BLACK FRIDAY na doučování matematiky, češtiny, angličtiny a dalších předmětů. SLEVA 2 000 Kč!

Kontaktujte nás na +420 730 701 601
O nás
O nás Lektoři Zaměstnanci Metodické centrum Nezisková činnost
Doučování
Doučování Výuka jazyků Příprava na zkoušky Online výuka Prezenční výuka
Časté otázky Služby
Služby Vstupní testy Testování nanečisto Procvičování online Dárkové poukazy
Reference Ceník Galerie Blog Kariéra Kontakt
Úvod Kariéra Brigáda pro lektory

Brigáda pro lektory

Brigáda pro lektory
Škola Populo se již šest let zabývá individuálním doučováním studentů po celé republice. Pod slovem “individuální” si můžete představit snahu vyjít co nejlépe vstříc požadavkům našich klientů a povýšit tak doučování na něco, na co se studenti budou těšit. Nenechte se ale zmást. Našimi studenty nejsou jen žáci školou povinní, ale i vysokoškoláci či dospělí, kteří se například v důchodovém věku nadchli pro výuku cizích jazyků.
Ušít takovou výuku “na míru” je mnohdy velmi náročné a právě v tom nám pomáhají naši lektoři, kteří převádí představy nás a klientů do praxe. Zodpovědný lektor oddaný své práci je pro nás na prvním místě. Důležité je nadšení pro daný obor a chuť pomáhat druhým, samozřejmě přátelským způsobem. Právě na vztahu mezi studentem a lektorem stavíme úspěchy, které doučování později přináší. Skvělého lektora totiž netvoří jen jeho titul a znalosti, ale také schopnost komunikace a empatie. Přidáte se k nám?
Aktuálně přijímáme lektory pro prezenční i online výuku.
Nejčastější dotazy
Kolik si u vás mohu vydělat?
Našim cílem je nadále rozšiřovat tým lektorů, kteří jako primární odměnu vnímají radost z úspěšně splněných cílů, které si se svým žákem stanovili. Samozřejmě jsme si ale vědomi, že za svou dobře odvedenou práci očekáváte odpovídající mzdu. Možná troufale si tak dovolíme odhodit veškeré obchodní fráze a jít, jak se říká, s kůží na trh. Stejně tak, jako je doučování postaveno na individualitě každého klienta, upravujeme sazbu na základě Vašich zkušeností a dosaženého vzdělání. Rozhodující je také pracovní pohovor, kde (společně) stanovíme podmínky spolupráce. Nebojíme se ale přiznat, že sazby našich lektorů bývají v porovnání se soukromým doučováním nižší. Součástí odměn je však také komfort, který Vám jako zprostředkovatel nabízíme (viz “Co Vám můžeme nabídnout). Nedáme vám sice milion, ale získáte milionovou zkušenost.
Jaké studenty budu učit?
Rádi Vám vyjdeme vstříc, pokud máte nějaké osobní preference. Chceme, aby se komfortně cítili jak klienti, tak samozřejmě lektoři. Našimi klienty jsou studenti základních, středních i vysokých škol, dospělí jedinci s vlastním zájmem, firemní zákazníci apod.
Kolik musím odpracovat hodin?
Práce pro Školu Populo je flexibilní, svůj rozvrh si tvoříte Vy sami. Počet hodin není nijak omezen. Lektorům však klademe na mysl, aby byli v počtu kurzů střídmí a nebrali si jich více, než jsou schopni odpracovat. Především u dlouhodobých kurzů je vždy třeba zvážit své možnosti dopředu.
Kde se se studentem budu scházet?
Škola Populo má svá zázemí v několika městech po celé ČR. Naše pobočky naleznete v Olomouci, Brně, Praze, Plzni, Hradci Králové a Ostravě. Pobočky disponují plně vybavenými učebnami a o studenty i lektory se zde starají koordinátorky doučování. V Českých Budějovicích, Pardubicích, Teplicích, Zlíně a Kladně má Škola Populo mikrobočky. Na mikropobočkách se sice nepotkáte s koordinátorkami, k dispozici jsou však učebny plně vybavené pro výuku. Aktuálně se připravujeme na otevření mikropoboček v Liberci a Karlových Varech. Poslední možnou formou doučování je čím dál více oblíbená online výuka, ke které využíváme aplikaci Google Meet.
Kde najdu materiály pro výuku?
Spoustu výukových materiálů najdete v aplikaci Kabinet, která je vytvořena právě pro naše lektory. Koordinátorky výuky fungují jako prostředník mezi Vámi a klientem a mohou Vám zprostředkovat materiály přímo od studenta. Samozřejmě můžete využít vlastní materiály, kreativitě se meze nekladou.
Jaké jsou benefity práce u Vás?
Postaráme se o kompletní vyřízení organizace a administrativy okolo doučování. Vaší prakticky jedinou povinností je samotná lekce a zápis z ní. Jak bylo výše zmíněno, na pobočkách vás čekají plně vybavené učebny, máte zde i možnost tisku materiálů či drobného občerstvení. S lektory spolupracujeme dlouhodobě, v případě oboustranné spokojenosti se může jednat o několik let, protože lektorů si opravdu vážíme. Součástí balíčku benefitů je nepřetržitá podpora Metodického centra, které je vždy připraveno Vám jakkoli pomoci.
Jaké jsou vlastně mé povinnosti?
Za prvé je to zodpovědný přístup k výuce a stejně tak ke Škole Populo. Dále pak včasné příchody a omlouvání lekcí, maximální vstřícnost směrem ke klientovi a připravenost na kurzy. Posledním ne však méně důležitým bodem jsou zápisy z lekcí, které slouží klientovi k tomu, aby měl po celou dobu kurzu přehled o tom, co se na lekcích děje. Zápisy jsou k užitku samozřejmě také lektorům, protože jen na jejich základě se lekce započítává do výplaty.
Jaké předměty můžu doučovat?
Jak jsme již psali, doučujeme předměty základních a středních škol. Nejčastěji je to však čeština a matematika, z přírodních věd fyzika a chemie. Pomáháme našim studentům s přípravou na přijímací zkoušky a maturitu. Samo sebou myslíme i na vysokoškoláky. Proto doučujeme i vybrané vysokoškolské předměty, jako je ekonomie, účetnictví, ale třeba také informatika. Mezi doučované předměty samozřejmě patří i jazyky, protože kolik jazyků znáš, tolikrát jsi člověkem. Nabízíme kurzy angličtiny, španělštiny, němčiny, francouzštiny, ale čím dál více se nám objevují poptávky po exotických jazycích jako třeba japonština, čínština.

