INFORMACE O ŠKOLE POPULO

O Škole Populo

Informace o Škole Populo

Radi byste se dověděli více o Škole Populo? Máte spousty dalších otázek o způsobu doučování, naší filosofii anebo kde nás najdete? V této sekci jste správně. Zde najdete informace o všem, co Vás zajímá a možná ještě víc…

Tým Školy Populo

Náš tým

Na této stránce bychom Vám rádi představili kompletní sestavu našeho týmu. Přesněji řečeno čtyř týmů našich zaměstnanců a lektorů ze čtyř poboček v Praze, Brně, Olomouci a Ostravě.

Fotogalerie

Fotogalerie

Pokud se k nám chystáte na návštěvu a zajímá vás, jak to na našich pobočkách vypadá, připravili jsme pro vás několik fotografií. Níže naleznete fotografie jednotlivých exteriérů i interiérů z našich poboček v Praze, Brně, Olomouci a Ostravě.

O NÁS

Snad každý z nás někdy potřeboval doučit nějaký školní předmět. A asi každý z nás se setkal s celou řadou potíží.

Jak a kde najít vhodného učitele?

Jak prověřit jeho kvality předem?

Kdy a kam chodit na doučování a kdo bude docházet za kým?

Co když lektor nepřijde na lekci?

Co dělat, když potřebuji doučit více předmětů najednou?

Je možné vyměnit lektora, když nejsme spokojeni?

Pokud jste si někdy položili některou z otázek a nenašli pro ni řešení, jste na správném místě.

FAKTA O ŠKOLE POPULO

KDO JSME?

Škola Populo vznikla jako odpověď na výše zmíněné otázky. Komplexně pojaté doučování odstranilo všechny problémy a navrch přidalo několik benefitů, se kterými se jinde nesetkáte. Naše řešení bylo vlastně jednoduché. Zatímco mnohé agentury jen zprostředkovávaly kontakt na lektora a zbytek jednání bylo na klientovi, my jsme tuto část převzali na sebe.
Není proto náhodou, že náš název Populo je třetím pádem latinského slova populus, tj. lidé. Naše služby jsou určeny všem lidem bez rozdílu, tedy i Vám.

V ČEM JSME VÝJIMEČNÍ?

V první řadě klademe důraz na kvalitní zaměstnance. Základem doučování je pro nás lektor, kterého si sami hledáme, prověřujeme i školíme, a teprve poté jej dáváme žákovi k dispozici. Naši lektoři jsou mladí, zkušení lidé a chceme, aby měli s žákem přátelský vztah.
Z naší standardní nabídky si jistě vyberete, nicméně pokud byste měli nějaké specifické požadavky na doučování, přizpůsobíme vám doučování přímo na míru.

KDE NÁS NAJDETE?

Naše první pobočka vznikla v roce 2015 v Olomouci a díky pozitivnímu ohlasu a vysoké poptávce po našich službách jsme se postupně rozšířili i do PrahyBrna a Ostravy, ale v současnosti doučujeme i v dalších městech.
Naše pobočky najdete vždy v centru města, kde Vám bude k dispozici tým skvělých lidí, kteří se starají o chod školy. Tento tým také kontroluje kvalitu služeb a podle Vašich potřeb je schopen najít rychlé řešení.

JAK NÁS KONTAKTUJETE?

V případě, že Vás naše služby zaujaly, není nic snazšího, než vyplnit poptávkový formulář. Jakmile jej vyplníte, obratem se Vám ozveme a domluvíme si s Vámi osobní pohovor, na němž Vám ukážeme chod školy a vše detailně vysvětlíme.

Pokud se nás potřebujete na cokoli dotázat nebo něco změnit či probrat, stačí, když nám napíšete nebo zavoláte a my Vám obratem odpovíme.

K pohovoru bude též připraven vstupní test, dle nějž Vám či Vašemu dítěti nabídneme optimální variantu doučování. S doučováním pak můžete začít okamžitě. Není třeba na nic čekat.

Detailnější informace o našich službách najdete v sekci časté otázky a nabídky našich služeb v sekci balíčky.

NÁŠ TÝM

PRAHA

BRNO

OLOMOUC

OSTRAVA

POBOČKA PRAHA

Eva Keblůšková | Ředitelka pobočky

Evča zbožňuje cestování. Ve dvaceti letech zvedla kotvy a odjela na tři roky poznávat různé země v Evropě. Zamilovala si Finsko, kam se poté nesčetněkrát vrátila. Absolvovala túru po Laponsku za polární září a chystá se si to někdy zopakovat. Když Vás nevítá na recepci v Praze, tráví svůj volný čas se svým šedesáti kilovým drobečkem, Irským vlkodavem. V zimě se jezdí odreagovat na hory, brázdí kopce na snowboardu, nebo na sáňkách a v létě obráží hudební festivaly. Má ráda sport, jízdu na koních, dobrou kávu, víno, jídlo a knihy.

Mgr. Jolana Stříbná | Zástupce ředitelky pobočky

Až uslyšíte přízvuk, který vašim uším nebude zase až tak ladit, zaručeně poznáte, že je to naše Jolča. Sice polsky nerozumí ani slovo, ale když se nachází ve své rodné vesnici, polský operátor jí dává často najevo, že severní sousedé jsou opravdu blízko. Než nastoupila k nám do Popula, byla paní učitelkou na plný úvazek. Jelikož není učení zrovna med, rozhodla se zkusit štěstí jinde a přestěhovala se za ním do Prahy. Potkat ji můžete kdekoli, ale VŽDY po boku svých přátel, rodiny nebo dalších osmi členů kapely, ve které zastává roli té, která v ruce drží mikrofon. V létě se nejčastěji nachází u moře, kde jezdí jako výchovný pracovník hlídat děti. V zimě je zase v Alpách, kde sjíždí svahy na snowboardu, a jelikož je hudba jejím největším koníčkem, navštěvuje také mnoho koncertů a hudebních festivalů. Dalším obrovským koníčkem je cestování. Navštívila již mnoho evropských zemí, ale prozkoumávala také krásy Ameriky.

Klára Lokšová | Koordinátorka doučování

Klára je stálou členkou pražské recepce. Pochází z Moravy, ale na jejím přízvuku to nepoznáte. Praha je její oblíbené město a plánuje zde svou budoucnost. Na práci ji nejvíc baví komunikace s lidmi. Ve volném čase se věnuje svým kocourkům, kamarádům, hraní deskových her a vždy si ráda zajede na nějaký ten koncert do jakéhokoli evropského města. Ještě radši si ale zajede do mimoevropské destinace, ze světadílů jí zbývá navštívit už jen Afrika. Nedávno takhle strávila rok v USA, kde sice přežívala jen jako au-pair, ale i tak to pro ni bylo jedno z nejlepších období života.

Bc. Ráchel Marečková | Koordinátorka doučování

Přestože se jí na to lidé často ptají, tak ne, židovské předky opravdu nemá, nebo o tom alespoň neví. Má široké spektrum zájmů, a proto se před 6 lety rozhodla vystudovat mezioborová uměnovědná studia a kulturní antropologii na Univerzitě Palackého v malebné Olomouci. Zajímá se o kulturní dění, především v oblasti filmu a hudby. Pokud potřebuje vypnout a vyčistit si hlavu, vyrazí do přírody na dlooooouhou procházku, na které jí mnohdy dělají společnost jen srnky a zajíci. Škola Populo je pro ni jako „Forrestova“ bonboniéra. Nikdy totiž neví, kdy zazvoní telefon nebo přijde e-mail s novou žádostí o doučování či jazykový kurz. Se svými milými kolegyněmi z recepce je tak neustále vybízena k hledání co nejefektivnějšího a kreativního řešení nových přání rodičů a jejich dětí. Když pak vidí úsměv na tvářích spokojených studentů, je to pro ni tou nejlepší odměnou za vynaložené úsilí.

Ing. Natália Mydlová | Koordinátorka doučování

Hoci Natália pochádza z ďalekého východného Slovenska, z malej dedinky, kde už skoro líšky dávajú dobrú noc, jej túlavé boty ju zaviedli do Prahy, kde už 6. rokom pobýva. Do Prahy ju prilákalo štúdium na Vysokej škole ekonomickej, počas ktorého okrem získavania vedomostí, stihla precestovat mnoho zaujímavých krajín. Výmenný študijný pobyt vo Švédsku a neskôr v Arménii a študentská stáž v Nemecku, jej dopomohli k rozšíreniu obzorov a uvedomeniu si, že hoci študuje na ekonomickej škole, v korporátnej sfére pracovat’ nechce. Aj to je jeden z dôvodou, pre ktorý si vybrala prácu v Škole Populo :). Čo sa týka cestovania, má rada ‘’pomalé cestovanie’’, čo znamená, že se rada v rôznych zemiach zdrží dlhší čas a objavuje nielen kultúrne pamiatky, ale najmä zvyky a tradície lokálnych ľudí.  Snaží sa preskúmavať svet neobvyklými cestami, medzi ktoré patrí cestovanie na nezvyčajné miesta, ktoré ešte niesú turisticky veľmi poznačené, aby sa jej myseľ neustále rozvíjala a obohacovala o nové zaujímavé podnety. Okrem toho rada cvičí jógu, číta rôznorodú literatúru, má rada dlhé prechádzky v prírode a rôzne kultúrne podujatia.

Aneta Lízancová | Koordinátorka doučování

Ačkoliv je Aneta nejmladší členkou pražského týmu, je rozhodně nejhlučnější, takže je víceméně nemožné si jí nevšimnout. Její další výsadou je to, že pochází ze zapádních Čech, je proto přesvědčená, že jako jedna z mála – v kolektivu moravských krasavic – mluví opravdu česky. V Populu působí od května a narozdíl od ostatních v pražském týmu pouze na zkrácený úvazek – oficiálně proto, aby mohla chodit na přednášky ve škole, na které nechodí a stihla napsat diplomovou práci, kterou ještě nezačala – neoficiálně proto, aby zachovala psychické zdraví svých milovaných kolegyň. Ve svém volném čase, kterého má opravdu velkou spoustu, si užívá sledování českých televizních seriálů, háčkování a skládání dadaistických básní. Nejraději ze všeho však poskytuje zaručeně pravdivé informace o své osobě.

Kristýna Kořínková | Koordinátorka doučování

Krista své začátky ve Škole Populo prožila na olomoucké pobočce, ale jelikož je rodačkou z Brdské vrchoviny v Čechách, táhlo ji to zpátky domů. A tak časem doplnila pražský tým Školy Populo. Jelikož je věčný optimista a pohodář, skvěle se jí pracuje se zdejšími kolegyněmi, které nezkazí žádnou legraci. Mezi její záliby patří četba, hlavně fantasy a sci-fi, malování a turistika. Výšlap do kopců s border kolií Karlem je pro ní největší balzám na duši. A když si potřebuje opravdu odpočinout, pouští se do sestavování papírových skládanek origami.

LEKTOŘI

František Š.
lektor matematiky a fyziky

František se narodil v Praze, ale chybělo málo a narodil by se na Slovensku. Má obě občanství, a tak si při sledování sportu může vybrat ten národ, kterému to jde zrovna lépe. Studuje technickou vysokou školu a ve volném čase se věnuje sportovnímu lezení. Ke studentům přistupuje individuálně, protože ne všichni studenti jsou stejní – každý má jiné silné a slabé stránky. Silných je třeba využít a ty slabé lze odstranit.

Robert H.
lektor matematiky a fyziky

Jmenuji se Robert a jsem ve třetím ročníku na ČVUT na Fakultě jaderné a fyzikálně inženýrské. Na základní a ani na střední škole jsem nejevil zvláštní zájem o matematiku. Při nástupu do prvního ročníku jsem se potýkal s problémy a musel jsem si osvojit veškeré základy matematiky. Proto vím, jak je důležitá matematika na základní a střední škole. Teď jsem  ve třetím ročníku a na fakultě dělám tutora (nejen) pro první ročník. Mezi mé koníčky patří literatura a hudba.

