Příprava k maturitěINDIVIDUÁLNÍ DOUČOVÁNÍ CHEMIE

Chemie patří k přírodním vědám, které činí mnoha žákům velké potíže. Žádný žák jí však neunikne, protože je to povinný předmět, a to jak na základních, tak i na středních školách. Bez chemie se neobejdou navíc ani ti, co plánují pracovat v potravinářství nebo jako technikové, biologové, laboranti, lékárníci, a samozřejmě i lékaři.

Chemii se lze z části naučit nazpaměť, ale mnohá témata jako výpočet chemických rovnic, molární hmotnosti, vyčíslování redoxních, neredoxních a iontových rovnic je potřeba pochopit díky zvládnutí fyziky pro základní školu. Pokud Vaše dítě v chemii plave, přihlaste ho k nám, naši lektoři zjistí, co mu jde nejméně, a zaměří doučování přesně podle jeho potřeb.

NA JAKÉ TYPY ZKOUŠEK VÁS PŘIPRAVÍME?

systematické doučování po celý školní rok

prázdninové kondiční opakování

písemné práce a závěrečné zkoušky

přijímací zkoušky na SŠ

maturity (CERMAT testy)

reparáty, opravné zkoušky

CO MŮŽEME NABÍDNOUT?

doučování látky od první třídy ZŠ až po maturitu, které přizpůsobíme individuálním potřebám každého žáka

zjistíme v čem má vaše dítě největší potíže a navrhneme okruhy, které je potřeba procvičit

procvičování látky, která žákům činí největší potíže

doučování metodou jeden lektor na jednoho žáka

přizpůsobíme Vám výuku podle Vašich požadavků přímo na míru

procvičování modelových testů (obdoba SCIO a CERMAT testů) k přijímacím zkouškám a maturitám

informační SMS – den před konáním příslušné hodiny zasíláme žákovi informační SMS o jejím konání, rodičům následně

 zasíláme informační SMS po příchodu dítěte na naši pobočku (o všech službách Školy Populo si můžete přečíst zde)

nemusíte utrácet za drahé učebnice, lektoři mají pro Vaše dítě vlastní výukové materiály

doučování v PrazeBrněOstravě a Olomouci, ale i v dalších městech

Škola Populo OstravaDo tajů chemie je každý žák zasvěcen již v 8. a 9. třídě základní školy, což samozřejmě platí i pro studenty nižších ročníků víceletých gymnázií. Většina dětí však obvykle tápe již v elementární látce jako jsou znalosti periodické tabulky prvků, základy anorganické i organické chemie či názvosloví sloučenin. Další obvyklou potíží je nutnost základních vědomostí z fyziky, např. výpočtů chemických reakcí s atomárním složením látek.

Rozumět chemii se bude navíc hodit komukoliv, kdo chce studovat na jakékoliv střední škole, protože i zde je chemie povinná. Nemluvě o těch, co chtějí studovat technický nebo průmyslový obor, kde je chemie probírána do hloubky a bude potřebovat podrobnější vědomosti.

Jediným řešením pro ně bývá najít si kvalitní doučování z chemie, které rádi poskytnou zkušení lektoři Školy Populo.

Doučování v PrazePřijímací zkoušky z chemie nejsou pro žáka sice povinné (tedy předepsané ministerstvem školství), ale některé střední školy, kde bude dobrá znalost chemie nutná, si mohou uchazeče z látky základních škol přezkoušet. Mezi takové budou patřit různé střední průmyslové, potravinářské a zemědělské školy nebo školy zdravotnické.

Pro ty, co chtějí mít jistotu, že projdou zkouškami na vytouženou školu bez úhony, připravíme intenzivní kurz k přijímacím zkouškám přímo na míru.

Lekce doučováníIntenzivnímu studiu chemie se na středních školách nevyhne prakticky žádný student, a to i na oborech s humanitním zaměřením. Mnohé střední školy navíc s novými žáky látku ze základních škol příliš neopakují a automaticky počítají, že ji ovládají, což samozřejmě nemusí být samozřejmostí.

