Vaše doučování může začít do 2 dnů. ⌛ Minulý týden této příležitosti využilo 151 klientů. Konzultace ZDARMA.

Kontaktujte nás na +420 730 701 601
O nás
O nás Lektoři Zaměstnanci Metodické centrum Nezisková činnost
Doučování
Doučování Výuka jazyků Příprava na zkoušky Online výuka Prezenční výuka
Časté otázky Služby
Služby Vstupní testy Testování nanečisto Procvičování online Dárkové poukazy
Reference Ceník Galerie Blog Kariéra Kontakt
Úvod Blog Přijímací zkoušky Jak se připravit na přijímací zkoušky na víceletá gymnázia

Jak se připravit na přijímací zkoušky na víceletá gymnázia

Jak se připravit na přijímací zkoušky na víceletá gymnázia
2. 11. 2021
Přijímací zkoušky

Čekají vašeho školáka či školačku letos přijímačky na víceleté gymnázium? Poradíme, kdy začít s přípravou na jednotné testy z matematiky a českého jazyka a co při přípravě nepodcenit, aby se děti na své vysněné gymnázium dostaly s přehledem.

Víceleté gymnázium má celkem osm tříd 

Na víceleté gymnázium mohou žáci nastoupit po dokončené 5. třídě základního vzdělání. V minulosti se hovořilo o zrušení víceletých gymnázií z důvodu malého zájmu žáků a snahu o elitářství. Vláda ke zrušení nakonec nepřistoupila, a tak víceletá gymnázia fungují dodnes. 

Víceleté gymnázium – třídy

 • 6. třída – prima
 • 7. třída – sekunda
 • 8. třída – tercie
 • 9. třída – kvarta
 • 1. stupeň – kvinta
 • 2. stupeň – sexta
 • 3. stupeň – septima
 • 4. stupeň – oktáva

Jednotná přijímací zkouška má dvě části

Jednotná přijímací zkouška se v letošním školním roce uskuteční 19. dubna 2022 (1. termín) a také 20. dubna 2022 s dalšími dvěma náhradními termíny ve dnech 10.–11. května 2022. Přečtěte si celý harmonogram přijímacích zkoušek 2021/2022

Budoucí studenti gymnázií skládají dvě jednotné přijímací zkoušky, a to z matematiky a českého jazyka a literatury. Na test z českého jazyka bývá obvykle 60 minut, na test z matematiky 70 minut

 

Začněte s přípravou na přijímačky včas
Didaktické testy z češtiny a matematiky bývají pro žáky náročné. Proto doporučujeme začít s přípravou včas, aby si žák na formu těchto testů zvykl a zároveň se naučil potřebnou látku. Objednejte si své doučování.

Covid opatření u přijímacích zkoušek 2022

V roce 2021 se žáci museli před zkouškou prokázat negativním testem na koronavirus a na testy měly z důvodu zhoršených podmínek déle času, konkrétně 70 minut na test z češtiny a 85 minut na test z matematiky. Bohužel se nedá vyloučit, že určitá omezení nebudou platit i v následujícím roce 2022, proto sledujte aktuální informace

S přípravou na přijímací zkoušky začněte 6 měsíců předem 

Tréma, stres z nového prostředí, koronavirová opatření, „okno“ při zkoušce. Je spousta stresových faktorů, které mohou žáky při testech vyhodit z rovnováhy. Šanci na jejich přijetí zvýšíte, když si žáci přijímací zkoušky vyzkouší předem. Jak na to?

Ve Škole Populo pravidelně pořádáme vzdělávací akci testování nanečisto, při které mají žáci možnost vyzkoušet si jednotné přijímací zkoušky. Vše přitom probíhá stejně jako u reálných zkoušek včetně zadání, časového limitu a vyhodnocení testu. 

Na přijímací zkoušky se žáci mohou přihlásit opakovaně, dokud u přijímaček nenabudou potřebnou sebedůvěru. Potřebovaly by vaše děti spíše individuální přístup při doučování na přijímací zkoušky? Přihlaste je do Školy Populo. Na přijímačky připravujeme žáky metodou 1:1 (1 lektor, 1 student), díky čemuž žáci rychle dosahují zlepšení. 

Škola Populo, příprava na přijímací zkoušky

Jaké úlohy čekat u jednotných přijímacích zkoušek?

V přijímacích zkouškách z českého jazyka můžete očekávat úlohy zaměřené na následující učivo.

 • Pravidla českého pravopisu
 • Větná skladba
 • Tvarosloví
 • Porozumění textu
 • Slovní zásoba a tvoření slov
 • Slohová a literární výchova

V matematice na děti čekají následující úlohy.

 • Početní operace
 • Geometrie
 • Práce s daty
 • Aplikační úlohy

Nezapomínejte, že gymnázia si mohou školní části přijímacích zkoušek upravit a přidat tam například diktát z českého jazyka. Vždy si zjistěte, jak bude zkouška na vysněné gymnázium vypadat na webu dané školy. Hledejte sekci přijímací zkoušky. 

Výsledky přijímacích zkoušek CERMAT vyhlašuje vždy na konci května, nejpozději na začátku června. Přejeme vám hodně úspěchů při skládání přijímacích zkoušek, abyste se dostali na vysněné gymnázium

Zdroje:

CERMAT

Wikipedia

Autor:

BSc. Nikola Domluvilová
Ředitelka správy kurzů
Nikola vede tým koordinátorek, které se starají o hladký průběh každého doučování. Je „strážkyní“ klientského servisu, hlídá, aby vše běželo tak, jak má a vyřeší jakoukoli nestandardní situaci.

 

 

Pro bližší informace vyplňte nezávazný formulář
Zavolejte nám
Aktuálně nejsme u telefonu. Vyplňte kontaktní formulář a ozveme se vám co nejdřív.
Konzultace zdarma – Napište nám
Beru na vědomí zpracování osobních údajů.
V případě zájmu o doučování v jiných městech nás kontaktujte na tel. +420 730 701 601, případně formou e-mailu na [email protected].
Doučujeme také na Slovensku.
© 2024 Vzdělávací centrum Populo
Provozovatelem stránek Škola Populo je Vzdělávací centrum Populo, z. s. IČO: 06746551, se sídlem Horní lán 1257/45, Nová Ulice, 779 00 Olomouc Spisová značka: L 16433 vedená u Krajského soudu v Ostravě. Provozovatelem stránky https://www.skolapopulo.cz/testovani-nanecisto je společnost Antecellere, s.r.o., IČ: 05928354, sídlem Jindřišská 901/5, Nové Město (Praha 1), 110 00 Praha, spisová značka C 273177/MSPH vedená u Městského soudu v Praze.
Používáme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití těchto webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky, předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.