Anna V.
lektorka češtiny, češtiny pro cizince a matematiky

Aničku baví pracovat s lidmi a otevírat se tak novým způsobům nahlížení na věci, vydávat se novými cestami. Učení je podle ní proces objevování a tvoření, který nikdy nekončí. Začíná u přirozené zvědavosti a provází nás všechny celým životem. Když má volno, tak si čte, jezdí na kole, cvičí jógu, kreslí, chodí na procházky, vymýšlí různé věci/„zlepšováky“ (na základní škole ve 3. třídě vymyslela boty z odpadkových pytlů + z papírové pásky), objevuje a jen tak odpočívá. Jednou by chtěla umět přečíst knihu tak rychle, že ani nepostřehne otáčení stránek, ale přitom jí nic neunikne a vše prožije na devadesát devět procent.

Štěpán N.
lektor matematiky a fyziky

Jmenuji se Štěpán a druhým rokem studuji jadernou fyziku na ČVUT v Praze. Matematika a obzvláště fyzika mě bavily už od začátků, v dalším studiu ale vyhrála fyzika. Na gymnáziu jsem doučoval svou mladší sestru a další známé. Zjistil jsem, že předávat znalosti mě baví. Proto je Škola Populo pro mě to pravé. Původem jsem z města u Pardubic, kam se pravidelně vracím. Mám zde svého německého vlčáka Maxe, se kterým jsem před nástupem na VŠ absolvoval řadu soutěží. Moc rád také čtu, zejména fantasy a sci-fi knihy.

Tatjana M.
lektorka angličtiny, fyziky, chemie a matematiky

Patřím k těm šťastným lidem, kteří svou práci dělají s láskou. Dlouho jsem učila a doučovala zároveň, ale doučování mi přináší více spokojenosti. Mám ráda individuální přístup ke studentům, a to mi doučování poskytuje. Mezi moje záliby patří četba, film, dobrá hudba a sport. Ráda poznávám nové lidi, země a místa, proto často cestuju. Těším se na naše společné hodiny.

Ilona P.
lektorka češtiny, matematiky, zeměpisu, dějepisu, přírodopisu, ZSV a ekonomie

Ilča vystudovala UMPRUM a 36 let se věnovala tanci. Součástí týmu Školy Populo se stala v květnu 2017.
Kromě toho, že navrhuje interiérový design, se zajímá o architekturu, světovou ekonomiku, právo a psychologii. Ale nejvíce ji naplňuje práce s dětmi. V roce 2017 vypracovala studii pro vládu ČR na téma NRP, výživné, soudnictví a školství. Studie zaujala, což je dobré posunutí u nás v republice ohledně těchto témat, která snad zajímají každého z nás. Vlastní několik certifikátů, mimo jiné i z oblasti NRP.
Dětem a studentům dodává sebedůvěru a vkládá do nich šanci uspět u zkoušek, zlepšit si kvalifikaci. Je velmi empatická, spolehlivá, svědomitá. Je vdaná, s manželem mají 5 dětí a 2 vnoučky. V současné době mají v pěstounské péči už dospělého chlapce. Jejím koníčkem je modelářství (letadla).

 

Jan J.
lektor matematiky a fyziky

Zájem o matematiku a fyziku se u Honzy objevil již během studia na gymnáziu a to mělo vliv i na výběr jeho dalšího studia. V současné chvíli je studentem elektrotechnické fakulty na ČVUT v Praze v oboru Kybernetika a Robotika. Své znalosti matematiky a fyziky se snaží neustále rozvíjet tak, aby je mohl o to lépe předávat svým studentům. Pokud Honza zrovna neučí ve Škole Populo nebo sám nedělá vlastní domácí úkoly, věnuje se sportu. Závodně běhá orientační běh, ale mezi jeho oblíbené patří také plavání, cyklistika a nebo rád vyrazí s batohem na několikadenní túru do hor.

PaedDr. Yveta H.
lektorka českého jazyku

Celý můj profesní život mi naplňovala práce s dětmi s mozkovými dysfunkcemi různě vyjádřenými. Škála tohoto vyjádření je široká a každé dítě s těmito drobnými odchylkami je něčím mimořádně zajímavé. Detailně rozklíčovat tuto škálu, poznat individuální mimořádnost každého dítěte a následně mu správně pomoci, byla velká výzva. Po 35 letech setkávání s těmito dětmi a jejich rodiči v rámci ambulantní praxe a při mém lektorování jejich učitelů v rámci DVPP (další vzdělávání pedagogických pracovníků) mohu říct, že to byla krásně strávená léta.
Po odchodu do důchodu se věnuji již jen pár hodin týdně speciálnímu doučování českého jazyka, což mi umožňuje Škola Populo v centru Prahy.
Řídím se mottem, jehož přesnou citaci ani autora neznám, ale vystihuje to podstatné: “Za sto let bude každému jedno, v jakém jsem bydlel domě, jezdil autě a jaká byla výše mého bankovního konta. Ale jestli jsem pomohl jedinému dítěti, může to změnit celý svět.”

Irena B.
lektorka fyziky a matematiky

Jmenuji se Irena a momentálně již třetím rokem studuji fyziku na ČVUT v Praze. Ačkoliv mě matematika s fyzikou vždy zajímaly, tak mi bohužel ne vždy ve škole šly. Proto jsem se rozhodla pracovat ve Škole Populo, vím totiž z vlastní zkušenosti, jak moc může být doučování důležité a jak moc může pomoci. Práce se studenty mě baví a zároveň naplňuje, protože mám vždy za studenty obrovskou radost, když jim matematika s fyzikou konečně začnou dávat smysl a přestanou se těchto předmětů bát. Kromě práce ve Škole Populo a studia ráda trávím čas sledováním seriálů, hraním počítačových her a staráním se o mou až příliš početnou rodinu koček.

Bc. Jakub Z.
lektor matematiky

Mé jméno je Jakub a v současnosti studuji na Masarykově ústavu vyšších studií na ČVUT  magisterský program Inovace projektů v podniku. V Populu pracuji již třetím rokem, tedy od založení pobočky. Původně to byl pouze způsob, jak se posouvat při studiu na vysoké škole, ale nyní jsem pevně rozhodnutý, že chci v tomto oboru pokračovat i v budoucnu – ideálně jako učitel na střední škole, ačkoliv se to příliš neslučuje s mým oborovým zaměřením a bude to vyžadovat jistou rekvalifikaci. Učení mě skutečně baví a dá se říci, že práce je i mým koníčkem. Mezi mé další záliby patří filmy, četba a občas se projet na kole či in-line bruslích.

POBOČKA BRNO

Bc. Adéla Hronová | Ředitelka pobočky

Adéla působí na brněnské pobočce téměř 3 roky a za tuto dobu se s ní víc než sžila. Na této práci ji nejvíc baví, že se často jako v práci necítí. V Populu našla skvělý kolektiv, různorodou práci, a hlavně, v její blízkosti se nachází plno restaurací, do kterých často láká své spolupracující. Tím si většinou dobije energii a pak všimne si všech detailů, které ostatním utečou. Její kolegyně navíc vždy ocení, že v ní mají i něco jako “hodinového manžela”, který pomůže se vší nefunkční technikou. Spolu s prací zvládá navštěvovat i přednášky a semináře na vysoké škole, kde dokončuje navazující studium. Od kancelářské práce si odpočine tím, že s partou přátel vyrazí na několik dní do hor, nebo si přečte knížku, nejraději má severskou krimi.

Barbora Netopilová | Zástupce ředitelky pobočky

Bára je stálou členkou brněnské pobočky. I když byl odmalička jejím domovem nedaleký Hodonín, při dospívání zjistila, že ti nejlepší lidé žijí právě v Brně a zakotvila zde. Jako nadšenkyně do módy, stylového a čistého designu byla od prvního momentu okouzlena tím, jak je brněnská pobočka stylově zařízena. Za sebou má pobyt ve švýcarském Curychu, kde pracovala jako au-pair neboli slečna na hlídání. Zkušenosti, které načerpala při práci s dětmi, se odrážejí na jejím milém přístupu k našim malým studentíkům. Nebojte, hodná je i na ty dospělé. Kromě módy, knih a všech psů světa, miluje také tanec, při kterém vybije přebytečnou energii. Pokud tedy není zrovna v Populu nebo na odpočinkovém víkendu u rodiny mimo Brno, pravděpodobně ji potkáte v nákupním centru, na lekci tance nebo v blízkosti nějakého psa, na kterého zamilovaně pokukuje, v extrémních případech se nad ním rozplývá a drbe ho láskyplně za ouškem.

Bc. Pavla Vytisková | Koordinátorka doučování

Dlouhou dobu se o ní mluvilo jako o paní Columbové, dnes už ale všichni věří, že existuje. Pavla je totiž ve třetím ročníku na Pedagogické fakultě Masarykovy univerzity a spoustu času tráví ve škole, kde se věnuje studiu českého a německého jazyka. Potkáte ji nejen na recepci brněnské pobočky, ale také ji můžete zastihnout v učebnách jako lektorku češtiny. Jejím snem je stát se paní učitelkou, protože práce s dětmi ji naplňuje a pomáhá překonat vysokoškolskou deziluzi. Nedá dopustit na velký hrnek silné kávy s domácí honzovkou a dobrou knihu, náhodně objevenou na jedné z mnoha toulek po brněnských antikvariátech. Pavlíninou velkou oporou je Tim, kříženec labradora, který rozumu sice moc nepobral, ale jak sama říká, alespoň nikdy nemluví do jejích rozhodnutí a všechny starosti odežene jedním láskyplným olíznutím. Přestože mívá doslova nabitý program, Škola Populo ji umožňuje vše časově skloubit a zároveň dělat práci, která ji baví. Díky ní získává nové zkušenosti a od kolegyněk se učí, že i nemožné je (téměř vždy) možné. To nejcennější je však možná zjištění, že to skutečně nejdůležitější je přátelský pracovní kolektiv.

Kateřina Sotolářová | Koordinátorka doučování

Kateřina miluje cestování, poznávání nových kultur, krásných míst a úžasných lidí ze všech koutů naší úchvatné planety. Po studiích spontánně odcestovala do Londýna, který jí pomohl nejen vystoupit z komfortní zóny, ale také potkala skvělé lidi z celého světa, po několikáté se zamilovala do angličtiny a dodnes je právě Londýnu vděčná, kolik ji toho naučil. Miluje cizí jazyky, toulání se v přírodě a scénický tanec. Práci s dětmi má ráda zejména proto, že právě děti září jedinečnou spontánností, hravostí a nadšením! Když se na vás zrovna neusmívá na recepci, pravděpodobně cvičí jógu, tráví čas se svými přáteli nebo si zpívá karaoke v obýváku.

Na práci si nejvíce váží svých kolegyněk, protože ví, že právě skvělí lidé jsou tou ingrediencí, bez které by to nebylo ono!

Tereza Nosková | Koordinátorka doučování

Tereza je členkou týmu brněnské pobočky teprve od roku 2019. Ačkoliv pochází z východních Čech, Brno se pro ni stalo druhým domovem, když šla studovat vysokou školu. Miluje objevování nových zajímavých míst, často na doporučení svých kolegyň. Tereza ráda cestuje, nejraději vzpomíná na výlet do Holandska a jednou by se chtěla podívat i do Austrálie. Většinu volného času tráví se svými kamarády, ráda čte knížky a chodí na procházky do přírody se svým psem. Na práci ve Škole Populo se jí líbí komunikace s novými lidmi, rozmanitá náplň práce a přátelský kolektiv.

Zuzana Tesaříková | Koordinátorka doučování

Zuzana je ve Škole Populo teprve krátce, od poloviny roku 2019. Do Brna ji přivedlo studium na Pedagogické fakultě, kde studuje český jazyk a hudební výchovu. Na pobočku ji nalákala touha po získání nových zkušeností z oboru vzdělávání a příjemný kolektiv, se kterým není nikdy nuda. Ve volném čase se věnuje hře na violu a housle v orchestru a cimbálové muzice v rodném Kyjově. Mimo to tráví ráda volný čas při běhu, tanci a také s kamarády. V budoucnu by se ráda stala učitelkou na střední škole. 