Středoškolská chemie může být pro mnohé velký oříšek, protože výrazně rozvíjí látku základní školy a hlavní důraz klade na poměrně složité chemické rovnice z organické chemie, počítání molární hmotnosti, stechiometrických koeficientů, apod. Přestože si student střední školy zkusí i mnohé praktické pokusy v laboratořích, středoškolská chemie je poměrně abstraktní a nestojí za to ji podceňovat. Pokud s ní máte potíže, ozvěte se s nám a my Vám dáme vhodné řešení.

Příprava k maturitěMaturita z chemie není povinná, ale školy s technickým, zemědělským, potravinářským či zdravotnickým zaměřením ji mohou od studentů vyžadovat v rámci profilové části. Školy si pro ni obvykle sestavují testy vlastní podle svého zaměření a na studenta čekají vedle látky základní a střední školy, ještě otázky týkající se jeho specializace. Mnohdy může být součástí zkoušky z chemie i praktická část, kde bude muset student demonstrovat své praktické znalosti.

Doučování maturantů z chemie se zaměřuje na základní okruh středoškolské látky, chemie však bude maturitním předmětem zejména těch, co se chystají na studium medicíny. Zde bude potřeba zaměřit studium zejména na biochemii a chemické procesy v lidském těle.

Doučování v BrněTi, co musí nebo chtějí v dospělém věku absolvovat střední či vysoké studium, které obsahuje učivo chemie, a mají s ním potíže, udělají nejlépe, když si najdou doučování přímo na míru.

Škola Populo doučí chemii, jak úplné začátečníky, tak ty, co potřebují probrat jen nějaké konkrétní téma. Lektoři naší školy jsou odborníci na slovo ovládají učivo základních, středních, ale i vysokých škol. Volejte ještě dnes!

KDO U NÁS UČÍ CHEMII?

Bc. David P. – lektor chemie

David v Populu učí z přírodních věd především chemii, ale nepohrdne ani fyzikou a matematikou. Je doma tam, kde vládne logika. Již od základní školy se zúčastňoval chemických olympiád. Jeho učitelka chemie ho naučila „chemickému myšlení,“ které se snaží naučit i žáky Popula. Z chemie a fyziky dokonce maturoval. David pokračuje v chemii na magisterském studiu v Olomouci…. Číst dál

CO O NÁS ŘEKLI STUDENTI?

Kamila Sýkorová

Syn Dominik k Vám docházel na přípravu na reparát z fyziky a chemie. Oba dva reparáty složil úspěšně a postupuje do dalšího ročníku. Chtěla bych Vám poděkovat, bez Vaší výuky by to nedokázal. Hledali jsme s manželem kvalitní doučování a spokojení jsme byli až s Vámi. Ještě jednou děkuji. Určitě budu doporučovat Vaše služby i dalším.

OTESTUJTE SI SVOJE ZNALOSTI Z CHEMIE

Jaké jsou Vaše vědomosti? Nechcete si je nezávazně prověřit? Připravili jsme pro Vás sadu zkušebních testů, kde si můžete zkusit otestovat své vědomosti. Tyto testy jsou stupňovány podle vědomostní úrovně žáků základních a středních škol, a podobné testování čeká u nás i na ty, kteří se k nám přihlásí na doučování.
Jak postupovat? Je to úplně jednoduché. Vyberte si jeden z testů a zadejte své jméno a příjmení, včetně e-mailu. U každé otázky si můžete vybrat vždy jednu z nabízených odpovědí – stačí jen klikat myší, nemusíte nic vypisovat. Po úspěšném absolvování testu se Vám ozveme a zašleme výsledky.

NEZÁVAZNÝ KONTAKTNÍ FORMULÁŘ

Vaše první lekce může začít už zítra! Proto nic neodkládejte a zapište se ještě dnes! Obratem se vám ozveme.

15 + 8 =

PRAHA
BRNO
OLOMOUC
OSTRAVA