Váš kurz může začít do 2 dnů. ⌛ Minulý týden této příležitosti využilo 137 klientů. Konzultace ZDARMA.

Kontaktujte nás na +420 730 701 601
O nás
O nás Lektoři Zaměstnanci Metodické centrum Nezisková činnost
Doučování
Doučování Výuka jazyků Příprava na zkoušky Online výuka Prezenční výuka
Časté otázky Služby
Služby Vstupní testy Testování nanečisto Procvičování online Dárkové poukazy
Reference Ceník Galerie Blog Kariéra Kontakt
Úvod O nás Ochrana oznamovatelů

Whistleblowing (ochrana oznamovatelů)

Dobrý den,
Škola Populo podporuje své zaměstnance a jiné osoby, které pro Školu Populo vykonávají práci nebo jinou obdobnou činnost v tom, aby mohli upozornit na jednání, které by mohlo být v rozporu se závaznými pravidly, zákony či s hodnotami, které Škola Populo zastává. Za tímto účelem Škola Populo zřídila vnitřní oznamovací systém s příslušnou nezávislou osobou, prostřednictvím které lze podat oznámení o takovém jednání, odpovídající procesním postupům a zaručující náležitou úroveň ochrany oznamovatele, jak je požadovaná platnou legislativou.

Jak oznámení podat?

Oznámení lze podat telefonicky, písemně, elektronicky i osobně, a to u příslušné osoby na níže uvedené kontaktní údaje. Tyto kontaktní údaje patří přímo příslušné osobě, bez jakéhokoliv zapojení či přístupu Školy Populo nebo jejích zaměstnanců:
Mgr. Kristýna Hořanská
tel: +420 776 718 215
e-mail: [email protected]
adresa: Dolní náměstí 22/43, Olomouc 779 00
Formulář pro oznámení ZDE

Co mohu oznámit?

Prostřednictvím příslušné osoby je možné oznamovat následující kategorie podezření:
  1. trestný čin (včetně krádeže nebo podvodu) nebo přestupek,
  2. šikana, obtěžování, diskriminace nebo zneužívání návykových látek,
  3. porušení pravidel týkajících se ochrany soukromí a osobních údajů, bezpečnosti sítě a informačních systémů,
  4. ohrožení zdraví nebo bezpečnosti osob,
  5. poškození životního prostředí,
  6. nedodržení jiných zákonných povinností,
  7. pokusy o potlačení nebo utajení jakýchkoliv informací týkajících se výše uvedeného.
Podrobnější informace o tom kdo a jak může podat oznámení, co může být oznámeno přesně dle zákona, jak probíhá vyřizování oznámení a jak jsou chráněni oznamovatelé a jejich osobní údaje Vám poskytne příslušná osoba na žádost na kontaktech uvedených výše.
Oznámení lze rovněž učinit Ministerstvu spravedlnosti způsobem uveřejněným na jeho internetových stránkách: https://oznamovatel.justice.cz/chci-podat-oznameni/.
POZOR! Možnost podání oznámení neslouží k řešení klientských nákupů (objednávek, reklamací, stížností atd.). Oznámení může podat pouze osoba, která pro Školu Populo vykonává práci nebo jinou obdobnou činnost, osoba vykonávající dobrovolnickou činnost, odbornou praxi nebo stáž (osoby uvedené v §2 odst. 3 písm. a), b), h) a i) zákona o ochraně oznamovatelů).
Oznamovateli, který podá vědomě nepravdivé oznámení, nenáleží ochrana před odvetnými opatřeními podle zákona o ochraně oznamovatelů. Podáním vědomě nepravdivého oznámení se oznamovatel dopustí přestupku, za který lze uložit pokutu do výše 50 000 Kč.
V případě zájmu o doučování v jiných městech nás kontaktujte na tel. +420 730 701 601, případně formou e-mailu na [email protected].
Doučujeme také na Slovensku.
© 2024 Vzdělávací centrum Populo
Provozovatelem stránek Škola Populo je Vzdělávací centrum Populo, z. s. IČO: 06746551, se sídlem Horní lán 1257/45, Nová Ulice, 779 00 Olomouc Spisová značka: L 16433 vedená u Krajského soudu v Ostravě. Provozovatelem stránky https://www.skolapopulo.cz/testovani-nanecisto je společnost Antecellere, s.r.o., IČ: 05928354, sídlem Jindřišská 901/5, Nové Město (Praha 1), 110 00 Praha, spisová značka C 273177/MSPH vedená u Městského soudu v Praze.
Používáme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití těchto webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky, předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.