Romana Musilová | Koordinátorka doučování

Romana vždy tíhla k práci s dětmi, ale během studentských let zjistila, že ji administrativní činnost láká možná o něco víc než povolání učitele. Přesto se však svého původního plánu nechtěla jen tak vzdát. Škola Populo je pro ni skvělým místem, kde může obě své ideje pohodlně skloubit. Ve volném čase ji nejčastěji potkáte v brněnské čajovně s romantickou knihou v ruce, v divadle nebo někde v přírodě na túře. Nově ji také možná zahlédnete s příčnou flétnou, na kterou se učí hrát a jejímuž kouzlu naprosto podlehla.

LEKTOŘI

Julie A.
lektorka českého jazyka a matematiky

Julie si naši brněnskou pobočku tak oblíbila, že zde se svými studenty tráví každé odpoledne. I když se nakonec rozhodla pro účetnictví, původně studovala český jazyk a matematiku na Masarykově univerzitě a právě tyto předměty u nás doučuje. Kromě samotného doučování školní látky se věnuje především pečlivé přípravě na přijímací nebo maturitní zkoušky. Vždy se snaží, aby si děti z hodin odnesly nejen spoustu znalostí, ale také dobrou náladu a lepší pocit samy ze sebe, to je pro ni zároveň největší odměnou.

Kim K.
lektorka francouzského jazyka, biologie a chemie

Kim působí ve Škole Populo od října 2018 jako lektorka francouzštiny. S radostí učí a  předává znalosti tak, aby předmět studenty bavil. V pobočce Brno oceňuje příjemnou atmosféru a dobrou organizaci. Je rodilá mluvčí češtiny, francouzštiny, arabštiny a plynule mluví anglicky. Kromě jazyků má ráda  vědu a studuje již druhým rokem farmacii ve VFU Brno.Ve volném čase nejraději cestuje, objevuje nové kultury a poznává lidi z celého světa.

Pavla K.
lektorka českého, ruského a anglického jazyka

Vystudovala gymnázium v Kroměříži a nyní je studentkou Firemní ruštiny na Masarykově univerzitě. V Populu pracuje od září 2018 a práce se studenty ji baví a naplňuje. Doučuje jazyky, a to ruštinu, angličtinu a češtinu, ze kterých maturovala a kterým se věnuje na vysoké škole. Učení bere především jako možnost posunout dál studenty i samu sebe. Se studenty ráda udržuje přátelský a pohodový vztah a látku se snaží předávat zábavou formou pro obě strany. Ve volném čase ráda cestuje, poznává nové kultury, sportuje nebo si vyrazí ven s přáteli.

Pavel M.
lektor matematiky

Lektor Pavel pochází z Valašska v Beskydech, ale momentálně studuje aplikovanou matematiku v Brně. Dnes a denně se ve škole dozvídá, kde všude můžeme matematiku najít – a přesně to se mu na studiu líbí. Proto chápe jak je významná motivace – a právě tu chce předávat svým studentům. Třeba se mu to povede i u tebe, přesvědčit se můžeš sám. 🙂

PaedDr. Pavla B.
lektorka českého jazyka

Pavla Bojdová vystudovala Pedagogickou fakultu Masarykovy univerzity v Brně obor český jazyk a literatura, hudební výchova a historie a zakončila studium rigorózní zkouškou – PaedDr. Dále studovala na Karlově univerzitě v Praze psychologii. Z rodinných důvodů se vrátila do Brna. Učila na základních školách i na středních školách, kde pokračuje doposud. Připravuje žáky ke studiu na střední školy, na přijímací zkoušky  a na maturitní zkoušky.

 

 

Bc. Jakub V.
lektor matematiky, fyziky, deskriptivní geometrie a informatiky

Jakub je v Populu od února 2016 a dnes tam chodí skoro každý den. Kromě matematiky, která je pro něj v Populu hlavním předmětem, doučuje fyziku, zeměpis a angličtinu. Studuje na Pedagogické fakultě Masarykovy univerzity obor matematiky a zeměpisu pro základní školy a když zrovna není ani v jedné ze škol, tak se zabývá kreslením a tvorbou počítačové grafiky. A aby nebyl pořád zavřený doma, tak si i rád zaběhá na čerstvém vzduchu.

 

Andrej D.
lektor anglického jazyka

Toto je Andrej. Ako každý sa stále a rád učí nové veci a zisťuje, že někedy nevie ani to, čo si myslel, že vie. Niečo by sa však predsa len našlo. Napríklad také divadlo, ktoré hrá každoročne od svojich desiatich rokov, pretože niet preňho väčšej radosti, ako vyčariť iným úsmev na tvári. Herectvo sa ale v Škole Populo neučí, tak si musel nájsť iný koníček, a tým sa stala angličtina, s ktorou prichádzal intenzívne do kontaktu už ako malé dieťa. Nešlo mu len o prosté dorozumenie sa, hľadal v tomto krásnom jazyku niečo skryté, zákutia plné tajomstiev… A robí to takto až dodnes.

Bc. Natálie K.
lektorka českého, anglického a německého jazyka

Naty se k týmu lektorů přidala na začátku roku 2017 a ve Škole Populo se jí moc líbí. Studuje kombinaci oborů Německý jazyk a Italský jazyk na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně. A přestože studiem tráví hodně volného času, stejně se snaží do svého rozvrhu napěchovat co nejvíce doučování. Nejraději vyučuje český jazyk, a to gramatiku, literaturu i sloh, a anglický jazyk, který má certifikovaný na úrovni C1. Nebrání se ale ani výuce základů společenských věd nebo dějepisu. Ve volném čase ráda čte, fotografuje, píše na svůj blog nebo podniká výpravy do přírody se svými dvěma psími slečnami. Miluje čaj, vanilkovou zmrzlinu a bezcílné toulání po knihkupectvích.

Ivo K.
lektor anglického jazyka

Ivo je absolvent Hudební konzervatoře v Brně, ze které zběhl na hereckou katedru Janáčkovy akademie a po absolutoriu hrál v několika divadlech v Čechách i na Moravě. Od roku 1981 žije střídavě v Kalifornii, Arizoně a v Brně, kam se vrátil z rodinných důvodů. Nějakou dobu působil jako ředitel brněnského studia Českého rozhlasu a zastával pozici šéfa jedné anglické firmy.

Výuka angličtiny ho baví a naplňuje. Líbí se mu pestrost žáků, flexibilní vyučování a rád se seznamuje s novými lidmi. Vedle školy je skromně zapojen do komunální politiky v oblasti kultury na radnici v Králově Poli, stále hraje v divadle a občas se objeví ve filmu či v televizi. Jeho největší vášní je tenis a cestování, kterém věnuje veškerý volný čas.

Andrea VečeřováAndrea V.
lektorka matematiky a češtiny

Andrea je studentkou Učitelství pro první stupeň ZŠ na brněnské Masarykově univerzitě, i proto se spíše zaměřuje na doučování žáků na základní škole – především český jazyk a matematika. Chuť pomáhat spolužákům se objevila už na druhém stupni ZŠ a stále se jí drží. Během studia zatím vystřídala několik základních škol, kde se většinou individuálně věnovala slabším žákům – dokonce měla i příležitost s praxí v Montessori základní škole. Pokud není zrovna ve škole nebo o víkendu u rodičů, nejčastěji tráví čas s kamarády, u seriálů nebo s knihou v ruce.

 

Alena NouzováMgr. Alena N.
lektorka českého jazyka, matematiky a fyziky

Alena pracuje v Populu od září 2017, kde připravuje především žáky na Cermat testy, ale individuálnímu doučování se profesně věnuje více než 11 let, tedy již od dokončení svých studií demografie na PřF UK. Později si udělala kurz Montessori pedagogiky a v současnosti dokončuje pedagogické minimum pro učitelství 2. stupně. Dlouhodobě spolupracovala mj. i se společností Scio. Říká, že nejlepší učitel je ten, který sám něco studuje, protože se dokáže vžít do role studenta, a proto neustále navštěvuje nějaké vzdělávací kurzy (angličtiny, francouzštiny či výtvarné dílny pro dospělé). Učení vnímá především jako vzájemné obohacení – učitel předává své vědomosti a znalosti, dítě pak svůj pohled na svět.  Nejraději odpočívá při procházkách v lese se svými psy, u malování či dobré knížky.

Petra LandsmannováPetra L.
lektorka češtiny, matematiky a němčiny

Petra vystudovala gymnázium v Brně a nyní studuje obor Geologie na Přírodovědecké fakultě Masarykovy univerzity. Doučuje hlavně český jazyk, matematiku a němčinu, ale díky svému oboru má blízko i k přírodním vědám, a tak zvládá třeba i fyziku, chemii nebo biologii. S doučováním má dlouhodobou praxi, neboť několik let doučovala soukromě, a také má zkušenosti s přístupem k dětem, díky mnohaleté práci instruktorky na dětských táborech. Ve svém volném čase ráda sportuje, čte a chodí na dlouhé procházky.

Jana D.
lektorka fyziky a chemie

„Vzdělání není o učení faktů, je to trénink mysli v umění přemýšlet.“ je první citát, který Janu napadne při myšlence na vzdělání.
Ve škole Populo Jana doučuje v první řadě mnohými nepochopenou chemii, které se plně věnuje již čtvrtým rokem ve svých studiích na Chemické fakultě VUT v Brně. Ráda však doučuje i ostatní zástupce přírodních věd – matematiku a fyziku. Její metoda učení je založená na pochopení probírané látky. Pochopení totiž považuje za klíč ke všem přírodním vědám. Svůj volný čas Jana věnuje studiu švédského jazyka, cestování, vaření a trávení času se svými nejbližšími.

Ing. Lenka KurečkováIng. Lenka K.
lektorka anglického jazyka, matematiky a deskriptivní geometrie

Lenka začala být součástí týmu školy Populo v prosinci 2017 jako lektorka anglického jazyka a matematiky. Má ráda anglický jazyk, jelikož miluje cestování a poznávání lidí a jejich kultur. Matematiku považuje také za celosvětový jazyk, který nepotřebuje překlad J Vystudovala Technickou univerzitu, pracovala na více pozicích v průmyslové sféře, ale stále jí to víc táhlo k humanitním oborům. Po změně bydliště se Brno stalo její domovem se vším, co k tomu patří. Volný čas věnuje čtení psychologické literatury, setkávání s pohodovými lidmi, poslouchání hudby a všemu ostatnímu, co jí nabíjí pozitivní energií a posouvá dál.

Kristína T.
lektorka anglického jazyka

Kristína je studentkou fakulty chemické na VUT v Brně.
Studovala na slovensko-anglickém gymnáziu, díky kterému udělala odborné státnice z anglického jazyka v přírodovědeckém oboru. Proto u nás doučuje anglický jazyk a chemii. Své pedagogické znalosti uplatňuje jak v individuálním doučování, tak ve spolupráci s MŠ Bellova a MŠ Oříšek v Brně, kde vyučuje anglický jazyk. Také spolupracuje s organizací Wachumba, která organizuje dětské tábory a organizací Keric, která je zprostředkuje zahraniční výměny a výuku cizích jazyků.
Miluje hudbu a sport. Závodně se věnuje atletice, hraje na kytaru a ráda se vzdělává.

Bc. Jan H.
lektor japonštiny, anglického a českého jazyka

Jan absolvoval dvouměsíční studijní pobyt na soukromé jazykové škole Kings Education v Londýně v roce 2011, v rámci studia na Masarykově univerzitě dále absolvoval roční výměnný pobyt na univerzitě Ricumeikan v japonském Kjótu, kde individuálně vyučoval angličtinu a češtinu pro japonské studenty. Ve Škole Populo působí od března 2018. U studentů je velmi oblíbený pro jeho přátelský a milý přístup.

POBOČKA OSTRAVA

Mgr. Kristýna Michaličková | Ředitelka pobočky

Do Školy Populo poprvé zavítala v lednu 2018 jako nová členka olomouckého týmu. Čím dál tím více jí to však táhlo do nespoutané Ostravy. Po třech měsících se proto rozhodla, že doplní tým ostravské pobočky Školy Populo. Kromě práce je její velkou vášní basketbal, běhání a knížky. Jako absolventka divadelní a filmové vědy, ráda sleduje novinky ze světa divadla, filmu a zahraniční televizní tvorby. V současné době také začala podléhat kouzlu cestování a ráda by se naučila potápět. Kromě toho ráda peče a se svými výtvory čas od času soupeří s kolegyněmi na pobočce.

