Vaše doučování může začít do 2 dnů. ⌛ Minulý týden této příležitosti využilo 151 klientů. Konzultace ZDARMA.

Kontaktujte nás na +420 730 701 601
O nás
O nás Lektoři Zaměstnanci Metodické centrum Nezisková činnost
Doučování
Doučování Výuka jazyků Příprava na zkoušky Online výuka Prezenční výuka
Časté otázky Služby
Služby Vstupní testy Testování nanečisto Procvičování online Dárkové poukazy
Reference Ceník Galerie Blog Kariéra Kontakt
Úvod O nás Nezisková činnost

Nezisková činnost

Nezisková činnost
Ve Škole Populo se snažíme studentům pomoci a ve všech ohledech jim vyjít vstříc. Přejeme si, aby nepřicházeli o možnost vzdělávání, a děláme pro to naše maximum. Poskytujeme tedy doučování zdarma těm studentům, kteří jej potřebují, a nemají nikoho, kdo by je ve výuce podpořil. Řeč je například o dětech z dětských domovů či z jinak znevýhodněného sociálního prostředí. Věnují se jim naši zkušení lektoři, kteří jsou potřebnou oporou v průběhu jejich studia. Ke každému přistupují individuálně tak, aby doplnili veškeré nedostatky v učivu, a tím společně dosáhli stanovených cílů. Věříme, že i díky Škole Populo má každý možnost plnit si své sny.
Pokud i Vy máte ve svém okolí někoho, komu můžeme díky naší neziskové činnosti poskytnout podporu a pomoc při vzdělávání, jsme tady pro Vás. Vyplňte kontaktní formulář a v něm krátce popište okolnosti pro realizaci doučování. Co nejdříve se s Vámi spojíme, individuálně projednáme vhodný postup i způsob doučování a nastavíme odpovídající studijní plán. K dispozici jsme Vám také na tel. +420 730 701 601 nebo na e-mailu [email protected].

Open Gate

Škola Populo je dlouhodobě součástí charitativního projektu, v rámci kterého pomáhá dětem ze sociálně znevýhodněného prostředí splnit si jejich sen a dostat se na gymnázium Open Gate. Koordinátorka projektu, paní Petra Štětková, pravidelně doporučuje děti, které naši pomoc potřebují nejvíce. I ve školním roce 2020/2021 jsme podpořili několik šikovných studentů na jejich cestě ke vzdělávání na vytoužené škole. A jaký byl výsledek?
Dobrý den do Školy Populo,

moc vás zdravím a se začátkem nového školního roku přeji Vám i celé Škole Populo další úspěšný rok. Ráda bych Vám v úvodu sdělila, že Vaše škola pomohla 9 dětem ze sociálně-znevýhodněného prostředí splnit jejich sen a dostat se do gymnázia OPEN GATE. Myslím, že Vaše pomoc byla velmi účinná, protože ze všech Vámi podporovaných dětí nebyly přijaty do OG pouze 2. Moc Vám tedy jménem svým, jménem nadace The Kellner Family Foundation, ale především jménem dětí, kterým jste pomohli, děkuji!!!

S pozdravem

Mgr. Petra Štětková
koordinátorka projektu Open Gate

Fond ohrožených dětí Klokánek

Ráda bych touto cestou vyjádřila své upřímné poděkování Vám i Vašim zaměstnancům. Vedu jeden z Klokánků FOD. Děti, které se dostanou do zařízení našeho typu, jsou s naprostou jistotou vždy pozadu v učivu a mnohdy začínáme doučovat úplné základy i u 12 nebo 13 letých dětí. Vím proto, jak je náročné doučit všechno, co jejich rodiče zanedbali, a mnohdy se nám podaří i z velmi podprůměrného dítěte vytáhnout prospěch i lehce nadprůměrný.
Pracuji pro FOD už 17 let a zažila jsem dobré i zlé od různých spolupracujících organizací. Proto si myslím, že mohu svědomitě říct, že spolupráce s vámi byla naprosto dokonalá. Přístup vašich lektorů, komplexnost probrané látky i rozsah učiva, které dokážete dětem pomoci si osvojit, je neuvěřitelný. Moc nám pomohla i zpětná vazba lektora z každé hodiny, díky které jsme mohli včas zasáhnout v případě, kdy bylo třeba studenta “ohlídat”.
Honza, kterého jste připravili ke zkouškám, dostal možnost zapojit se do projektu Open Gate. Je to pro něj malý zázrak a vaše pomoc, která jistě zvedla šanci pro studium, je neuvěřitelná. Honza po absolvování rozdílových zkoušek přiběhl za námi do auta a nadšeně se chlubil, že všechno bylo lehké a zvládl to v dobrém čase. Mrzelo nás je to, že jste tam nemohli být s námi, ten šťastný a spokojený výraz patřil Vám a Vašim lektorům. Ještě čekáme na výsledky zkoušek, ale i kdyby nedopadly, chlapec dostal šanci a zažil pocit úspěchu, a za ten Vám patří náš upřímný dík.
Ještě jednou velký obdiv k Vaší práci a hodně sil pro další studenty.
Se srdečným pozdravem, Karina

