O nás
O nás Lektoři Zaměstnanci Metodické centrum Nezisková činnost
Doučování
Doučování Výuka jazyků Příprava na zkoušky Online výuka Prezenční výuka
Časté otázky Služby
Služby Vstupní testy Testování nanečisto Procvičování online Dárkové poukazy
Reference Ceník Galerie Blog Kariéra Kontakt
Omlouváme se, pro velký zájem jsou naše kapacity zcela naplněny a nové studenty přijímáme opět od února. Své doučování si nyní můžete rezervovat vyplněním kontaktního formuláře.
Úvod O nás Metodické centrum

Metodické centrum

Metodické centrum
Metodické centrum Školy Populo má na starost zajištění kvality výuky. Nastavuje procesy pro výběr a školení lektorů a výuku studentů. Jeho tým tvoří zkušení pedagogové s dlouholetou praxí z různých oborů. Jejich náplní práce je inovace metodických postupů v individuálním doučování, komunikace s lektory, studenty a rodiči. Metodické centrum tvoří jeden z hlavních pilířů, díky kterému studenti Školy Populo dosahují skvělých výsledků.

Čím se zabýváme?

 • Výběr vhodných lektorů
 • Vstupní školení pro lektory
 • Metodika výuky jednotlivých předmětů
 • Sledování a zavádění moderních trendů do výuky
 • Tvorba výukových materiálů a vlastních didaktických testů
 • Výběr vhodných materiálů k výuce
 • Nákup, revize a distribuce učebnic, slovníků a studijních materiálů
 • Observace a hodnocení lektorů
 • Vzdělávací semináře pro lektory
 • Tvorba a revize vstupních testů
 • Tematické semináře pro lektory, studenty a jejich rodiče
 • Konzultační a poradenská činnost
 • Metodika on-line výuky

Kdo metodické centrum vede?

AP Barbora Skařupová
AP Barbora Skařupová
Manažerka metodického centra
Barča vystudovala hotelový management v Dánsku, kterému se chtěla již od středoškolských let věnovat, ale po vyzkoušení v praxi zjistila, že hledá něco trochu jiného. To jí od začátku nabízí právě Škola Populo. Od lektorky ke koordinátorce, ředitelce pražské pobočky, manažerce projektů a služeb až k Metodickému centru. Každá z jejich pozic ji vždy bavila a poskytla možnost věnovat se jinému segmentu lidí, pro které Barča ráda vytváří něco nového s přidanou hodnotou. Lektoři jí však byli od počátku tak nějak nejblíže, a tak jí pozice manažerky metodického centra sedla jako ulitá. Může tak uplatnit svou oblíbenou organizaci a manažerování projektů s komunikací se všemy týmy ve ŠP, které ji neustále rozšiřují obzory. Díky této kooperaci se pak projekty dostávají k lektorům a zlepšují tak jejich pracovní podmínky (snad i s tou přidanou hodnotou).
Bc. Julie Adamcová
Bc. Julie Adamcová
Koordinátorka pro metodický rozvoj
Julie působila čtyři roky jako lektorka českého jazyka a matematiky na brněnské pobočce. Jelikož by se ale studentům i Škole Populo věnovala nejraději 24/7, tak je od roku 2021 součástí Metodického centra, kde se snaží být cennou posilou. I když je workoholik, který by měl nejraději všechnu práci splněnou hned a nerad něco odkládá, umí si najít i volný čas - ten tráví nejčastěji u dobrého seriálu nebo se svým přítelem v Uherském Hradišti. Největší radost má z pokroku svých studentů a jejich úsměvu.
Mgr. Eva Halousková
Mgr. Eva Halousková
Eva je rodačkou z Olomouce. Vystudovala Pedagogickou fakultu na Univerzitě Palackého a má dlouholetou zkušenost s výukou dětí všech věkových kategorií – doslova od batolat po teenagery. Volné chvíle nejraději tráví se svou rodinou, ideálně na výletě nebo na procházce v přírodě. Ráda vaří, cvičí jógu, miluje léto, dovolenou u moře a relax s dobrou knihou v ruce. Ráda pracuje na smysluplnych projektech, je kreativní, upřímná a vždy svá.
Kdo jsou Vaši lektoři? Jak zajišťujete jejich kvalitu?
Naši lektoři jsou pedagogové či studenti vysokých škol. Mají vystudovaný předmět, který vyučují, nebo obor, ve kterém tento předmět využívali nebo znají jeho principy a osnovy. Všichni lektoři prochází vstupním školením, které zpracovalo metodické centrum, a posléze jsou pravidelně školení k tomu, aby studentovi dokázali předat potřebné informace co nejlépe. Dbáme na to, aby se každý lektor individuálně přizpůsobil aktuálním znalostem i tempu žáka a aby mu dokázal pomoci se vším potřebným.
Mají Vaši lektoři certifikáty?
Ve Škole Populo věříme, že kvalitu neurčují tituly a certifikáty, ale skutečná znalost daného předmětu a schopnost předat vědomosti dále. V našem týmu máme rodilé mluvčí, učitele jazyků s certifikáty nebo Čechy s vysokou úrovní jazyka. Všichni naši lektoři jsou prověřeni a pravidelně proškolováni. Na kvalitě lektorů si ve Škole Populo zakládáme. Pokud si přejete lektora s potvrzenou úrovní, vybereme Vám takového, který certifikát vlastní.
Mají Vaši lektoři k dispozici potřebné materiály?
Na každé pobočce máme plně vybavenou knihovnu s učebnicemi pro všechny vyučované předměty a ročníky. Ve většině případů pracujeme s učebnicí, kterou žák používá ve škole. Dále má lektor k dispozici velké množství studijních materiálů, které jsou uloženy v naší školní on-line knihovně. V případě absence potřebných materiálů má lektor možnost oslovit metodické centrum, které je doplní.
Mohu si lektora vybrat?
Lektory vybírají koordinátorky doučování, které jsou s nimi v každodenním kontaktu. Znají jejich způsob výuky, povahu a osobnost. Tyto informace jsou nezbytné pro to, aby výuka probíhala přirozeně, přátelsky a zároveň profesionálně. Pokud si s lektorem z jakéhokoliv důvodu nebudete rozumět, rádi s Vámi zkonzultujeme výběr vhodnějšího lektora, aby výuka splnila Vaše očekávání.
Nezávazný kontaktní formulář
Na základě vyplněného kontaktního formuláře Vás budeme kontaktovat, zodpovíme všechny Vaše dotazy a představíme Vám služby Školy Populo. V případě, že se s námi chcete spojit jako první, můžete nám zavolat na tel. +420 730 701 601.
+420
V případě zájmu o doučování v jiných městech nás kontaktujte na tel. +420 730 701 601, případně formou e-mailu na info@skolapopulo.cz.
Doučujeme také na Slovensku a v Anglii.
Sledujte nás na Instagramu!
© 2022 Vzdělávací centrum Populo
Provozovatelem stránek Škola Populo je Vzdělávací centrum Populo, z. s. IČO: 06746551, se sídlem Horní lán 1257/45, Nová Ulice, 779 00 Olomouc Spisová značka: L 16433 vedená u Krajského soudu v Ostravě.
Používáme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití těchto webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.