Michaela Bezecná | Zástupce ředitelky pobočky

Michaela působí na ostravské pobočce od ledna 2018. Říká, že v práci našla smysl a naplňuje ji. Ve volném čase ráda kreslí a tvrdí o sobě, že jí to jde, i když ostatní se jí to snaží vymluvit. Pořídila si malého trhače, kterého by ráda brala všude s sebou, a to klidně i do Popula. Je to věčný sportovec, nejoblíbenější činnost je gaučink, seriály a dobré jídlo, ale občas dá přednost i zajímavým knížkám. Ráda vaří, a to především proto, že to všem chutná, což se o pečení říct nedá. Je empatická, s dobrým smyslem pro humor.

Kristýna Kozubjaková, DiS. | Koordinátorka doučování

Týna je součástí týmu Populo od prosince 2018. V práci se cítí dobře díky dobré atmosféře a práci, která dává smysl. Ráda tráví čas se svými dvěma psy, se kterými chodí prozkoumávat nová místa, hlavně do lesa na houby. Mimo jiné má ještě kočku a hada Štefana. Hraje volejbal, je fanouškem dobrých sci-fi filmů a seriálů, ale občas si přečte i dobrou knížku. Ráda pokořuje své kolegyně svým pekařským uměním.

Petra Bartošová | Koordinátorka doučování

Do ostravské pobočky Školy Populo nastoupila v červenci 2018 jako lektorka španělštiny. Od července 2019 působí ve Škole Populo také jako koordinátorka. Práce ji naplňuje a dává smysl. Studuje politickou a kulturní geografii na Ostravské univerzitě a říká, že španělština je její druhý mateřský jazyk. Mezi její záliby patří cestování, procházky se psem, četba či lektorská práce. Ráda vaří, když má pro koho. Je sympatická a ráda se učí novým věcem.

LEKTOŘI

Mgr. Jiří K.
lektor matematiky a fyziky

Jirka působí ve Škole Populo půl roku. V roce 1981 úspěšné zakončil studium na přírodovědecké fakultě UP Olomouc, obory Matematika a Fyzika. Celý život působí na různých typech středních a základních škol. Je empatický a preferuje kamarádský přístup ke klientům. Ve volném čase se věnuje turistice a cestování. Zajímá se také o sport, především o kopanou.

Bc. Jiřina K.
lektorka německého jazyka

Ve Škole Populo Ostrava působí od začátku jako lektorka němčiny. Absolvovala Ostravskou univerzitu obor Němčina v hospodářské sféře a pracovala ve firmě jako účetní s němčinou. Dříve působila také jako lektorka v Kofoedově škole v Ostravě, kde vedla kurzy německého jazyka. Nyní preferuje spíše individuální výuku žáků, studentů i dospělých, proto ji baví doučovat ve Škole Populo. Vždy se chtěla stát učitelkou. Ráda se seznamuje s novými lidmi a pomáhá jim v dosažení jejich cílů. K jejím zálibám patří, jazyky, cestování a literatura. Kromě němčiny se zajímá o angličtinu, francouzštinu a ruštinu. Její oblíbenou destinací je Nový Zéland, kde navštěvuje svého syna. Říká, že němčina se dá studovat s úsměvem.

Markéta R.
lektorka matematiky

Markét říká, že neexistuje špatný matematik, ale pouze člověk s nesprávným přístupem k matematice, který lze snadno odbourat zábavnou a přátelskou formou poznání, kterou je schopna zařídit pomocí své empatie  a opravdu velkým zápalem k matematice. Matematika je jejím koníčkem již od puberty, kdy v ní našla útěchu a uvolnění od denního stresu života. Jestli někdo naučí matematiku živou a hravou formou, tak je to ona. Aktuálně úspěšně studuje na Vysoké škole báňské – Ekonomické fakultě s jasným cílem stát se váženou účetní. Krom matematiky je ve svém živlu při cestování napříč celým světem. Nejen že oplývá různými zajímavostmi ze světa, ba dokonce o nich vesele vypráví a ráda sdílí cestovní zážitky.

Silvie R.
lektorka češtiny, angličtiny, češtiny pro cizince

Silvie je studentkou filozofické fakulty Ostravské univerzity, dvouoboru Český jazyk a literatura a Základy společenských věd. Vyučuje  český jazyk, češtinu pro cizince a anglický jazyk v různých formách – od běžného doučování, přes přípravu na přijímačky na střední školy, až po přípravu k maturitě. Čeština a angličtina jsou jejími koníčky, podobně jako její lektorská činnost. Její práce ji velmi baví, je pro ni praxí pro její budoucí povolání – učitelky na střední škole. Ve volném čase ráda cestuje, studuje jazyky, jezdí na koni a vede volnočasový kroužek pro děti.

Mgr. Marcela Š.
lektorka německého jazyka

Lektorka se věnuje německému jazyku aktivně již 20 let. Po absolvování jazykové školy získala certifikát ZD pořádaný Goethe-Institutem v Mnichově a následně začala studovat bakalářský obor Němčina ve sféře podnikání na Ostravské univerzitě. V roce 2018 úspěšně ukončila magisterské studium Němčiny na Slezské univerzitě v Opavě. Má rozsáhlé zkušenosti v oblasti interkulturní komunikace v německých firmách v České republice, ve kterých pracovala přes 10 let a tím získala nenahraditelné zkušenosti pro výuku hospodářské němčiny v zahraničních firmách. Za celou dobu působení navštívila v rámci pracovních pobytů mnoho německých měst jako např. Regensburg, Berlín, Mülsen, Zwickau, kam se dodnes ráda vrací. V současné době se věnuje převážně lektorské činnosti a má obrovský zájem předávat studentům nové informace, pěstovat u nich zájem o němčinu a být jim oporou při prohlubování jejich znalostí. Nejcennější je pro ni pocit, že během studia našla obrovskou zálibu pro německý jazyk a tuto zálibu se jí podařilo spojit s profesním životem.

 

Anna RubešováBc. Anna R.
lektorka češtiny a češtiny pro cizince

Anna je studentkou pedagogické fakulty Ostravské univerzity, oboru český jazyk a hudební výchova. Oba dva předměty ji velmi baví, ve škole Populo ale jen doučuje český jazyk, ovšem v různých formách – příprava na příjímačky na střední školy, příprava na maturity, čeština pro cizince.  Na práci se jí líbí kreativnost, protože každý žák je jiný a má jiné potřeby.  Snaží se hodiny pojmout takovou formou, aby se studenti do hodin těšili, aby se učili s chutí. Ve volném čase ráda cestuje, hraje na klavír a je dobrovolníkem v organizaci ESN Ostravská, kde pořádá výlety a akce pro zahraniční studenty, kteří přijeli studovat k nám do Ostravy na univerzitu.

Renáta KyseláRenáta K.
lektorka matematiky

Renáta se k našemu týmu přidala na začátku roku 2018 jako lektorka matematiky. Tento předmět má ráda už od školních lavic a jako studentka strojní fakulty na Technické univerzitě v Ostravě se s matematikou setkává každý den. Jejím cílem je ukázat studentům, že i takový předmět, jako je matematika může být zábavný, poučný i přínosný. Ke každému studentovi přistupuje individuálně a snaží se zaměřit hlavně na ty stránky, ve kterých si tolik studenti nevěří. Ve volném čase hraje volejbal.

Bc. Kristína K.
lektorka italského jazyka

Kristína dokončila vysokoškolské studium na Obchodně podnikatelské fakultě v Karviné v oboru Manažerské informatiky. Ve Škole Populo působí jako lektorka italštiny. Znalost a blízký vztah k jazyku získala několikaletou zkušeností právě v Itálii, kde studovala a vytvářela si nové pracovní zkušenosti po dobu 8 let. Ráda předává nejen znalost italského jazyka, ale také praktické rady na cesty a působení v této slunné a energické zemi. Upřednostňuje individuální přístup výuky, kdy lekce může přizpůsobit znalostem a typu vnímání každého studenta zvlášť. Získala certifikát CISL s úrovní C1. Většinu volného času tráví na horách nebo sjížděním kopců na horském kole a také dalšími vzdělávacími činnosti. Její moto zní: Četbou a pohybem vyženeš všechny zbytečné a regresivní myšlenky.. nebudeš na to mít čas.  🙂

POBOČKA OLOMOUC

Mgr. Diana Kabeleová | Ředitelka pobočky

Diana začala v naší škole pracovat po absolvování Univerzity Palackého v Olomouci a vzhledem k tomu, že hledala především dynamické prostředí, ve kterém se nebude ani na okamžik nudit, byla pro ni Škola Populo jasnou volbou. I přesto, že nepochází z Olomouce, ji studium v hanácké metropoli ovlivnilo natolik, že se stala vášnivou lokální patriotkou, a proto je pro ni pracoviště s výhledem na Horní náměstí také splněným snem. A když už jsme u snů, zmiňme, že vždy toužila vlastnit koně, nicméně asi špatně specifikovala své požadavky, a tak k narozeninám obdržela zcela jiného kopytníka, miniprasátko Rozárku. O víkendech tedy míří domů na venkov, kde s tímto tvorem a dvěma pejsky podniká adrenalinové procházky po okolí.

Ing. Lucie Říhová| Zástupce ředitelky pobočky

Lucie je absolventkou Vysoké školy ekonomické v Praze, kde vystudovala mezinárodní obchod. Kariéra v korporátu jí však nikdy nelákala a proto hledala v rodné Olomouci něco, co ji bude především bavit. Na práci ve Škole Populo se jí líbí hlavně to, že žádný den není stejný a může zde uplatnit svou potřebu vše organizovat a plánovat. Každý den po odchodu z práce míří přímo do svého druhého domova na tréninky vzpírání a crossfitu, což je její forma relaxace a trávení většiny volného času. Když po víkendech zrovna neobjíždí závody, ráda je v klidu doma u dobrého jídla a sklenice bílého vína.

Mgr. Petra Alexová | Koordinátorka doučování

Petra je součástí olomouckého týmu Školy Populo od srpna roku 2018. Je vystudovanou překladatelkou a tlumočnicí. Z tohoto oboru však brzy po studiích zběhla k výuce dětí. Několik let pracovala jako lektorka anglického jazyka a její specializací byly kurzy pro děti předškolního věku. Práce s dětmi je jejím koníčkem a naučila ji trpělivosti v situacích, kdy jiným rupnou nervy. Ve volném čase pomáhá vést tábornický oddíl, sbírá bylinky a její velkou vášní je cestování s krosnou na zádech po Česku i zahraničí.

Denisa Příborská | Koordinátorka doučování

Denisa se k týmu školy Populo přidala v září roku 2018. Při práci na recepci stále ještě dálkově studuje Olomouckou Univerzitu Palackého, což ji zabírá většinu volného času. Na práci ve Škole Populo se jí nejvíce líbí každodenní kontakt s lidmi, rozmanitost práce a přátelský kolektiv, díky nimž není žádný den stereotypní. Pokud se nevěnuje práci, či škole, vždy ráda vyráží do hor, kde se věnuje turistice, běhu, cyklistice nebo horolezectví.

Anna Vodičková | Koordinátorka doučování

Anna je komunikativní a společenský člověk, který hledal dynamickou a smysluplnou práci. Práce v Populu ji velmi těší a ráno chodí do práce s úsměvem a očekáváním, co nový den přinese.  Když může Anna cokoliv plánovat a organizovat, je ve svém živlu. K tomu samozřejmě potřebuje své oblíbené barevné lepící papírky a zvýrazňovače. Protože s barevnými poznámkami a dobrou kávou jde práce hned lépe.

LEKTOŘI

Mgr. Zuzana A.
lektorka českého jazyka, dějepisu a společenských věd

Zuzka je lektorkou češtiny, dějepisu a společenských věd. V Populu učí od září 2018. Jejím cílem je ukázat studentům krásu literatury a historie, což vůbec nejsou nudné předměty, záleží pouze na učiteli. Velkou část jejího života tvoří knihy – pokud ji nenajdete s nosem zabořeným do knížky jakéhokoli žánru, dělá zrovna společnost svému příteli-knihovníkovi nebo mamince-knihovnici. Dalšími oblastmi jejího zájmu jsou balet, kočky a dění ve světových monarchiích, ne nutně v tomto pořadí. Kus jejího srdce patří také Wiki, staré, uslintané a fantastické německé ohařce.

