Vaše doučování může začít do 2 dnů. ⌛ Minulý týden této příležitosti využilo 151 klientů. Konzultace ZDARMA.

Kontaktujte nás na +420 730 701 601
O nás
O nás Lektoři Zaměstnanci Metodické centrum Nezisková činnost
Doučování
Doučování Výuka jazyků Příprava na zkoušky Online výuka Prezenční výuka
Časté otázky Služby
Služby Vstupní testy Testování nanečisto Procvičování online Dárkové poukazy
Reference Ceník Galerie Blog Kariéra Kontakt
Úvod Příprava na zkoušky Přijímací zkoušky na VŠ

Přijímací zkoušky na VŠ

Přijímací zkoušky na VŠ
Nejnáročnější zkouška, kterou student do této doby absolvoval, byla maturita. Na tu se připravoval skoro celý rok, musel složit CERMAT testy, absolvovat ústní zkoušky a obsáhnout veškerou látku, která se po čtyři roky ve škole probrala. Ačkoliv byla maturita stresující, její výhodou bylo, že student měl jasně stanoveno, co se musí naučit a jakou formou bude zkoušen. Na vysoké škole nic takového již neplatí. Ale vraťme se na začátek, pro mnohé je nejsložitější se na vysněnou školu vůbec dostat.

Doplnění středoškolského učiva

 • Nezřídka se stává, že se studenti cítí nedostatečně připraveni na přijímací zkoušky z toho důvodu, že na střední škole neměli seminární výuku v daném předmětu, popřípadě nebyla dostatečně obsáhlá a kvalitní.
 • Pokud se v tomto popisu poznáváte, nemusíte mít obavy. Společně s našimi lektory hravě doženete vše potřebné.
 • Díky individuálnímu doučování se můžete zaměřit přesně na ty okruhy učiva, které potřebujete doplnit, a neztrácet čas ničím jiným.

Příprava na obávanou zkoušku

 • Ať už se hlásíte na medicínu a děsí vás fyzika, nebo na humanitní obory a obáváte se testu TSP, naši lektoři jsou připraveni Vám pomoci.
 • V první řadě si u nás vyplníte vstupní test, abychom viděli, v jakých oblastech máte nedostatky. Pokud se Vám do něj však nechce, povinnost to není, stačí, když nám popíšete, jaké učivo Vám činí potíže.
 • Následně si s lektorem nastavíte studijní plán a rozvrhnete učivo, které je třeba doplnit, popřípadě si stanovíte, kolik otázek týdně společně projdete a naučíte se.
 • Náplň kurzu se pak odvíjí od zvoleného oboru, na který se hlásíte, a na množství informací, které jsou k němu zveřejněny.
 • V případě, že má daný obor jasně specifikovanou sadu okruhů, které se na zkoušce testují, budeme respektovat právě tento seznam a vycházet z něj při výuce.
 • Lektoři se postarají o to, abyste každému okruhu rozuměli a dokázali o něm říct to podstatné.
 • Pokud vás čeká standardizovaný test (například Test studijních předpokladů), budeme vycházet z jeho specifik.
 • Postupně si projdeme testová zadání z minulých let, zaměříme se na strategii vyplňování testu.

Co si musíte pohlídat sami?

 • Zvolit si vhodný obor. Pro někoho je volba oboru jasná a těší se, až půjde studovat oblast, která ho baví. Někdo má přibližnou představu toho, co by chtěl v budoucnu dělat, ale neví, skrze jaký obor se k této práci dostat. A jsou i tací, kteří ví, že půjdou na vysokou školu, ale o oboru představu nemají.
 • Pohlídat si podání přihlášky. Každá univerzita a fakulta stanovuje vlastní termíny pro přijetí přihlášek, který zveřejňuje na svých webových stránkách. Rozdíly v termínech mezi fakultami mohou být v řádech týdnů i měsíců, nenechte se proto zmást terminářem jiné vysoké školy.
 • Zapsat si termíny přijímacího řízení. Přijímací řízení na vysoké školy mohou probíhat od dubna až do září daného roku, je proto nezbytné si dopředu zjistit, které termíny se vás týkají. Pozor je třeba dát i na vícekolové řízení, abyste nepropásli ani jednu část zkoušek.

Podpora během studia na VŠ

 • Máte za sebou základní krok, zvládli jste přijímací zkoušky a stali jste se vysokoškolskými studenty. Nyní vás však během každého semestru čeká několik zkoušek, které se svým rozsahem často vyrovnají maturitě.
 • Pokud někomu skutečně teče do bot, je v krizi a není se schopen již učit, poté by mu jistě mohla přijít vhod menší pomoc v podobě doučování. Kde však vzít někoho, kdo pomůže?
 • Spolužáci nemají čas, protože se učí a starší žáky, kteří již mají příslušný předmět za sebou, asi ještě student nezná nebo mají stejně napilno.
 • Nestojí za to najít si doučování? Kde však sehnat toho pravého lektora, když je předmětů na vysoké škole tolik?
 • Možná se vyplatí oslovit profesionály, kteří se specializují na doučování. Trochu si sice připlatíte, ale získáte profesionální přípravu a morální podporu, které se mnoha studentům během zkouškového období moc nedostává.
Pro bližší informace vyplňte nezávazný formulář
Zavolejte nám
Aktuálně nejsme u telefonu. Vyplňte kontaktní formulář a ozveme se vám co nejdřív.
Konzultace zdarma – Napište nám
Beru na vědomí zpracování osobních údajů.
V případě zájmu o doučování v jiných městech nás kontaktujte na tel. +420 730 701 601, případně formou e-mailu na [email protected].
Doučujeme také na Slovensku.
© 2024 Vzdělávací centrum Populo
Provozovatelem stránek Škola Populo je Vzdělávací centrum Populo, z. s. IČO: 06746551, se sídlem Horní lán 1257/45, Nová Ulice, 779 00 Olomouc Spisová značka: L 16433 vedená u Krajského soudu v Ostravě. Provozovatelem stránky https://www.skolapopulo.cz/testovani-nanecisto je společnost Antecellere, s.r.o., IČ: 05928354, sídlem Jindřišská 901/5, Nové Město (Praha 1), 110 00 Praha, spisová značka C 273177/MSPH vedená u Městského soudu v Praze.
Používáme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití těchto webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky, předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.