Třídní schůzkyListopad patří k měsícům, kdy se začínají pomalu bilancovat studijní výsledky každého žáka základních a středních škol. Přichází moment třídních schůzek, který je významný zejména pro rodiče, protože se dozví, jaké známky jejich dítě dostalo a jak si na tom studijně stojí. Pro děti končí doba přetvařování, že se pilně učí, že je ve škole vše v pořádku a nic důležitého se neděje. A pokud jsou známky hodně špatné, je to šok pro obě strany, protože starosti nepřibudou jen dětem, ale i jejich rodičům.

 

První kroky

 

Pokud jste tedy přišli z třídních schůzek se zjištěním, že je situace podobně vážná, nesmíte v první řadě propadat panice a zbytečné zlosti. Zákazy nebo fyzické tresty sice umí dítě postrašit, ale dlouhodobě nic moc nevyřeší. Na druhé straně je potřeba informace, která vám třídní učitel vašeho dítěte dal, není dobré brát na lehkou váhu a potřeba se k nim nějak konstruktivně postavit.

Prvním pozitivem je, že vše se dá ještě dohnat. Udělejte si revizi toho, co se dítě vlastně naučilo, zkuste zjistit v čem plave a rozhodně si o tom s ním upřímně pohovořte. Až budete mít přehled v tom, co je potřeba probrat, zkuste si udělat nějaký reálný časový plán, jak by to šlo vše stihnout a jak zajistit, aby se dítě doopravdy učilo.

Mnohdy je i vhodné kontaktovat nebo osobně navštívit příslušného pedagoga a v klidu to s ním probrat. Projevení zájmu může často vést k tomu, že on sám vám nabídne nějaké řešení, jak dítěti pomoci nebo vám dá dokonce tip na nějaké kvalitní doučování.

 

Doučování jako ideální cesta

 

Najít si někoho na doučování není vůbec žádná ostuda, dokonce je to často i ten nejlepší způsob, jak danou situaci vyřešit. Samozřejmě pokud máte železnou vůli a potřebné vědomosti, můžete se s dítětem klidně učit sami. Realita je však taková, že díky pracovnímu vytížení na to nebudete mít vždy čas a ne všemu, co se dítě učí, budete vždy rozumět. Pokud tedy dostanete kontakt na někoho, kdo je schopen dítě doučovat, berte jej všemi deseti.

Tímto kontaktem na doučování bývá nejčastěji nějaký pedagog v důchodu, který má dostatek času a potřebné zkušenosti, jak vašemu dítěti pomoci k lepším známkám. Nevýhodou však bývá ten fakt, že mnohá z doučování tohoto typu nemusí být úplně efektivní. Zkušenost mnoha z nás, kteří na nějaké takové doučování chodili, ukazuje, že mnozí z těchto učitelů neučili o moc lépe v soukromí než ve škole před celou třídou. Dítě pak může chodit za drahé peníze na hodiny, které nebudou mít valného výsledku a pro vás je to jen poloviční řešení.

 

Co je to profesionální doučování?

 

Pokud jste se dostali do podobné patové situace a nemáte někoho, kdo by vašemu dítěti pomohl s prospěchem, je možná na čase, abyste si našli doučování profesionální.

Profesionální doučování možná více stojí, ale je zárukou, že vaše dítě, pokud se bude elementárně snažit, dostane kvalitní a efektivní přípravu. Agentury nebo školy na doučování mají v záloze vždy více lektorů, z nichž vyberou pro vás toho nejvhodnějšího. Ale opět platí, že ne každá z agentur na doučování je i zárukou kvalitních služeb.

 

Chcete poradit?

 

Pokud byste chtěli ušetřit práci s hledáním školy na doučování, ušetříme vám čas. Zkuste Školu Populo!

Škola Populo není v první řadě pouhou agenturou, která by vás jen zkontaktovala s nějakým s lektorů a o zbytek se už nestarala. Právě naopak. Škola Populo naopak má supervizi nad všemi složkami doučování, čímž vám dá i jistotu, že vaše dítě dostane přesně ty informace a přístup, které potřebuje.

Doučování ve Škole Populo je vždy individuální, což znamená, že se vašemu dítěti bude věnovat jen jeden lektor a nebude součástí skupinových kurzů, kde by se na něj nedostala řada (například pokud se bude učit cizí jazyk).

Velkou výhodou je také to, že vaše dítě bude nejprve pečlivě otestováno. To znamená, že se ještě před započetím výuky objektivně zhodnotí jeho vědomosti a nestane se, že se mezery v jeho vzdělání zjistí až v jejím průběhu. Následně mu bude přidělen lektor s nímž můžete probrat další specifika výuky a například doplnit na co je potřeba dávat důraz. Pokud vaše dítě potřebuje například doučování matematiky a na jaře se chystá ještě na přijímací zkoušky na střední školu, pak je to možné během doučování zohlednit. Nebo pokud by vaše dítě potřebovalo vedle anglické gramatiky procvičovat i konverzaci, lze se domluvit s lektorem, aby k tomu přihlédl.

Další výhodou Školy Populo je, že má vlastní pobočky, kam bude vaše dítě docházet a kde bude doučování probíhat. Tyto pobočky jsou po celé České republice (Praha, Brno, Ostrava a Olomouc), nicméně pokud by to bylo pro vás daleko, může lektor dojíždět i tam, kde bydlíte nebo přímo k vám domů. Pokud je vaše dítě malé nebo chcete mít jistotu, že na hodinu opravdu došlo, můžete dostávat informativní SMS o jeho příchodu nebo příchodu lektora k vám domů.

Velkou výhodou doučování ve Škole Populo je, že formu doučování lze změnit i v průběhu kurzu. Navíc pokud by se vám nezdál lektor, lze se dohodnout s personalistkami na vaší příslušné pobočce a najít případně jiného.

Pokud tedy potřebujete urgentně a kvalitně doučit, ozvěte se ještě dnes! Všechny potřebné kontakty naleznete zde: https://www.skolapopulo.cz/