Příprava k maturitěINDIVIDUÁLNÍ DOUČOVÁNÍ FRANCOUZŠTINY

Francouzština platila za světový jazyk, kterým se kdysi hovořilo ve vyšší a učené společnosti nebo v diplomatických kruzích. Díky tomu láká mnohé pro své úzké propojení s kulturní sférou (např. literaturou), s níž se při návštěvě Paříže setkáte na každém kroku. Jiné zase zajímá její kuchyně a vína, která jsou mezi znalci vyhlášená. Francouzština láká samozřejmě i ty, kterým se líbí i její výrazná zvuková složka, protože je to jazyk velmi melodický.

Pokud plánujete návštěvu Francie, nepočítejte s tím, že se domluvíte se všemi anglicky, a to zejména u lidí staršího věku. Pokud rádi cestujete, tak se s francouzštinou domluvíte v mnoha místech Afriky, např. Tunisku a Maroku, které jsou častými turistickými destinacemi.

Pokud i Vás oslovila krása francouzštiny, čtěte dále a pojďte se ji k nám naučit!

NA JAKÉ TYPY ZKOUŠEK VÁS PŘIPRAVÍME?

systematické doučování po celý školní rok

prázdninové kondiční opakování

písemné práce a závěrečné zkoušky

možná příprava na úrovni certifikací A0 – C2

maturity (CERMAT testy)

reparáty, opravné zkoušky

CO MŮŽEME NABÍDNOUT?

doučování na míru a metodou jeden lektor na jednoho žáka

doučování začátečníků i pokročilých

doučování studentů, kteří mají francouzštinu jako povinný jazyk

přizpůsobíme Vám lekce přímo na míru (konverzace, gramatika, psaný projev, odborné zaměření apod.)

doučování lektory s vysokoškolským vzděláním v oboru nebo mezinárodní certifikací

nemusíte si pořizovat žádné učebnice, naši lektoři si pro Vás připraví vlastní materiály

pro malé děti může výuka probíhat hravou formou

informační SMS – den před konáním příslušné hodiny zasíláme žákovi informační SMS o jejím konání, rodičům následně

 zasíláme informační SMS po příchodu dítěte na naši pobočku (o všech službách Školy Populo si můžete přečíst zde)

doučování v PrazeBrněOstravě a Olomouci, ale i v dalších městech

 

JAK JE FRANCOUZŠTINA OBTÍŽNÁ?

Ti, co vládnou jedním z románských jazyků obvykle rozumí alespoň základům některého z dalších. Italština, španělština a portugalština jsou si velice podobné, francouzština však tvoří menší výjimku. Mnohé z jejích mluvnických jevů a slovní zásoby jsou identické se zmíněnými románskými jazyky, ale nelze na to vždy spoléhat.

Hlavní specialitou francouzštiny je její fonetika (mluvená podoba), kdy se její mluvený a písemný projev od sebe odlišují natolik, že je potřeba je nacvičovat separátně. Francouzština ráda slabiky stahuje a používá několik typů přízvuků na hláskách, na které nejsme v češtině zvyklí. Našim uším pak tento jazyk nejčastěji zní jako “ráčkování”, které si lze sice velmi snadno osvojit, zní nám však komicky. Francouzský přízvuk však činí mnoha lidem potíže a je potřeba jej pilně nacvičovat.

Další specialitou všech románských jazyků je bohatost jejich slovesných časů (např. dokonavý a nedokonavý minulý čas) a odlišné slovesné způsoby jako např. konjunktiv (subjonctif). Francouzština také slovesa časuje a mnohá z nich jsou nepravidelná. Abyste je zvládli, musíte je memorovat nazpaměť a pravidelně opakovat v konverzacích.

KDE SE S FRANCOUZŠTINOU DOMLUVÍME?

V Evropě se francouzsky mluví samozřejmě ve Francii a na ostrově Korsika, dále v částech Švýcarska a Belgie. Na americkém kontinentě je oficiální řečí kanadské provincie Québec, kde leží metropole Montréal. Francouzština se vám také bude hodit, pokud se vydáte do západní či jihozápadní Afriky, hovoří se jí na části Madagaskaru a na turistických destinacích jako je ostrov Mauricius, Seychelské ostrovy nebo na některých ostrovech v Polynésii. V Asii se lze francouzsky domluvit i v jihovýchodní Asii (bývalé Indočíně), případně v některých zemích středomoří jako Libanon nebo v zemích Magrebu jako je Tunisko, Alžírsko a Maroko.

JAK BUDE DOUČOVÁNÍ FRANCOUZŠTINY VYPADAT?

Metoda Školy Populo je založena na individuálním doučování, kdy každý žák dostane přiděleného svého vlastního lektora. Žák má možnost se učit úplným základům francouzštiny nebo zaměřit výuku podle svých požadavků – např. více praktické konverzace a méně abstraktní gramatiky. Naopak pokročilejší žáci zase zaměření výuky na vysvětlení obtížných gramatických jevů ocení (např. procvičování slovesných časů či předložkových vazeb).

KDO U NÁS UČÍ FRANCOUZŠTINU?

Darina U. – lektorka francouzštiny

V Škole Populo som začala učiť v září v roku 2017. Mojím vyučovacím predmetom je francúzština, ktorú tiež v Olomouci študujem. Konkrétne som študentkou magisterského štúdia na Filozofickej fakulte Univerzity Palackého v Olomouci, obor Odborná francúzština pre hospodársku prax… Číst dál

CO O NÁS ŘEKLI STUDENTI?

Běhalíková Sandra

Dostala jsem nabídku pracovní stáže do Francie a potřebovala jsem rychle oprášit své chabé jazykové znalosti. Francouzky jsem se kdysi učila, ale bylo mi jasné, že musím mnohé dohnat, abych byla schopna mluvit bez větších chyb. Známá mi doporučila Školu Populo, protože s ní udělala dobrou zkušenost, a ani já jsem nelitovala. Rychlost, spolehlivost, efektivita. Moc děkuji!

OTESTUJTE SI SVOJE ZNALOSTI Z FRANCOUZŠTINY

Jaké jsou Vaše vědomosti? Nechcete si je nezávazně prověřit? Připravili jsme pro Vás sadu zkušebních testů, kde si můžete zkusit otestovat své vědomosti. Tyto testy jsou stupňovány podle vědomostní úrovně žáků základních a středních škol, a podobné testování čeká u nás i na ty, kteří se k nám přihlásí na doučování.
Jak postupovat? Je to úplně jednoduché. Vyberte si jeden z testů a zadejte své jméno a příjmení, včetně e-mailu. U každé otázky si můžete vybrat vždy jednu z nabízených odpovědí – stačí jen klikat myší, nemusíte nic vypisovat. Po úspěšném absolvování testu se Vám ozveme a zašleme výsledky.

NEZÁVAZNÝ KONTAKTNÍ FORMULÁŘ

Vaše první lekce může začít už zítra! Proto nic neodkládejte a zapište se ještě dnes! Obratem se vám ozveme.

5 + 9 =

PRAHA
BRNO
OLOMOUC
OSTRAVA