Reference lektorů

Za každou společnost nemluví nejlépe reklama, ale zaměstnanci sami. Proto přidáváme několik referencí z řad našich lektorů.
Zuzana Altmanová, Olomouc, spolupráce 4. rok
Zuzka působí jako lektorka ve Škole Populo čtvrtým rokem a ačkoli pedagogické působení vůbec neplánovala, zjistila, že jí výuka vyhovuje a je v ní dobrá. Jak sama říká "smyslem působení ve Škole Populo je vidět výsledky ‘mých’ dětí. Nejedná se jen o zvládnuté přijímačky, maturitu nebo jedničku z diktátu, ještě víc mě těší, když vidím, že si mí studenti začínají věřit a výuka pro mě není strašidelná a nepříjemná věc. Na konci kurzu dost často odchází úplně jiný člověk, než který nastoupil, zdravě sebevědomý a schopný zvládat stres.” Školu Populo si vybrala proto, že jí tak odpadají starosti s hledáním nových klientů a s komunikací. "Asi nejvíce ale oceňuji to, že je mi po absolvování vstupních pohovorů a testů do značné míry ponechána volná ruka. Možná právě proto, že nejsem původně pedagog, učím trochu jiným stylem než podle nudných povinných osnov. Studenti a rodiče si toho váží a já pak vidím odměnu největší, když si na konci roku odškrtávám všechny děti, které si zvládly splnit svůj cíl, ať už byl jakýkoli." Zuzka se za čtyři roky ve Škole Populo naučila nestresovat se nad maličkostmi, vydržet časovou i emoční zátěž a hlavně nedat se odradit neúspěchem, ale vymýšlet stále nové alternativy, jak uspět.
Julie Adamcová, Brno, spolupráce 4 roky
Julie působí jako lektorka čtvrtým rokem a jak sama říká, je to "práce, která lektory naplňuje. Každý den odcházím s pocitem, že si díky mně studenti zlepšují studijní výsledky. Sledovat jejich růst a úsměv je ale odměna sama o sobě." Na Škole Populo se jí líbí to, že studenti přichází za lektory, ne naopak, díky čemuž jsou lektoři schopni věnovat se více studentům. "Velkým pomocníkem jsou také koordinátorky, které řeší veškerou administrativu. Člověk se tu má vždy na koho obrátit, ať už má nějaký problém či nedostatek materiálů." Julie ve Škole Populo získala cenné zkušenosti nejen se studenty, ale také při komunikaci s rodiči či vedením, "které si rádo vyslechne naše názory a snaží se nám vyhovět."
Natálie Fikarová, Praha, spolupráce 2 roky
Natálie spolupracuje se Školou Populo, která si ji získala zejména díky snadné a milé komunikaci, dva roky. "Vyhovuje mi systém nabízení doučování v Kabinetu i prostřednictvím sms zpráv, navíc jsou mi nabízené jen ty lekce, které se přímo hodí k mým možnostem. Líbí se mi také to, že veškerou komunikaci a administrativu za mě vyřeší slečny koordinátorky a já se můžu plně soustředit na vedení samotné lekce." Natálie si na práci ve Škole Populo považuje organizace a individuálního přístupu: "Líbí se mi, že jsou lekce přesně dané, ale zároveň je možné se vždy na všem individuálně domluvit." Práce lektorky jí baví zejména proto, že má možnost předávat své znalosti dál a naučila se, jak studentům látku vyložit co nejlépe a co nejsnadněji. Za svůj největší posun považuje podílení se na tvorbě výukových materiálů a vstupních testů.
