sama a podle svých pravidel.

Jaké jsou termíny přijímacích zkoušek 2023 pro čtyřleté obory

Pro letošek byl čtyřletým oborům a také oborům nástavbového studia stanoven první řádný termín ve čtvrtek 13. dubna 2023. Druhý řádný termín následuje hned o den později, tedy v pátek 14. dubna 2023. První a druhý náhradní termín jsou stanovené na středu 10. a čtvrtek 11. května 2023.

Jaké jsou termíny přijímacích zkoušek 2023 pro šestileté a osmileté obory

Žáci, kteří se hlásí na šestiletá a osmiletá gymnázia, čeká první termín v pondělí 17. dubna 2023, druhý pak v úterý 18. dubna 2023. Náhradní termíny jsou stanoveny na stejná data jako v případě čtyřletých oborů, tedy na středu 10. a čtvrtek 11. května 2023.

Pokud žák podá přihlášku na dva obory, přijímací zkoušky skládá v prvním i druhém řádném termínu. Pořadí škol na přihlášce neurčuje žákovu preferenci, ale jen termíny zkoušek na jednotlivé školy. V případě, že uchazeč nemůže zkoušku složit v řádném termínu například kvůli nemoci, co nejdříve musí odevzdat omluvu řediteli školy. Ten pak může v případě jejího uznání povolit žákovi náhradní termín.

Doučování na přijímačky
Začali jste se učit a zjišťujete, že s látkou potřebujete pomoci? Neváhejte se nám ozvat a zapište se na doučování. Rádi vám pomůžeme.

Z čeho budu dělat přijímací zkoušky

Jednotné přijímací zkoušky jsou složeny ze dvou písemných částí, a to z češtiny a literatury a pak z matematiky. Z každého z nich lze získat maximálně 50 bodů. Spodní hranice není jednotně stanovena, školy si ji ale mohou stanovit samy v rámci svých vlastních kritérií pro přijetí.

Jednotné přijímací zkoušky jsou ale pouze jednou ze součástí přijímacího řízení. Školy totiž mohou zohledňovat i další kritéria, jako umístění žáků na různých olympiádách nebo předchozí studijní výsledky. Platí, že výsledky jednotné přijímací zkoušky se na celkovém hodnocení podílí nejméně 60 %, v případě sportovní školy nejméně 40 %.

Přijímačky ve Škole Populo

 

Jak dlouho přijímací zkoušky trvají

Na test z českého jazyka a literatury mají žáci 60 minut, test z matematiky trvá 70 minut. Pozor, při testech nejsou povolené jakékoliv pomůcky jako slovníky, kalkulačky, Pravidla českého pravopisu nebo tabulky. Žák je tedy odkázán jen sám na sebe a své znalosti.

Kdy budou zveřejněny výsledky přijímacích zkoušek 2023

CERMAT zveřejní ředitelům škol výsledky zkoušek v pátek 28. dubna 2023. Ředitelé je následně vyhodnotí a zveřejní seznam přijatých uchazečů, a to nejpozději do dvou pracovních dnů. O tom, jak škola uchazečům poskytne výsledky, rozhoduje ředitel.

Přijímací zkoušky nanečisto
Domácí příprava je základ. Nic ale nevynahradí to, když si můžete vyzkoušet  reálnou atmosféru zkoušek nanečisto. Před dalšími uchazeči tak budete mít velikou výhodu. Ale pozor, kapacity se nám pomalu, ale jistě plní. Doporučujeme s přihláškou neotálet.

Praktické rady pro přijímačky

Vzhledem k tomu, že pro drtivou většinu žáků představují přijímací přijímačky první opravdu důležitou životní zkoušku, mívá mnoho z nich problémy s nervozitou. Na zkoušky se proto připravujte včas, myslete ale také na dostatečný odpočinek.

Na přijímací zkoušky se oblečte pohodlně. Slavnostnější oblečení nutné není, na rozdíl například od maturit. Postačí například svetr a džíny nebo v případě dívek sukně. Nezapomeňte si s sebou vzít láhev s pitím a lehkou svačinu, ať se během přestávky můžete občerstvit.

Pomoc na přijímací zkoušky ve Škole Populo

Jak se na přijímací zkoušky připravit

Určitě doporučujeme začít se na přijímačky připravovat co nejdříve. Pokud cítíte, že máte s přípravou potíže, neváhejte se na nás co nejdříve obrátit a domluvte si doučování. Projdeme s vámi vše, co budete potřebovat, a také vás naučíme, jak testy vyplňovat. Ke konci kurzu si zkusíte napsat didaktický test v časovém limitu. Díky tomu se naučíte pracovat pod stresem a získáte proti dalším uchazečům velkou výhodu.

Určitě také doporučujeme rozložit si studium do menších dávek. V ideálním případě se učte každý den, ať nemáte zbytečné prostoje. Přímo na stránkách CERMATu jsou k dispozici zadání testů pro procvičování. Naučené učivo si také občas nezapomeňte zopakovat.

Autor:

Bc. Adéla Hronová
Manažerka Školy Populo
Adéla je šéfkou našeho produkčního oddělení. Vede tři týmy, které se starají o naše studenty a lektory. Zná dokonale naše služby a spolu s Metodickým centrem denně pracuje na jejich vylepšování.

 

Pro bližší informace vyplňte nezávazný formulář
Zavolejte nám
Jsme právě u telefonu
Konzultace zdarma – Napište nám
Beru na vědomí zpracování osobních údajů.
V případě zájmu o doučování v jiných městech nás kontaktujte na tel. +420 730 701 601, případně formou e-mailu na [email protected].
Doučujeme také na Slovensku a v Anglii.
© 2024 Vzdělávací centrum Populo
Provozovatelem stránek Škola Populo je Vzdělávací centrum Populo, z. s. IČO: 06746551, se sídlem Horní lán 1257/45, Nová Ulice, 779 00 Olomouc Spisová značka: L 16433 vedená u Krajského soudu v Ostravě. Provozovatelem stránky https://www.skolapopulo.cz/testovani-nanecisto je společnost Antecellere, s.r.o., IČ: 05928354, sídlem Jindřišská 901/5, Nové Město (Praha 1), 110 00 Praha, spisová značka C 273177/MSPH vedená u Městského soudu v Praze.
Používáme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití těchto webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky, předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.