ZŠ Mozartova

Příběh naší neziskové činnosti začal v roce 2017, kdy nás pan ředitel ZŠ Mozartova jako jeden z prvních požádal o pomoc ve výuce studentů, kteří si ji nemohli dovolit financovat. Tato žádost nás okamžitě oslovila, a tak jsme se jí rádi ujali. Výuku u nás započala Klárka z dětského domova, která v té době byla již na druhém stupni a potřebovala mít dobrý průměr na vysvědčení, aby mohla být bez problémů přijata na střední školu. Bojovala s němčinou, ve které měla velké nedostatky, a tak k nám zpočátku docházela na dvě lekce týdně. Zvolili jsme jí lektorky, o kterých jsme byli přesvědčeni, že dokážou vykřesat lásku k neoblíbenému jazyku i ze zarputilých odpůrců. A výsledek se brzy dostavil. Klárka si byla po pár lekcích mnohem jistější ve všech určitých členech, jejich skloňování i jiných záludnostech německé gramatiky, a známky se tak začaly pomaličku zlepšovat. Později už jí stačilo docházet pouze na kondiční lekce před důležitými písemkami. Kromě toho, že pro ni už němčina není noční můrou, získala také dvě kamarádky – lektorky, které ji celou výukou provedly a se kterými je stále v kontaktu.

Dětský domov Šance

Po úspěšné spolupráci se studentkou Klárkou ze ZŠ Mozartova s námi navázal spolupráci ředitel dětského domova Šance. Brzy jsme se tak ujali doučování Natálky, která byla v 7. třídě ZŠ a trápila ji fyzika. Do fyzikálních jevů ji tehdy zasvětila naše vynikající lektorka Dáša, která to s dětmi umí jako málokdo a zvládne vysvětlit fyziku zcela originálním způsobem.
Další studenti z dětského domova nás začali oslovovat i sami. Brzy jsme začali pomáhat také Kristýnce a Nikče, které se postupně zlepšovaly v němčině a angličtině. V tomto roce nemáme cíle o nic nižší, pro dalšího studenta z dětského domova budeme zajišťovat přípravu k maturitní zkoušce z anglického jazyka.
Protože máme s domovem Šance vynikající vztahy, tak jsme se oficiálně zařadili mezi jeho dlouhodobé a významné partnery.

Romea

Nezisková organizace Romea nás poprvé oslovila v roce 2019, a my jsme začali v srpnu pomáhat Růžence, která byla v 1. ročníku SŠ. Potřebovala pomoci s přípravou na reparát z matematiky. Již dopředu jsme předpokládali, že budeme úspěšní, protože jsme jí přiřadili našeho výborného lektora Patrika, který dosáhl celé řady kladných referencí v rámci přípravy nejen na reparáty, ale i na přijímačky či maturity. Nutno však podotknout, že příprava Růženky rozhodně nebyla procházkou růžovým sadem. V předmětu měla velké nedostatky a na přípravu byl pouhý měsíc, takže ji ještě limitoval stresový faktor. Aby získala ztracené sebevědomí a dohnala vše zameškané, Patrik jí musel naordinovat docházku třikrát týdně a zadávat jí povinné domácí úkoly. Společné úsilí však přineslo kýžené ovoce a Růžence se podařilo reparátem bez problémů projít.

