Vaše doučování může začít do 2 dnů. ⌛ Minulý týden této příležitosti využilo 151 klientů. Konzultace ZDARMA.

Kontaktujte nás na +420 730 701 601
O nás
O nás Lektoři Zaměstnanci Metodické centrum Nezisková činnost
Doučování
Doučování Výuka jazyků Příprava na zkoušky Online výuka Prezenční výuka
Časté otázky Služby
Služby Vstupní testy Testování nanečisto Procvičování online Dárkové poukazy
Reference Ceník Galerie Blog Kariéra Kontakt
Úvod Blog Přijímací zkoušky 6 tipů, jak se připravit na 2. kolo přijímacích zkoušek

6 tipů, jak se připravit na 2. kolo přijímacích zkoušek

6 tipů, jak se připravit na 2. kolo přijímacích zkoušek
8. 4. 2022
Přijímací zkoušky

Pilně jste se připravovali na přijímací zkoušky na střední školu, doufali v nejlepší, ale stejně to nevyšlo? Stát se může všechno. Nepochopené zadání, stres nebo jak se lidově říká okno. Naštěstí máte možnost si přijímačky na střední školu zopakovat. Ve Škole Populo vám poradíme 6 tipů, jak se na druhé kolo přijímaček co nejlépe připravit. 

1. Zjistěte si, zda střední škola vypisuje 2. kolo přijímaček

Druhé kolo přijímacích zkoušek střední škola může a nemusí vypsat. Druhé kolo vyhlašuje ředitel školy za předpokladu, že se v 1. kole nenaplní kapacita tříd. Informace o počtu zbývajících volných míst střední školy zveřejňují na svém webu. O počtech volných míst musí také informovat jednotlivé kraje v ČR. Informace hledejte na webech krajů. 

2. Přihlaste se na 2. kolo přijímaček na SŠ

Má vaše vysněná střední škola ještě pár volných míst? Hurá! Vyplňte si novou přihlášku a přihlaste se na opravný termín. Nezapomeňte odevzdat přihlášku ve škole. Pokud máte pochybnosti, zda 2. pokus přijímaček na SŠ zvládnete, podejte si více přihlášek. V tomto kole nejsou omezeny počtem. 

 

Potřebuji připravit na 2. kolo přijímaček
Rádi vám pomůžeme s přípravou na přijímací zkoušky. Napište nám a začněte s doučováním co nejdříve!

 

3. Pochybujete o výsledcích přijímaček na SŠ? Odvolejte se 

Každý student má právo odvolat se proti výsledkům přijímací zkoušky na střední školu. Musí tak učinit do 3 dnů ode dne doručení o nepřijetí. Odvolací orgán má na vyhodnocení žádosti 30 dní

4. Identifikujte problém, proč to v 1. kole přijímaček nevyšlo 

Všichni studenti či jejich zákonní zástupci mají dle správního řádu právo nahlédnout do spisu, resp. do výsledků přijímacích zkoušek. O nahlédnutí do výsledků můžete požádat u ředitele školy. Na výsledky jednotných přijímacích zkoušek se můžete podívat také na webu CERMATU. 

V čem jste nejčastěji chybovali? Pohořeli jste na otázkách z matematiky nebo češtiny? A čeho se úkoly týkaly? Sepište si všechny úlohy, které jste měli špatně a začněte s cíleným procvičováním úloh. Procvičujte cíleně a každý den. Pokud potřebujete pomoc s přijímačkami, ve Škole Populo vám rádi pomůžeme. 

Škola Populo, příprava na druhé kolo přijímacích zkoušek

5. Stanovte si, co udělat v 2. kole přijímaček jinak

Chybovali jste v prvním kole přijímaček kvůli nedostatku času? Nebo jste měli problém pochopit zadání, či vás paralyzoval stres? Zaměřte se na to, co vám dělalo největší potíže a snažte se zlepšit. Stresovalo vás testovací prostředí? Zajděte si na přijímačky nanečisto

Nestíhali jste časový limit? Procvičujte doma úlohy na čas. Cítili jste se při testu unavení a nesoustředění? Nezapomínejte dostatečně spát, jíst zdravě a být na čerstvém vzduchu.  

6. Kdo vám pomůže, pokud už zbývá do přijímaček málo času?

Ve Škole Populo každoročně připravíme na přijímací zkoušky kolem 1000 studentů. Přidejte se i vy do řady spokojených studentů. Věnovat se vám bude zkušený a empatický lektor, který vám pomůže s pochopením a procvičením problematických úloh. Neváhejte poptat doučování.

 

Autor:

BSc. Nikola Domluvilová
Ředitelka správy kurzů
Nikola vede tým koordinátorek, které se starají o hladký průběh každého doučování. Je „strážkyní“ klientského servisu, hlídá, aby vše běželo tak, jak má a vyřeší jakoukoli nestandardní situaci.

 

Pro bližší informace vyplňte nezávazný formulář
Zavolejte nám
Aktuálně nejsme u telefonu. Vyplňte kontaktní formulář a ozveme se vám co nejdřív.
Konzultace zdarma – Napište nám
Beru na vědomí zpracování osobních údajů.
V případě zájmu o doučování v jiných městech nás kontaktujte na tel. +420 730 701 601, případně formou e-mailu na [email protected].
Doučujeme také na Slovensku.
© 2024 Vzdělávací centrum Populo
Provozovatelem stránek Škola Populo je Vzdělávací centrum Populo, z. s. IČO: 06746551, se sídlem Horní lán 1257/45, Nová Ulice, 779 00 Olomouc Spisová značka: L 16433 vedená u Krajského soudu v Ostravě. Provozovatelem stránky https://www.skolapopulo.cz/testovani-nanecisto je společnost Antecellere, s.r.o., IČ: 05928354, sídlem Jindřišská 901/5, Nové Město (Praha 1), 110 00 Praha, spisová značka C 273177/MSPH vedená u Městského soudu v Praze.
Používáme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití těchto webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky, předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.