Tomáš C.
lektor českého jazyka

Tomáše do Olomouce přivedla touha učit. Nejdříve ho zavedla na Pedagogickou fakultu Univerzity Palackého, kde studuje obor Anglický jazyk a matematika se zaměřením na vzdělávání, později samozřejmě i do Popula, kde žákům předává své znalosti českého a anglického jazyka a matematiky. Ve volném čase se zabývá mimo jiné vlastní tvorbou literatury žánru fantasy a stolních a deskových her, i když žádný z jeho výtvorů zatím není připravený k publikaci.

Klára H.
lektorka českého jazyka

Klárka je v Populu lektorkou českého jazyka. Studuje Pedagogickou fakultu a jejím snem je být učitelkou na střední škole.Do svých hodin dává maximum a snaží se zapojovat a aplikovat nejen učebnice, ale také didaktické pomůcky, hry a aplikace. Chce ukázat, že čeština umí být krásná a zábavná.
Miluje literaturu a knihy, především severské a americké krimi. Učení je její vášni a předávat své znalosti ji naplňuje.

Bc. Kristýna N.
lektorka českého jazyka

Kristýna Nováková vystudovala českou filologii a historii na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. Zabývá se moderními dějinami a počítačovou lingvistikou a také způsoby, jak tyto dvě na první pohled neslučitelné oblasti propojit. Příležitostně hraje lakros, občasně ultimate frisbee a vcelku pravidelně sleduje sport v televizi. Před lety pověsila na hřebík hraní počítačových her a přešla na hry deskové, což by jistě každý psychiatr v huňatém roláku označil za moc pěkný  koníček. Občas něco napíše pro web olomouckých hokejistů, jindy zase zrecenzuje nějakou deskovku. V Populu doučuje český jazyk a v případě potřeby také dějepis.

Mgr. Jitka P.

Jitka působí na Škole Populo od podzimu 2017, kde doučuje češtinu a němčinu. Doučování se věnuje již několik let, kdy pomáhala slabším spolužákům ve třídě. Jejím snem bylo stát se učitelkou, což se jí nakonec po mnoha peripetiích splnilo. Největší odměnou za odvedenou „práci“ je pro ni především žákův úspěch, také úsměv a rozzářené oči, které značí, že učivo chápe a rozumí mu. Cílem jejího doučování není jen snaha žáka něco naučit, ale také se od něj něčemu přiučit.
Ve svém volném čase se věnuje četbě, lyžování a procházkám v přírodě; nejlépe pokud má i doprovod čtyřnohého mazlíčka.

Bc. Eva S.
lektorka českého jazyka

Vystudovala obor Česká filologie a nyní studuje obecnou lingvistiku a teorii komunikace na Filozofické fakultě Univerzity Palackého. V Olomouci, která se stala jejím druhým domovem, žije pět let a ve Škole Populo učí třetím rokem. Snaží se doučování vést hravou a zajímavou formou a motivovat žáky. Češtinu má ráda pro její pestrost a hravost. Baví ji pomáhat žákům a odměnou je pro ni, když vidí u svých studentů pokroky a porozumění dané látce. Ve volném čase se věnuje sportovním aktivitám, vysokohorské turistice, ale ráda si také sedne do kavárny a přečte si zajímavou knížku.

Eliška Š.
lektorka českého jazyka

Eliška studuje český jazyk a filmovou vědu na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci a ve Škole Populo doučuje český jazyk. Jejím cílem je ukázat žákům, že čeština není jen nutné školní zlo, ale umí být i zábavná. Na práci se jí líbí hlavně individuální přístup, díky němuž může s žáky nacházet metody učení, které vyhovují jejich konkrétním potřebám. Zkušenosti s prací s dětmi získala i díky mnohaleté práci animátorky aktivit pro děti a mládež na školních výletech, táborech apod. Ve volném čase ráda čte, hraje divadlo nebo chodí na procházky.

Roman B.
lektor matematiky

Ve Škole Populo učí už přes půl roku a doučuje hlavně matematiku. Studuje Finance na Ekonomicko-Správní fakultě Masarykovy Univerzity. Věří, že spíše než se „našrotit vzorečky“ je důležitější látku pochopit a odůvodnit a snaží se to při doučování aplikovat. Chválí každý dobrý nápad při řešení problémů, zároveň odsuzuje trest či nepřátelskost za špatně provedený postup či výsledek a tímto způsobem se snaží studentům matematiku přiblížit, ovšem v krajních případech umí být také přísný. Ve svém volném čase se věnuje četbě, (cyklo)turistice a deskovým hrám, také si rád namáhá hlavu rébusy a hlavolamy.

Mgr. Šárka B.
lektorka matematiky

Paní Bauerová je vystudovanou učitelkou matematiky v důchodu. Učila 40 let na druhém stupni základní školy matematiku a také fyziku. Na žáky byla a je, dle svých slov, náročná, trvá na splnění dohodnutých pravidel. Nemá ráda výmluvy, zvlášť u dětí, které se chystají k přijímacím zkouškám na střední školu. Zastává názor, a tím se i řídí, že vzdělání nese nejvyšší úrok. O všechno mohu přijít (o přátele, majetek), ale ne o to, co znám, umím a dovedu.

Jaromír H.
lektor matematiky a účetnictví

Ve Škole Populo začal doučovat v roce 2017. Chce být vynikajícím učitelem, a proto studuje v Olomouci pedagogickou fakultu a jeho oborem je matematika a společenské vědy. Jelikož má vystudovanou obchodní akademii, kde jej nejvíce bavilo účetnictví, tak v akademickém roce 2019/2020 nastoupí na obchodně-podnikatelskou fakultu Slezské univerzity, kde bude studovat v dálkovém studiu obor účetnictví a daně. Na doučování se snaží žáky přinutit k logickému uvažování a přemýšlení nad postupy, ale zároveň jim ukáže jednoduchou cestu k výsledku. Ale především se snaží ukázat, že matematika je zábavná a není náročná. Ke svým žákům se chová kamarádsky a za každé situace ohleduplně.

Daniel L.
lektor matematiky

Dan začal učit ve Škole Populo v září roku 2017 a většinu času věnuje přípravě žáků na testy Cermat na střední školy. Mimo přípravy na přijímací zkoušky žáků druhého stupně základních škol také doučuje Matematiku a Deskriptivní Geometrii žáky středních škol. Studuje na Přírodovědecké fakultě UPOL Matematiku a Deskriptivní Geometrii se zaměřením na učitelství a v Olomouci od svých 10 let také bydlí.
Předávat své znalosti matematiky mladším se rozhodl těsně před tím, než si podal přihlášku na vysokou školu a svého rozhodnutí ani trochu nelituje. Baví ho spolupráce s žáky a také to, že každému jednotlivci je potřeba látku vysvětlovat trochu rozdílně, aby ji co nejlépe pochopil. Na hodinách volí přátelský přístup, snaží se o to, aby se žáci do hodin těšili, matematika je alespoň trochu bavila a nebáli se zeptat, když mají jakýkoliv problém. Ve volném čase se snaží zdokonalovat v angličtině, hraje florbal, jezdí na tábory jako vedoucí a rád poznává nová místa a lidi.

Mgr. Jiřina M.
lektorka matematiky

Paní Matoušková věnovala celý svůj dosavadní život pedagogické činnosti jako středoškolská učitelka matematiky a jako výchovná poradkyně. Již druhým rokem nabízí své dlouholeté zkušenosti ze školského prostředí i osobního života Vám, klientům Školy Populo. Tuto školu si zvolila proto, že individuální a kamarádský přístup mnohdy nahradí učení bez přemýšlení ze školských hodin, kde často učitel spíše musí nejprve vychovávat, a potom teprve ve zbytku hodiny žáky motivovat, učit a naučit a ještě hlídat zvonění na přestávku. Za největší devizu Školy Populo považuje úsměv na tváři klienta, který odchází z hodin povzbuzen a vytyčený cíl, který si zvolil, se mu již nezdá tak vzdálený a přijme za své citát Senecu ml. „Učíme se pro život, ne pro školu.

Kateřina N.
lektorka matematiky

Kateřina je studentkou matematiky a geografie na Přírodovědecké fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. Ve Škole Populo doučuje matematiku již 2. rok. Zaměřuje se na studenty základních i středních škol, kteří potřebují individuální přípravu na přijímací zkoušky nebo průběžné opakování učiva mimo školní prostředí. V rámci přátelské komunikace a atmosféry při lekcích se snaží předat myšlenku, že matematika nemusí být jen strašákem. Naopak pomáhá žákům nacházet souvislosti v jednotlivých okruzích, rozvíjet početní dovednosti, logické myšlení a představivost. Kačka je názoru, že každý si k matematice může najít svou cestu.

Ivana Š.
lektorka matematiky

Ivana doučuje v Populu od podzimu 2018. Osm let navštěvovala Slovanské gymnázium v Olomouci, kde díky své rázné matikářce našla zálibu v počítání a matematice celkově. Její srdcová záležitost je přírodovědný oddíl, který navštěvuje od svých šesti let a od patnácti spolu s dalšími podobnými nadšenci učí děti o přírodě a její ochraně.  Často s nimi vyráží na zajímavá místa naší republiky, kde se můžou děti učit o přírodě naživo. Jejím hlavním přírodovědným okruhem je botanika, protože přece jenom kytičky neutíkají. Ve svém volném čase si ráda přečte nějakou poutavou knížku. Ve studiu pokračuje v Olomouci na Přírodovědecké fakultě Univerzity Palackého.

Eva V.
lektorka matematiky

Eva učí ve škole prvním rokem. Je lektorkou matematiky a fyziky. Vždycky ji bavila práce s dětmi, a proto se po maturitě rozhodla studovat na Pedagogické fakultě v Olomouci. Studovala zde obor matematika se zaměřením na vzdělání společně s fyzikou. Nyní studuje obor učitelství praktického vyučování a odborného výcviku.
Práci věnuje spoustu svého času. Výuku vede spíše zábavně, už kvůli tomu, aby si děti našly vztah k předmětu a pomáhá dětem s různými souvislostmi a logikou mezi probíranou látkou. K žákům je vždy  velmi trpělivá.

Michaela Ž.
lektorka matematiky

Míša již třetím rokem doučuje na naší Olomoucké pobočce. Je studentkou čtvrtého ročníku oboru Učitelství pro 1. stupeň základních škol na Univerzitě Palackého. Ráda dětem pomůže v jakékoli problematické oblasti, a to v předmětech jako jsou matematika, český jazyk a angličtina. Nejen, že děti doučuje, ale také je připravuje na přijímací zkoušky na střední školy. Na Škole Populo se jí líbí , že se neustále setkává s novými dětmi a individualitami, kterým je třeba se při výuce přizpůsobit. „Člověk se pak sám učí, jak být dobrým učitelem“, říká Míša, což je pro ni nedocenitelná zkušenost pro její budoucí učitelské povolání. Učí děti s radostí a vždy jim pro učení vytvoří co nejpříjemnější atmosféru. Největší odměnou je pak zjištění, že se žáci dostali na vysněnou školu nebo jednička z matematiky. 🙂

Eliška H.
lektorka fyziky

Už na střední škole Elišku bavilo pomáhat spolužákům s pochopením učiva, a proto se rozhodla zavítat na olomouckou pobočku Školy Populo, kde působí od začátku roku 2018. V současné době studuje obor Molekulární a buněčná biologie na Přírodovědecké fakultě Univerzity Palackého v Olomouci, kde mezi její oblíbené předměty patří především chemie a biologie. Zajímá se ale také o fyziku a matematiku, kterou doučuje nejčastěji. Kromě běžného doučování a lekcí přes Skype připravuje naše studenty na přijímací zkoušky na střední školy a gymnázia. Ve volném čase se Eliška kromě studia věnuje tanci, různým druhům sportu a hře na klavír.