The Kellner Family Foundation

Student František J. k nám na výuku dochází díky nadaci The Kellner Family Foundation, pod jejíž záštitou je z důvodu zdravotního stavu své maminky. Ve Škole Populo se připravuje na Cermat testy z českého jazyka a matematiky. František má obrovský přehled a je moc šikovný. Zabrat potřebuje především v českém jazyce, a to i proto, že maminka není Češka. Občas dělá chyby z nepozornosti, nicméně se zajímá a intenzivně se věnuje např. chemii a fyzice, které si studuje i sám napřed. Z vlastního zájmu se snaží také programovat. Na lekcích spolupracuje, zadané úkoly si plní. Skrze stejnou nadaci, díky které může mít každý příležitost, se u nás začal doučovat také Kevin Š., žák 5. třídy ZŠ, který by chtěl zvládnout přijímačky na víceleté gymnázium. Jeho maminka se na nás obrátila s prosbou ohledně doučování českého jazyka a matematiky, aby se naučil typickým úlohám, které ho budou na přijímačkách čekat.

Nadace Terezy Maxové dětem

Doučování českého, anglického jazyka - příprava na maturitní zkoušku
Kontaktovala nás paní Nepalová, mentorka nadace Terezy Maxové dětem, a požádala o pomoc s přípravou k maturitní zkoušce pro jednu z jejích klientek.
Mottem fondu je: „Pomáháme dětem rozvinout jejich potenciál“. Cílem je podpořit znevýhodněné děti vyrůstající v dětských domovech nebo náhradní rodinné péči prostřednictvím grantů ve dvou oblastech podpory. Oblast vzdělávání - cílem je poskytnout vzdělání dětem v dětských domovech a dětem v náhradní rodinné péči formou podpory vyššího vzdělání, mimoškolních výukových kurzů a výukových potřeb. Oblast rozvoje talentu - zde se jedná o podporu zájmových kroužků, sportovních a podobných volnočasových aktivit.
Jelikož je nám motto fondu a také první oblast podpory velmi blízká, rozhodli jsme se, že slečně s doučováním pomůžeme. Kristýnka neměla jednoduché dětství a dospívání, ale vynaložila obrovské úsilí, aby se se studiem poprala. Absolvovala u nás doučování z českého a anglického jazyka, a také využila lekce na psychologii. Bohužel maturitní zkoušku z AJ a ČJ vzhledem k velkým mezerám v učivu a také časovému omezení nakonec Kristýnka nesložila. Patronka nadace nám však sama potvrdila, že Kristýnce doučování velmi pomohlo a posunulo ji dopředu. Jelikož nám osud Kristýnky není lhostejný, rozhodli jsme se ji podpořit i v posledním pokusu maturity zprostředkováním dalších 20 lekcí na jakýkoliv předmět. Věříme, že jí tyto lekce pomohou v dosažení svého cíle.
Ráda bych Vám tímto poděkovala za spolupráci, vstřícnost a velkou pomoc s Kristýnkou Trebišovskou. Přestože zkoušky nezvládla, jak jsme si všichni přáli, udělala velké pokroky a vyzkouší na jaře poslední pokus. Hledáme teď cesty jak se za tu dobu připravit na testy z angličtiny, které jí dělají největší problémy. Každopádně vaše škola udělala maximum a Kristýnka i já si velmi vážíme přístupu, nasazení a laskavosti.
Pro bližší informace vyplňte nezávazný formulář
Zavolejte nám
Aktuálně nejsme u telefonu. Vyplňte kontaktní formulář a ozveme se vám co nejdřív.
Konzultace zdarma – Napište nám
Beru na vědomí zpracování osobních údajů.
V případě zájmu o doučování v jiných městech nás kontaktujte na tel. +420 730 701 601, případně formou e-mailu na [email protected].
Doučujeme také na Slovensku.
© 2024 Vzdělávací centrum Populo
Provozovatelem stránek Škola Populo je Vzdělávací centrum Populo, z. s. IČO: 06746551, se sídlem Horní lán 1257/45, Nová Ulice, 779 00 Olomouc Spisová značka: L 16433 vedená u Krajského soudu v Ostravě. Provozovatelem stránky https://www.skolapopulo.cz/testovani-nanecisto je společnost Antecellere, s.r.o., IČ: 05928354, sídlem Jindřišská 901/5, Nové Město (Praha 1), 110 00 Praha, spisová značka C 273177/MSPH vedená u Městského soudu v Praze.
Používáme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití těchto webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky, předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.