Michaela Kudláková, Olomouc + Online, spolupráce 4. rok
Míša je lektorkou Školy Populo již čtvrtým rokem a jak sama říká, je "jedním z lektorů, kteří ten největší smysl vidí v úspěchu svých studentů. Mám velkou radost, když se nám společnými silami podaří studenta připravit tak, že úspěšně zvládne zkoušku nebo těžký test. Odměnou je také pozitivní zpětná vazba, které si nesmírně cením." Škole Populo je věrná zejména díky pracovním podmínkám, které škola poskytuje: "Vyhovuje mi především pracovní komfort, kdy se o veškerou administrativu postarají koordinátorky a já se můžu soustředit pouze na výuku a studenta." Míša se jako lektorka češtiny naučila větší trpělivosti a nadále se snaží rozvíjet svou empatii tak, aby mohla co nejvíce vyjít vstříc individualitě každého nového studenta.
Radek Šaroch, pobočka Plzeň, spolupráce 1,5 roku
Radek doučuje na plzeňské pobočce a pro Školu Populo pracuje rok a půl. "Doučování ve Škole Populo jsem zvolil kvůli spolupráci s koordinátorkami. Výhodou je zprostředkování celého doučování a dobrá flexibilita v případě potíží." Díky práci lektora si rozšířil obzory a zopakoval si základní věci, které by lidé sice znát měli, ale už je zapomněli. Jako smysl práce lektora vidí možnost "předávání zkušeností a vědomostí studentům a pomoc splnit jejich cíle jako například přijímačky na zvolenou střední či vysokou školu."
Rostislav Lettovský, Ostrava, spolupráce 2 roky
Rostislav vlastně nikdy neuvažoval nad tím, že by se po odchodu do důchodu věnoval doučování. “Když jsem ale objevil váš náborový inzerát a seznámil se s podmínkami, řekl jsem si - proč ne.” Vyhovuje mu komfort plného servisu, tedy studenty, prostor a materiální zabezpečení. Práce lektora Školy Populo pro něj znamená pocit uplatnění a to i přesto, že je v důchodu. Nejvíce si Rostislavovi líbí “možnost věnovat se jednomu studentovi a uplatnit tak totální individuální přístup, který se sice požaduje i při hromadném vyučování, ale nikdy jej nelze tak dokonale uplatnit.” Díky práci lektora se seznámil se současnými požadavky v doučovaných předmětech jako je třeba tzv. Hejného metoda v matematice.
V případě zájmu o doučování v jiných městech nás kontaktujte na tel. +420 730 701 601, případně formou e-mailu na info@skolapopulo.cz.
Doučujeme také na Slovensku a v Anglii.
© 2023 Vzdělávací centrum Populo
Provozovatelem stránek Škola Populo je Vzdělávací centrum Populo, z. s. IČO: 06746551, se sídlem Horní lán 1257/45, Nová Ulice, 779 00 Olomouc Spisová značka: L 16433 vedená u Krajského soudu v Ostravě. Provozovatelem stránky https://www.skolapopulo.cz/testovani-nanecisto je společnost Antecellere, s.r.o., IČ: 05928354, sídlem Jindřišská 901/5, Nové Město (Praha 1), 110 00 Praha, spisová značka C 273177/MSPH vedená u Městského soudu v Praze.
Používáme cookies, abychom vám zajistili co možná nejsnadnější použití těchto webových stránek. Pokud budete nadále prohlížet naše stránky, předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.