Martin V.
lektor fyziky

Martin u nás učí již několikátým rokem matematiku a hlavně fyziku. Dva předměty, které podle něj neprávem dostávají ve škole nálepku “opruzu” a “nudy”. Je zarytým odpůrcem zbytečného biflování se informací nazpaměť. Žádný vzorec z nebe nespadl a vše má svůj důvod a původ, který mnohdy ve škole studentům tají. Přitom kontext a kauzalita tvoří stěžejní pilíře vzdělání a na to se nesmí zapomínat. Martin své studenty vede k samostatnému kritickému myšlení, pozornosti a vytváření logických návazností i tam, kde byste je na první pohled nečekali. Jak spolu např. souvisí pexeso, slepičí vejce, život a svíčka? Jeho lekce jsou interaktivní a poutavé a pokud to učebna dovolí, nebojí se z ní vytvořit experimentální laboratoř.

Jana V.
lektorka chemie

Jana učí ve Škole Populo od září 2018. Je studentkou oboru Molekulární a buněčná biologie na UP. Chemii doučuje tak, aby se jí studenti nebáli a chápali ji v souvislostech. Mimo chemii doučuje také anglický jazyk, který studovala na anglickém gymnáziu a je držitelkou certifikátu CAE. Ráda čte, převážně v angličtině, má ráda filmy a vše co se týká série Star Wars. Dalšími jejími zálibami jsou lyžování a plavání. Doučovat se rozhodla proto, že ji baví předávat své vědomosti studentům a předkládat jim nový pohled na věc.  

Nikola Č.
lektorka anglického jazyka

Nikola se do našeho lektorského týmu přidala krátce po získání mezinárodního certifikátu CAE. Díky příležitostem Rotary International se zúčastnila mezinárodních pobytů v Nizozemí a Itálii, kde se spřátelila se svými nynějšími přáteli ze všech koutů světa a také se zdokonalila v komunikaci v anglickém jazyce. Přestože se rozhodla po vystudování anglického gymnázia směřovat do jiného oboru, angličtina zůstala jejím vášnivým koníčkem. Nejen, že ve Škole Populo vede své studenty k úspěšným zkouškám Cambridge English, Stanag a maturitním zkouškám, ale také ji baví konverzace a běžné doučování.  Zakládá si na individuálním přístupu ke svým studentům a přátelské atmosféře.

Mgr. Zuzana K.
lektorka anglického jazyka

Zuzka je absolventkou pedagogické fakulty na Univerzitě Palackého v Olomouci, kde vystudovala učitelství angličtiny a přírodopisu. V Populu působí od podzimu 2017. Vyučuje hlavně angličtinu a přírodopis jí zůstal spíše jako koníček. Pro Zuzku je důležité, aby na její lekce studenti chodili rádi, proto ke všem přistupuje přátelsky a snaží se, aby odcházeli z hodin nejen s novými vědomostmi, ale i s úsměvem a sebevědomím. Ve volném čase ráda čte, hlavně sci-fi a fantasy, zkouší nové recepty a když jí zbyde čas, tak se věnuje kreativním pracím. Kdo má rád marvelovky, může Zuzku většinou potkat v kině na předpremiéře.

Mgr. Lenka K.
lektorka anglického jazyka

Lenka vystudovala angličtinu a němčinu na pedagogické fakultě Univerzity Palackého. Po absolvování vysoké školy vyučovala oba jazyky na střední škole, nyní působí na základní škole v Olomouci. S oblibou zařazuje aktivizační metody ve vyučování, velkou měrou využívá ve výuce všechny prvky formativního hodnocení. Cizí jazyky si zamilovala díky práci v zahraničí. Své nadšení chce předávat dále i svým studentům. Kromě vyučování angličtiny a němčiny má ráda cestování a čtení.

Mgr. Vendula P.
lektorka anglického jazyka

Vendula učí ve Škole Populo od února 2019. Za tu dobu si vyzkoušela práci s dětmi, budoucími maturanty, i s dospělými. Učení ji velmi baví, především díky vzájemnému obohacení, které výuka jazyků (konverzace) může nabídnout.
Angličtinu si zamilovala v průběhu studia na Univerzitě Karlově v Praze a Univerzitě Palackého v Olomouci díky knihám a literatuře. Jazyky má ráda všeobecně skrz cestování. Mluví ještě francouzsky, italsky a bosensky.
Volný čas věnuje hudbě a zpěvu s jazzovým kvintetem Blackbirds a Moravia Big Bandem.

Petr S.
lektor anglického jazyka

Petr toužil být učitelem již od první třídy, kdy rodičům založil povinnou domácí školu a svou babičku přeučoval rukopis podle své písanky. Na gymnáziu byl nadšený do cizích jazyků, a tak chodíval učit angličtinu všude, kde to jen šlo. Nyní v tom již pátým rokem a stále s radostí pokračuje ve Škole Populo a předávání svých znalostí je pro něj příjemným rozptýlením při náročném studiu medicíny. Rozumí si jak s dětmi, tak s dospělými “věčnými začátečníky” a z každého se snaží dostat maximum zábavnou formou. Ve volném čase se věnuje hudbě, především hře na klavír a klávesy ve fakultní kapele.

Bc. Nikola Š.
lektorka anglického jazyka

Nikola do Školy Populo nastoupila v září roku 2018 a dostala se tak zase o kousek blíž svému snu stát se učitelkou. Odjakživa se zabývala jazyky – v Populu tak učí angličtinu a češtinu, jejichž studium v rámci magisterského programu v současnosti dokončuje na Pedagogické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. Aby se zbavila bloků z mluvení anglicky, studovala jeden semestr v zahraničí. Povedlo se. A co víc – pobyt v Lotyšsku dodnes považuje za jednu z nejcennějších životních zkušeností. Když zrovna neučí, chodí běhat, občas zaskočí na jumping, vyráží na túry a hodně čte.

Ondřej V.
lektor anglického jazyka

Ondřej doučuje češtinu a angličtinu. Preferuje spíše přátelskou formu doučování než přísné makání. Rád používá různé pomůcky a vychytávky, jak si co pamatovat. Má rád, když se může s žákem společně zasmát.

Mgr. Martin S.
lektor japonského jazyka

Martin je lektorom ve Škole Populo od začiatku roka 2018. Do Olomouce, ktorá mu na prvý i druhý pohľad úplne učarovala, zavítal už v roku 2012, keď sa stal študentom japonskej filológie na Katedre asijských studií FF UP. V rámci svojho štúdia strávil jeden rok v Japonsku (Utsunomiya University), kde sa okrem japončiny venoval bojovým umeniam, a od roku 2017 študuje doktorský odbor Jazyky a kultura Číny a Japonska. Vo svojich výskumoch sa zaoberá japonskou lingvistikou a čínskymi znakmi, predovšetkým ich postavením a tendenciami počas ich využívania v súčasnom Japonsku. Nie sú mu však cudzie ani japonské dejiny či literatúra.

Mgr. Petr K.
lektor japonského jazyka

Petr vystudoval českou a japonskou filologii na Univerzitě Palackého, kde v současné době pokračuje i v doktorském studiu. Jeho profesní, akademickou a především životní vášní je umělecký překlad, který kromě pultů knihkupectví můžete vidět i na plátnech kin a filmových festivalů. Když zrovna nejezdí po překladatelských konferencích nebo toho nemá až nad hlavu kvůli festivalové sezóně, dochází do Školy Populo vyučovat japonštinu nebo doučovat svůj rodný jazyk.

Bc. Jessica D.
lektorka německého jazyka

Jessica vyučuje německý a anglický jazyk. V Německu se i narodila, takže německý jazyk ovládá na úrovni rodilého mluvčího. Mohla by doučovat i polský jazyk, vzhledem ke své národnosti. Momentálně dodělává magisterské studium na UP v Olomouci, a to obor Německý a anglický jazyk se zaměřením na vzdělávání. Ve svých hodinách klade důraz na rozvíjení komunikačních kompetencí zábavnou formou. Má ráda práci s dětmi, se kterou má již bohaté zkušenosti. Jelikož právě dokončuje studium, je její pracovní doba velice flexibilní. Ve svém volném čase ráda sportuje a cestuje. Absolvovala mimo jiné i měsíční stáž v Indonésii, kde vyučovala na místních základních školách.

Ivana G.
lektorka německého jazyka

Prvýkrát som sa v Olomouci ocitla vďaka štúdiu na Univerzite Palackého, kde som ukončila bakalárske štúdium čínskej filológie. V Škole Populo doučujem od začiatku roka 2018. Venujem sa predovšetkým nemčine, ktorá ma sprevádza už od základnej školy, ale rada študentom pomôžem aj s čínštinou alebo angličtinou. Okrem toho sa venujem prekladu. Byť lektorkou v Škole Populo je veľmi kreatívna práca. Najviac ma baví sledovať pokroky študentov a neustále vymýšľať nové spôsoby, ako ich posunúť dopredu. Vo voľnom čase ma nájdete v olomouckej Zbrojnici, pravdepodobne v oddelení ázijských štúdií, v kníhkupectve, kde sa starám o knižky alebo doma v kuchyni, kde sa snažím zlepšovať svoje kulinárske zručnosti v oblasti ázijskej kuchyne.

Mgr. Karolína K.
lektorka německého jazyka

Karolína přišla do Olomoucké pobočky před pár měsíci a výuku si ihned zamilovala. Jejím hlavním oborem je německý jazyk, vedle kterého ale vyučuje i češtinu pro cizince.  Do České republiky se vrátila po třech letech studia v rakouském Innsbrucku, kde studovala germanistiku na místní univerzitě. Jako hlavní cíl svých hodin vidí nejen výuku jazyka jako takového, ale především zprostředkování celkového obrazu a kontextu společnosti, zvyků a tradic země, ve které se jazyk používá. Karolína klade důraz na individuální přístup a klient je pro ni na prvním místě. Jejím cílem je nadchnout ostatní pro výuku cizích jazyků.

Jakub K.
lektor německého jazyka

Jakub začal ve Škole Populo učit v roce 2017. Nabízí výuku německého jazyka, jemuž se intenzivně věnuje nejen při svém studiu na olomoucké univerzitě, ale také jako vášnivému koníčku. Kromě němčiny se momentálně nadchl také pro francouzštinu, přičemž se v minulosti seznámil se základy švédského jazyka, k němuž by se jednou rád vrátil. Jeho další velké záliby jsou vážná hudba, jazz, opera a hra na kytaru, kterou studoval na konzervatoři a jíž se i nadále aktivně věnuje. Jeho snem je podívat se do Švýcarska nebo Kanady.

Bc. Hana M.
lektorka španělského jazyka

Hana ve Škole Populo doučuje španělský jazyk. Drží se zásady, že „Kolik jazyků umíš, tolikrát jsi člověkem“, která v dnešním propojeném světě platí čím dál častěji. Studuje magisterské studium Španělské filologie a zároveň Pedagogické minimum na Univerzitě Palackého v Olomouci. V roce 2016 strávila letní prázdniny jako au-pair poblíž Madridu. O rok později absolvovala studijní zahraniční pobyt na Kanárských ostrovech, kde nasbírala mnoho zkušeností a zlepšila si své jazykové dovednosti. Svůj volný čas věnuje rodině, přátelům nebo chodí na procházky se svým labradorem do lesa. Mimo to, ráda cestuje, a to jak po České republice, tak do zahraničních destinací.

Martina V.
lektorka francouzského jazyka

Martina studuje v Olomouci Francouzskou a Čínskou filologii a ve Škole Populo se věnuje výuce francouzského jazyka. Před maturitou strávila několik měsíců na francouzském „lycée“, v rodině se dvěma malými dětmi, jejichž bretonská francouzština byla zpočátku zatěžkávací zkouškou. Když zrovna nepíše čínské znaky nebo se nevěnuje francouzštině ve všech myslitelných podobách, najdete ji za hledáčkem fotoaparátu nebo zavěšenou v kruhu či na šálách vysoko nad zemí. Jejím snem je procestovat Čínu křížem krážem, lézt na skalách ve Fontainebleu a předávat všem kolem sebe, že jazyky jsou krásné a netřeba se jich bát. Nejdůležitější totiž je: PARLE! PARLE! PARLE! 🙂

Olga I.
lektorka ruského jazyka

Olga je studentkou dvouoboru obecná lingvistika a historie na filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. Pochází z oblasti Kuzbasu v Rusku a před několika lety přijela studovat do České Republiky. Věří, že tady získá hodně nových zkušeností do budoucna. Chce zpřístupnit svůj mateřský jazyk zájemcům a ráda odpoví na jakékoliv otázky vztahující se k modernímu Rusku. Od dětství ji zajímají jazyky a všechno, co se jich týká, proto chce spojit svou kariéru s lingvistikou. Ve volném čase ráda sportuje a hraje na klavír.

