CERMAT testy nanečistoChystá se Vaše dítě v dubnu na přijímací zkoušky na střední školu?
A chcete mít jistotu, že jimi projde úspěšně a bez zbytečného stresu?
Nabízíme Vám proto jedinečnou možnost – co kdyby si vyzkoušelo přijímačky nanečisto?
Využijte jedinečné příležitosti, protože zrovna teď je ten nejvyšší čas!

 

Jak budou přijímačky nanečisto ve Škole Populo vypadat?

Vyzkoušet si přijímačky nanečisto ve Škole Populo zajistí Vašemu dítěti hned dvě věci.
Zaprvé si vyzkouší test s identickým typem otázek, které jej čekají na přijímačkách, a prověří si tak své vědomosti.
Zadruhé si zažije celou proceduru průběhu testů, která jej může během dubna psychicky stresovat.
A ptáte se proč?
CERMAT testy z českého jazyka a matematiky je totiž nutno absolvovat jen v jednom dni. Na český jazyk je 60 minut, na matematiku je 70 minut. Kalkulačky jsou zakázané, rýsovací pomůcky je nutno mít vlastní a pít během testů se nesmí. Pro menší děti může být stresující i to, že mají mezi oběma testy dlouhou dvouhodinovou přestávku, během níž nesmí opustit budovu školy.
Přijímačky nanečisto ve Škole Populo se tuto zkoušku dětem snaží maximálně přiblížit a napodobují ji se vším všudy. Žák musí být na místě čtvrt hodiny před začátkem. První bude test z českého jazyka (60 min), druhý test z matematiky (70 min) a dvouhodinová přestávka je zkrácena pouze na 20 minut. Testování tak zabere přibližně jen tři hodiny čistého času.

 

Proč má smysl si testy u nás vyzkoušet?

CERMAT testy jsou vyhlášené svou obtížností, a to zejména pro svou formu, na kterou nejsou menší děti ze základních škol úplně připraveny. Testy obsahují jak otevřené, tak uzavřené (kroužkovací) odpovědi, které nejsou v našem školství běžné, děti matou, a navíc jsou často zavádějící, protože někdy obsahují i více správných odpovědí.
Žáci musí často pracovat s poměrně náročnými literárními texty, které musí správně pochopit, aby vyplnili sadu otázek, které na ně odkazují. CERMAT testy se nevyhýbají ani chytákům a “špekům”, nemluvě o dvojznačných otázkách, za které byly nejednou kritizovány.
Děti jsou díky tomu často ve stresu a zmatkují, a to nikoliv proto, že by se látku nenaučily, ale protože nejsou na podobný test kladení otázek zvyklé a školou dostatečně připravené.

 

Až budou výsledky hotové?

Výsledky testů jsou anonymní a pokud by to Vašemu dítěti náhodou nevyšlo, nic se neděje. Jednak se to nikdo nedozví, jednak je pořád šance to napravit.
Budete totiž vědět, a my s Vámi, kde je Achillova pata Vašeho dítěte, a my mu můžeme připravit doučování přímo na míru. Tedy např. zaměřit jej jen na vyplňování modelových úkolů, které se v CERMAT testech objevují.
Pokud absolvujete testy již nyní, stále bude dost času na opakování a přípravu.

Stačí nám napsat na info@skolapopulo.cz a nebo zavolat na číslo 774 784 555 a termín máte v kapse.