INDIVIDUÁLNÍ DOUČOVÁNÍ ŠPANĚLŠTINY

Španělština mnohé lidi přitahuje svým temperamentem, jenž bývá s jižanskými národy spojován. Španělsko je navíc zemí, která je na evropské poměry dosti exotická, protože sousedí s Afrikou a zejména na svém jihu (v Andalusii) připomíná svou arabskou architekturou země Pohádky tisíce a jedné noci. Španělština je však jazykem mezinárodním a oproti např. takové francouzštině a italštině se s ní lze aktivně domluvit i na poměrně velkém úseku území amerického kontinentu.
Španělská kultura je známa věcmi jako jsou býčí zápasy, tanec flamenco či specifická kuchyně obsahující mořské plody, ale také bezstarostným stylem života a velkými horky, které lze přežít jedině díky siestám. Španělsko však obsahuje více tváří jako je chladný sever, plný hor a deštného počasí nebo Katalánsko s metropolí Barcelonou, kde se hovoří katalánštinou, která je v mnoha ohledech podobnější francouzštině.
Pokud i Vás oslovila krása španělštiny, čtěte dále a pojďte se ji k nám naučit!

NA JAKÉ TYPY ZKOUŠEK VÁS PŘIPRAVÍME?

systematické doučování po celý školní rok

prázdninové kondiční opakování

písemné práce a závěrečné zkoušky

možná příprava na úrovni certifikací A0 – C2

maturity (CERMAT testy)

reparáty, opravné zkoušky

CO MŮŽEME NABÍDNOUT?

doučování na míru a metodou jeden lektor na jednoho žáka

doučování začátečníků i pokročilých

doučování studentů, kteří mají španělštinu jako povinný jazyk

přizpůsobíme Vám lekce přímo na míru (konverzace, gramatika, psaný projev, odborné zaměření apod.)

doučování lektory s vysokoškolským vzděláním v oboru nebo mezinárodní certifikací

nemusíte si pořizovat žádné učebnice, naši lektoři si pro Vás připraví vlastní materiály

pro malé děti může výuka probíhat hravou formou

informační SMS – den před konáním příslušné hodiny zasíláme žákovi informační SMS o jejím konání, rodičům následně

 zasíláme informační SMS  po příchodu dítěte na naši pobočku (o všech službách Školy Populo si můžete přečíst zde)

doučování v PrazeBrněOstravě a Olomouci, ale i v dalších městech

JE ŠPANĚLŠTINA OBTÍŽNÁ?

Španělština je podobně jako italština poměrně snadná na počátku, protože je velmi melodická a nemá složitou výslovnost. Španělé však mluví velice rychle a v Jižní Americe se hovoří tak specifickými přízvuky, že se bez znalosti gramatiky člověk jen tak neobejde.

A právě gramatika je něčím, co může mnoho zájemců o tento krásný jazyk odradit, protože i španělština je dědicem latiny. Každý student se musí připravit skloňování a časování a také mnohé nepravidelné tvary u sloves. Jako jiné románské jazyky má španělština celé spektrum časů, které je potřeba si osvojit, abychom dokázali vyjádřit složitější myšlenky gramaticky správně. K asi největším oříškům pak patří tzv. subjuntivy (konjunktivy), což jsou souvětí, které vyjadřují ve větě hlavní pochybnost a ve větě vedlejší používají několik speciálních konjunktivních časů.

Ten, kdo si osvojí i tyto jazykové “špeky”, zvládne španělštinu na vysoké úrovni a bude snáze rozumět rodilým mluvčím.

KDE SE SE ŠPANĚLŠTINOU DOMLUVÍM?

Z perspektivy Evropanů by se mohlo zdát, že španělština je jazyk, který se bude hodit pokud chcete vycestovat v létě k moři na Pyrenejský poloostrov, Mallorku nebo Kanárské ostrovy, zdání však klame. Na americkém kontinentu je to totiž jazyk, kterým hovoří prakticky všechny země Střední a Jižní Ameriky, a domluvíte se jím i na některých ostrovech v Karibiku (Kuba, Dominikánská republika, Portoriko). Navíc ten, kdo se vydá za prací do USA, brzy zjistí, že vedle oficiální angličtiny se mu bude hodit i dobrá znalost španělštiny (zejména v jižních státech jako Kalifornie, Texas nebo Florida). Spojené státy americké mají totiž silnou španělsky mluvící “menšinu” převážně z Mexika a Kuby, která se stává stále významnější složkou její společnosti.
Naopak španělština Vám příliš k užitku nebude v Africe nebo v Asii, kde se jí hovoří jen na několika místech (např. v Rovníkové Guinei nebo na Filipínách).

JAK BUDE DOUČOVÁNÍ ŠPANĚLŠTINY VYPADAT?

Metoda Školy Populo je založena na individuálním doučování, kdy každý žák dostane přiděleného svého vlastního lektora. Žák má možnost se učit úplným základům španělštiny nebo zaměřit výuku podle svých požadavků – např. více praktické konverzace a méně abstraktní gramatiky. Naopak pokročilejší žáci zase zaměření výuky na vysvětlení obtížných gramatických jevů ocení (např. procvičování slovesných časů či předložkových vazeb).

OTESTUJTE SI SVÉ ZNALOSTI ZE ŠPANĚLŠTINY

Jaké jsou Vaše vědomosti? Nechcete si je nezávazně prověřit? Připravili jsme pro Vás sadu zkušebních testů, kde si můžete zkusit otestovat své vědomosti. Tyto testy jsou stupňovány podle vědomostní úrovně žáků základních a středních škol, a podobné testování čeká u nás i na ty, kteří se k nám přihlásí na doučování.
Jak postupovat? Je to úplně jednoduché. Vyberte si jeden z testů a zadejte své jméno a příjmení, včetně e-mailu. U každé otázky si můžete vybrat vždy jednu z nabízených odpovědí – stačí jen klikat myší, nemusíte nic vypisovat. Po úspěšném absolvování testu se Vám ozveme a zašleme výsledky.

NEZÁVAZNÝ KONTAKTNÍ FORMULÁŘ

Vaše první lekce může začít už zítra! Proto nic neodkládejte a zapište se ještě dnes! Obratem se vám ozveme.

8 + 14 =

PRAHA

BRNO

OLOMOUC

OSTRAVA