Bc. Natálie Čotková
lektorka španělského jazyka 

Do Olomouce Natálii přivedlo studium španělského jazyka na Univerzitě Palackého. Brzy se toto město stalo jejím druhým domovem. Mezi její nejoblíbenější činnosti patří cestování, procházky s pejskem, podnikání různých aktivit s přáteli a také učení ve Škole Populo. Zastává názor, že se dá každá látka naučit bez zbytečného stresu, podá-li se vhodnou a zábavnou formou. Právě o to se také při svých lekcích španělštiny snaží. Výuku mimo jiné doplňuje o vlastní zážitky a poznatky díky ročnímu studijnímu pobytu v krásném městě Girona.

Hana T.
lektorka hebrejšiny

Hana právě završuje svůj první, v řádu měsíců, „školní rok“ na Škole Populo. Vystudovala obor Judaistika na Univerzitě Palackého v Olomouci. V rámci studia měla možnost dvakrát vycestovat do Izraele, kde absolvovala kurz ulpan neboli intenzivní kurz hebrejštiny. Na doučování si cení příležitosti neustále obnovovat a rozvíjet rovněž své vlastní znalosti na základě interakce se studenty. V současné době studuje židovskou filosofii v doktorském stupni na Filozofické fakultě olomoucké univerzity. Ve volném čase se ráda kulinářsky vyžívá nebo se vydává načerpat sílu do okolní i vzdálenější přírody.

Lucie SehnálkováMgr. Lucie S.
lektorka angličtiny

Lucie učí ve Škole Populo už několik měsíců. Jejím hlavním vyučovacím předmětem je angličtina. Studuje Lingvistiku a Kulturní antropologii na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. Prvních pět měsíců roku 2016 strávila studiem na finské univerzitě, kde se seznamovala s místní kulturou a zlepšovala své jazykové dovednosti. Když se zrovna netopí v cizojazyčných odborných textech, topí se na bazéně, cvičí jógu nebo se snaží zlepšovat své znalosti italštiny povídáním si na Skypu se svými přáteli. Jejím snem je ochutnat všechna italská jídla, která existují a vrátit se jednou do Finska.

Věrka H.
lektorka matematiky

Ve Škole Populo učí již druhým rokem a tráví zde mnoho hodin svého času. Studuje obor Matematika a její aplikace. Nabízí zábavnou formu učení pomocí hry za účelem rozšiřování obzorů, pochopení souvislostí a povzbuzení logického myšlení v oboru matematiky. Podporuje radost z nabytých vědomostí a schopností a také přirozeného postupu do vyšší úrovně vědění. Podněcuje eliminaci stresu a nervozity před zkoušením nebo důležitou písemnou prací. Vede žáka k dosáhnutí lepších výsledků a možnosti výběru kvalitnější školy. Často ji můžete potkat i na různých akcích Přírodovědecké fakulty v Olomouci, ráda nabídne hlavolamy a podělí se o své vědomosti.

KOORDINÁTORKY DOUČOVÁNÍ

Zuzana Frantíková | Koordinátorka doučování

Zuza je skrytý smíšek. Často zapomíná na čas, když se ponoří do práce. Její pracovní tempo je vražedné v tom nejlepším možném smyslu. Ráda si pobrukuje při hudbě a neváhá nabídnout pomoc svým kolegyním, ať se jedná o práci nebo ostatní věci. Nemusí sladké, ale gumovým medvídkům neodolá. Miluje tetování, kávu a řízení auta. Ráda listuje kulinářskými časopisy s recepty rozmanitých jídel. Snaží se najít ve všem to pozitivní, čímž inspiruje druhé kolem sebe.

Mgr. Markéta Otýpková | Koordinátorka doučování 

Markét neskrývá své srdečné úsměvy. Její příjemnou komunikaci s klienty je radost poslouchat osobně i přes telefon. Studuje čínštinu a chystá se na doktorát. V čínštině se cítí jako ryba ve vodě. Ráda poslouchá rock hodně nahlas a zbožňuje pohyb. Nejraději bývá v dobré společnosti svých nejbližších. Jako rodačka z Opavy se do Olomouce zamilovala na první pohled. Kultura, zábava a dobré jídlo, tak to je skvělý základ pro dlouhodobou spokojenost.  

Barbora Podepřelová | Koordinátorka doučování

Barča, charakteristická svým milým a příjemným projevem, pochází z malé vesničky, ležící nedaleko Přerova. Ačkoliv v srdci stále tíhne k poklidnému životu na vesnici, aktuálně žije s přítelem v krásné historické Olomouci. Na pohled vypadá jako křehká víla, ale její největší zálibou je hasičský sport, při němž díky svému entuziasmu sklízí jeden úspěch za druhým. Barča je velmi podnikavý člověk. Miluje výlety, procházky a hudební festivaly – k tomu jí po boku nikdy nesmí chybět řezané pivo a všichni její nejbližší. Ráda chodí běhat, jezdí na bruslích, hraje badminton a stálého parťáka jí dělá její milovaný pejsek.

Ing. Monika Bobálová | Koordinátorka doučování 

Monča pochází ze Zlína a do Olomouce se přestěhovala se svým přítelem, protože je lákala představa žít v krásném historickém městě plném nových možností. Má vystudovanou Univerzitu Tomáše Bati ve Zlíně, kde absolvovala Fakultu managementu a ekonomiky. Má velmi kladný vztah k dětem, proto během studií vycestovala do Madridu ve Španělsku, kde přes léto pracovala jako au pair, na což do dneška často vzpomíná. Ráda cestuje, poznává nová místa, nové kultury a užívá si ochutnávání místních jídel. Monča je snílek, proto miluje četbu zamilovaných příběhů. Volný čas nejraději tráví se svou rodinou nebo přítelem. Ráda se ale také setkává s přáteli, se kterými si vždy užije mnoho zábavy.

Bc. Barbora Holubcová | Koordinátorka doučování

Bára je rodačkou z Olomouce, kde zároveň i studuje historii a televizní a rozhlasová studia. Má ráda detektivky, dobrou hudbu a zvířata. Ve volném čase si nejraději kreslí, hraje na kytaru, stříhá videa či realizuje další tvůrčí nápady. Ideální relax je pro ni příjemně strávený čas s přáteli. Po práci si ráda odpočine u videoher nebo u dobrého seriálu. Má ráda angličtinu a jednou by si přála vyjet do nějaké anglicky mluvící země. Do budoucna by si chtěla osvojit psa z útulku, který by ji nutil k nějakému pohybu.

Bc. Barbora Kylsánová | Koordinátorka doučování

Věčně usměvavá a srdečná Barča se k populáckému týmu přidala, aby Vám i sobě pomohla získat nové znalosti ze světa doučování. Jejím oborem na vysoké škole byly dějiny umění na Univerzitě Palackého v milované Olomouci, kde také bydlí. Studování takového oboru, v historickém městě jako Olomouc, je úžasnou kombinací. Svou kreativitu nejlépe ukáže při vlastní umělecké tvorbě, interiérovém designu nebo facepaintingu, kterému se věnuje už nějaký ten pátek. Díky svým slovenským kořenům ráda cestuje za rodinou a zároveň objevuje a poznává umělecké památky všeho druhu, jak u nás v Česku, u sousedů na Slovensku, tak v zahraničí. Ve volném čase chodí ráda plavat nebo si protáhnout kosti na hodinu jógy, do které se v poslední době zamilovala.

Kristýna Můčková | Koordinátorka doučování

Kristýna je věčný optimista a milovník dobrého jídla. Studuje globální podnikání a management v Brně, ale v srdci má, jako rodilý Olomoučák, naše krásné město. I přesto, že miluje cestování a objevování nových míst, tvrdí, že Olomouc je jedno z nejkrásnějších měst na světě. Volný čas tráví vytvářením dobročinného projektu, protože věří, že má smysl, aby si lidé navzájem dobrovolně pomáhali. Srdcovou záležitostí jsou procházky s jejími dvěma psími adopťáky. Je to pro ni největší relax stejně jako vaření. Baví ji práce s lidmi a má ráda výzvy, což je ve Škole Populo ideální kombinace.

Mgr. Michaela Kučerová | Koordinátorka doučování

Míša pochází z Prostějova a do Olomouce ji přilákala studia dějin umění, která úspěšně zakončila. Ve svém volném čase se ráda věnuje tvůrčím činnostem, při nichž vzkvétá její umělecká duše. Nelze však opomenout ani její další velkou vášeň, a to svět módy a kosmetiky, ve kterém se cítí být jako doma. Velmi kladný vztah má rovněž ke sportu. Svou vytrvalost a zápal do hry umí zúročit zejména při squashi a volejbale. Míša je velmi cílevědomý člověk a dbá na osobní rozvoj. Miluje dobré jídlo, které si nejvíce užívá ve společnosti svých přátel. Ráda čerpá energii také při dlouhých procházkách, při kterých si užívá krásy a klidu přírody.

Renáta Švecová | Koordinátorka doučování

Renáta pochází z malé vesnice u Ostravy a do Olomouce ji zavedla studia Tlumočení a překladu anglického jazyka. Po ukončení studia se však rozhodla v Olomouci zůstat, jelikož jí toto město zkrátka učarovalo. Nemá ráda stereotyp a naopak ráda zkouší stále nové věci. Miluje psy a doma má dva francouzské buldočky, kluky. Jejím velkým koníčkem je doučování anglického jazyka, především dětí základní školy. Má také ráda horskou turistiku, kresbu portrétů a nově se učí i tetovat. Nepohrdne ani skvělou knížkou jakéhokoliv žánru. Zkrátka je ráda pořád v jednom kole, a když se něco děje.

Bc. Aneta Augustinová | Koordinátorka doučování

Anet není nikde vidět a výškou připomíná žáka základní školy. Studuje Psychologii na UP, očarovala ji Olomouc a doufá, že tady stráví ještě dalších pár let. Pochází z Vysočiny a jednou za čas se tam ráda vrací, aby se zrelaxovala v klidných lesích a hájích. Volný čas ráda tráví aktivně, oblíbila si turistiku a chození po horách. Miluje lidi, kávu, pohyb, čtení a psaní (ne)odborných textů, svoje přátele, deep talks a cestování po neznámých koncích světa.

Michaela Luňáčková | Koordinátorka doučování

Míša je studentkou Filozofické fakulty na UP v Olomouci a jejím oborem je Ruská filologie. Pochází z královského věnného města Polička. Ve svém volném čase se ráda věnuje četbě knih a sledování krimi seriálů. Míša je velmi vytrvalý a cílevědomý člověk, který se jen tak nevzdává. Mezi její další záliby patří cestování a poznávání nových států.

BACKOFFICE

BSc. Nikola Domluvilová | Vedoucí administrativní podpory

Nikča je rozený organizátor. Má ráda angličtinu a neváhavala vyjet studovat do zahraničí, aby si vypilovala své jazykové dovednosti. Nebrání se žádné společenské nebo sportovní akci. Její nadšení pro výzvy je nakažlivé. Ráda vzpomíná na studentská léta a láska k filosofii jí zůstala. Má na starost hudební výběr v kanceláři k podpoření pracovní morálky.

Michal Liška | Technicko-administrativní pracovník

Míša je sportovec tělem i duší. Neustále v pohybu běhá mezi kávou a prací. Miluje jídlo, ale není to na něm vůbec vidět. Snídaně à la Benedict je jeho nejoblíbenější. Je pohodář a rád obdělává svoji záhrádku a stará se o domeček. Věnuje se fotografování krajinek i lidí. Dlouho pracoval na vedoucí pozici v České poště, než ho přilákala dynamická kreativita práce ve Škole Populo. Nejdřív nevěděl, ale pak pochopil.

Mgr. Josef Nešpor | Technicko-administrativní pracovníkJosef Nešpor

Jožka, jak tohoto vysokého a hubeného muže oslovují kamarádi a kolegové, je informatikem, technikem, copywriterem, údržbářem a lektorem češtiny v jedné osobě. Pokud ve škole něco nefunguje, je za to přímo zodpovědný (ačkoliv za to mnohdy nemůže). Naštěstí se mu většinou podaří vrtošivou techniku přemluvit, aby škola mohla fungovat dál. Říká se o něm, že umí bilokaci, neboť kromě učení češtiny a práce na reklamě ještě zvládá studium doktorátu z češtiny. Má-li výjimečně chvíli času, pak obléká zelené kraťasy, nasazuje široký klobouk a vyráží do přírody se svým skautským oddílem.

Bc. Matěj Kužílek | Asistent propagace

Matěj patří mezi zkušené členy olomouckého týmu Školy Populo. V naší škole se stará o inzerci, zpracovávání nabídek a další aktivity. Spolupráce, pozitivní přístup, dobrá atmosféra v pracovním týmu a neomezené množství kávy – tyto věci se mu vybaví, když se řekne Škola Populo. Mezi jeho největší koníčky patří sport v aktivní formě, a to zejména plavání, jízda na handbiku a společné procházky s přítelkyní a čtyřnohým neposedou Brunem. Největší odměnou po práci je pro něj prvotřídní jídlo a dobrý film a spánek.

Bc. Martina Labudová | Asistentka propagace

Martina se k populáckému týmu přidala na podzim 2018. Pochází z malebných Beskyd, které nejraději prozkoumávala z koňského hřbetu nebo při dlouhých procházkách obklopená psí smečkou. Kromě zvířat a přírody miluje také umění a když ji popadne múza, tráví večery malováním nebo hrou na klavír. A úplně nejšťastnější je, když může dekorovat interiéry a zkoumat novinky ze světa designu. Možná také proto se zamilovala do Olomouce, ve které se po dostudování muzikologie rozhodla zůstat natrvalo. Pracovat přímo v centru takto krásného města je pro ni splněným přáním. Volný čas většinou tráví návštěvou kulturních akcí, cestováním nebo přípravou chutných pokrmů, na kterých si dává velice záležet.

Kamil Bublík | Asistent propagace

Bývalý student filmové a divadelní vědy na UP v Olomouci přišel do našeho týmu v říjnu roku 2018 a žádný den pro něj nebyl stereotyp, což jej z počátku rozčilovalo, jelikož do té doby psal dopisy pouze na psacím stroji. Původně od Opavy a s ostravským přízvukem, menšího vzrůstu, zato se silným hlasem, svou cholerickou tvář odhaluje na divadelních prknech a poté se navrací s úsměvem do své kanceláře, kde se stará o část administrativy. S prací je velice spokojen, ale po pracovní době (nejlépe už ve čtvrtek) utíká z Olomouce do Beskyd, kde si obleče zelený mundůr a na kopci pod břízou vykuřuje Sparty ze 70. let.  Mezi jeho záliby patří zpěv, psaní textů, stará fotografie, sběratelství (křečkuje vše, co zavání historií), příroda… Tento „retroman“ má všechny vzory již po smrti, ale oživuje je pomocí LP desek, za které je schopen utratit vše, co vydělal.

Bc. Anežka Šimsová | Asistentka propagace

Anežka hazí vtípek za vtípkem a baví tím své kolegyně. Její odměnou je, když je pořádně rozesměje. Její pracovní náplň se v části nemění a zbytek je velmi kreativní. Nemá problém tvořit cenové nabídky nebo různé texty. Také se stará o běžnou administrativu. Píše i v osobní sféře, kdy se (ne)snaží zdokonalovat svůj spisovatelský um. Zbožňuje kvalitní čaj a četbu knih jako správná knihomolka. Touží po obří knihovně, která bude celá zaskládaná od stropu až k zemi.

Jaromír Hendrych | Asistent propagace

Ve Škole Populo začal doučovat v roce 2017 a jelikož jej práce ve škole baví, tak začal pracovat také jako koordinátor doučování. Kde se těší na nové výzvy. Chce být vynikajícím učitelem, a proto studuje v Olomouci pedagogickou fakultu a jeho oborem je matematika a společenské vědy. Jelikož má vystudovanou obchodní akademii, kde jej nejvíce bavilo účetnictví, tak v akademickém roce 2019/2020 nastoupí na obchodně-podnikatelskou fakultu Slezské univerzity, kde bude studovat v dálkovém studiu obor účetnictví a daně. Na doučování se snaží žáky přinutit k logickému uvažování a přemýšlení nad postupy, ale zároveň jim ukáže jednoduchou cestu k výsledku. Ale především se snaží ukázat, že matematika je zábavná a není náročná. Ke svým žákům se chová kamarádsky a za každé situace ohleduplně.

VEDENÍ ŠKOLY POPULO

Jakub Rakušan | Zakladatel a ředitel

Škola Populo je pro něj výzva, baví ho a žije jí. Má kolem sebe skvělý tým lidí. Rychle se rozhoduje a snaží se být pozitivní. Studoval matematiku v Olomouci, rok žil v Severním Irsku a dva roky v Anglii. Skoro deset let pracoval v rodinné firmě, kde se naučil většinu svých dovedností. Rád hraje snooker, squash a tenis. Největším koníčkem je manželka Lucie a syn Ben. V letošním roce uběhl Olomoucký půlmaraton a od té doby ho už nikdy nikdo běhat neviděl. Miluje koprovku, kafe a málo pije vodu. 

Mgr. Tereza Hronová | Provozní ředitelka

Tereza v Populu začínala jako lektorka angličtiny na tehdy nově otevřené brněnské pobočce. Hned v únoru 2016 ale dostala nabídku pracovat zároveň i na recepci, kterou okamžitě přijala. Brzy zjistila, že manažerská činnost ji láká víc než učení. Chuť neustále něco organizovat a systematizovat má prostě v krvi. Miluje změny a nesnáší nicnedělání, což se projevuje nejen v práci, ale i ve volném čase. Proto je ráda, že se naučila na víkendy úplně vypnout a věnuje se jen své rodině v Olomouci. Baví ji, když může plánovat výlety na kole, dovolenou, oslavu, zkrátka cokoliv, na co se pak může s ostatními těšit. Škola Populo jí dala práci, kterou si vždy přála mít, ale neuměla ji pojmenovat. 

AP Barbora Skařupová | Manažerka projektů a služeb

Barča je původem z Ostravy a na Praze se jí nejvíc líbí její možnosti. Díky nim si našla oblíbené iyengar studio, kde praktikuje svou milovanou jógu. Jako správná knihomolka nedá dopustit ani na nespočet knihkupectví a antikvariátů, kam chodí ráda relaxovat a kde zcela ztrácí pojem o čase. Moc ráda tráví volné dny cestováním do rodného města za rodinou (a zvířaty), psaním vlastních textů a samozřejmě i čtením. Pokud ji něco ale skutečně trápí, je to knihovnička, která zatím není schopna pojmout všechny její knihy, a to jak v Ostravě, tak v Praze. Sní proto o jedné velké místnosti, kam by uložila všechny své oblíbené kousky. Mnoho lidí udivuje, že studovala školu v Dánsku, kam pravidelně cestovala během zkouškového období, a kde také přes půl roku žila. Díky tomu získala spoustu mezinárodních přátel, se kterými tráví čas online (případně v jejich rodných zemích) a užívá si anglického jazyka. Kolegové o ní tvrdí, že má OCD poruchu, ale to pouze proto, že je posedlá organizací, což v Populu skvěle využívá.

Bc. Adéla Hronová | Ředitelka pobočky

Adéla působí na brněnské pobočce téměř 3 roky a za tuto dobu se s ní víc než sžila. Na této práci ji nejvíc baví, že se často jako v práci necítí. V Populu našla skvělý kolektiv, různorodou práci, a hlavně, v její blízkosti se nachází plno restaurací, do kterých často láká své spolupracující. Tím si většinou dobije energii a pak si všimne všech detailů, které ostatním utečou. Její kolegyně navíc vždy ocení, že v ní mají i něco jako “hodinového manžela”, který pomůže se veškerou nefunkční technikou. Spolu s prací zvládá navštěvovat i přednášky a semináře na vysoké škole, kde dokončuje navazující studium. Od kancelářské práce si odpočine tím, že s partou přátel vyrazí na několik dní do hor, nebo si přečte knížku, nejraději má severskou krimi. 

Mgr. Kristýna Michaličková | Ředitelka pobočky

Do Školy Populo poprvé zavítala v lednu 2018 jako nová členka olomouckého týmu. Čím dál tím více jí to však táhlo do nespoutané Ostravy. Po třech měsících se proto rozhodla, že doplní tým ostravské pobočky Školy Populo. Kromě práce je její velkou vášní basketbal, běhání a knížky. Jako absolventka divadelní a filmové vědy, ráda sleduje novinky ze světa divadla, filmu a zahraniční televizní tvorby. V současné době také začala podléhat kouzlu cestování a ráda by se naučila potápět. Kromě toho ráda peče a se svými výtvory čas od času soupeří s kolegyněmi na pobočce.

Mgr. Diana Kabeleová | Ředitelka pobočky

Diana začala v naší škole pracovat po absolvování Univerzity Palackého v Olomouci a vzhledem k tomu, že hledala především dynamické prostředí, ve kterém se nebude ani na okamžik nudit, byla pro ni Škola Populo jasnou volbou. I přesto, že nepochází z Olomouce, ji studium v hanácké metropoli ovlivnilo natolik, že se stala vášnivou lokální patriotkou, a proto je pro ni pracoviště s výhledem na Horní náměstí také splněným snem. A když už jsme u snů, zmiňme, že vždy toužila vlastnit koně, nicméně asi špatně specifikovala své požadavky, a tak k narozeninám obdržela zcela jiného kopytníka, miniprasátko Rozárku. O víkendech tedy míří domů na venkov, kde s tímto tvorem a dvěma pejsky podniká adrenalinové procházky po okolí.

Zuzana Frantíková | Koordinátorka doučování

Zuza je skrytý smíšek. Často zapomíná na čas, když se ponoří do práce. Její pracovní tempo je vražedné v tom nejlepším možném smyslu. Ráda si pobrukuje při hudbě a neváhá nabídnout pomoc svým kolegyním, ať se jedná o práci nebo ostatní věci. Nemusí sladké, ale gumovým medvídkům neodolá. Miluje tetování, kávu a řízení auta. Ráda listuje kulinářskými časopisy s recepty rozmanitých jídel. Snaží se najít ve všem to pozitivní, čímž inspiruje druhé kolem sebe.

Eva Keblůšková | Ředitelka pobočky

Evča zbožňuje cestování. Ve dvaceti letech zvedla kotvy a odjela na tři roky poznávat různé země v Evropě. Zamilovala si Finsko, kam se poté nesčetněkrát vrátila. Absolvovala túru po Laponsku za polární září a chystá se si to někdy zopakovat. Když Vás nevítá na recepci v Praze, tráví svůj volný čas se svým šedesátikilovým drobečkem, Irským vlkodavem. V zimě se jezdí odreagovat na hory, brázdí kopce na snowboardu nebo na sáňkách a v létě obráží hudební festivaly. Má ráda sport, jízdu na koních, dobrou kávu, víno, jídlo a knihy.

FOTOGALERIE

Pokud se k nám chystáte na návštěvu a zajímá vás, jak to na našich pobočkách vypadá, připravili jsme pro vás několik fotografií. Níže naleznete fotografie jednotlivých exteriérů i interiérů z našich poboček v PrazeBrněOstravě a Olomouci. Pokud byste nás marně hledali, uvádíme i fotky budov, kde nás v jednotlivých městech najdete. Naše učebny leží vždy v centru města, jsou proto snadno dostupné i prostřednictvím městské hromadné dopravy.

ŠKOLA POPULO – POBOČKA PRAHA

ŠKOLA POPULO – POBOČKA BRNO

NEZÁVAZNÝ KONTAKTNÍ FORMULÁŘ

Vaše první lekce může začít už zítra! Proto nic neodkládejte a zapište se ještě dnes! Obratem se vám ozveme.

5 + 11 =

PRAHA

BRNO

OLOMOUC

OSTRAVA