INDIVIDUÁLNÍ DOUČOVÁNÍ RUŠTINY

Ruština patřila ještě před pár lety k předmětu, který se povinně studoval na každé základní škole a byl považován za světový jazyk. Dnes jej sice definitivně nahradila angličtina, přesto se zájem o ruštinu v posledních letech opět vrací.
Rusko je totiž stále rozlohou největší zemí světa a patří i mezi desítku nejlidnatějších na zeměkouli. Ten, kdo tedy bude studovat ruštinu, bude studovat zároveň i světový jazyk, a to navíc jazyk slovanský, který jej bude stát podstatně méně námahy, než angličtina nebo němčina. Navíc vzhledem k obchodním vztahům s Ruskem, cestovnímu ruchu a počtu pracujících, jež míří do rusky mluvících zemí, se znalost ruštiny pořád hodí i v České republice.
Na druhé straně ten, kdo se rozhodne naučit ruštině, i pro její relativní snadnost, svépomocí, může narazit na několik obtíží. V první řadě je to významový posun ruských slov, která nám znějí příbuzně, a také mírně odlišná gramatika. Druhým důvodem je určitě azbuka, jejíž osvojení chvíli trvá a má i psanou podobu. Pokud patříte k těm, kdo se neumí jazyky učit samostatně, je pro Vás profesionální doučování ve Škole Populo ideální volbou.

CO MŮŽEME NABÍDNOUT?

doučování na míru a metodou jeden lektor na jednoho žáka

doučování začátečníků i pokročilých

doučování studentů, kteří mají ruštinu jako povinný jazyk

přizpůsobíme Vám lekce přímo na míru (konverzace, gramatika, psaný projev, odborné zaměření apod.)

doučování lektory s vysokoškolským vzděláním v oboru nebo mezinárodní certifikací

nemusíte si pořizovat žádné učebnice, naši lektoři si pro Vás připraví vlastní materiály

pro malé děti může výuka probíhat hravou formou

informační SMS – den před konáním příslušné hodiny zasíláme žákovi informační SMS o jejím konání, rodičům následně

 zasíláme informační SMS po příchodu dítěte na naši pobočku (o všech službách Školy Populo si můžete přečíst zde)

doučování v PrazeBrněOstravě a Olomouci, ale i v dalších městech

JE RUŠTINA OBTÍŽNÁ?

Slovanské jazyky bývají těmi, pro které jsou anglosaské a románské jazyky mateřštinou, považovány za ty nejobtížnější. Pro nás je tomu však úplně naopak, protože ruština patří k tomu nejsnazšímu, co se může Čech naučit. Na druhou stranu její příbuznost může svádět k zanedbávání základní studijní disciplíny, učení se slovíček a studiu gramatiky.

Asi první viditelnou obtíží, která odradí je azbuka či cyrilice. Ta sice odpovídá naší latince, nicméně má i psanou formu a vyžaduje základní nácvik čtení i psaní. Odměna za její zvládnutí je však příjemná, protože budete schopni číst i nápisy v srbštině nebo bulharštině, což se může hodit na dovolené. Následující kroky jsou již snazší. Ruština má podobnou gramatiku, nutno zvládnout mírně jiné časování a skloňování a samozřejmě i jinou slovní zásobu, ale toto vše se již zvládnout dá. I tak ale bude lektora potřebovat kdokoliv, kdo se bude chtít naučit mluvit bez chyb a plynule.

KDE SE RUSKY DOMLUVÍM?

Ruská federace zůstává i po rozpadu SSSR stále největší zemí na světě. Ruštinou mluví kolem 140 miliónů lidí, většina je však lokalizována jen na tomto území a ruština proto neplatí za světový jazyk, kterým byste se domluvili např. v Evropě (ojediněle samozřejmě jen v bývalém východní bloku). Její důležitost však pocítí ten, kdo se vydá do nějaké z asijských zemí ve Střední Asii, do Mongolska nebo na bližší Kavkaz. Hranice Ruska totiž obepínají celý asijský kontinent a sahají až k Dálnému východu. Rusky se samozřejmě hovoří i v nám blízkých zemích jako Ukrajina, Bělorusko nebo pobaltské země.

JAK BUDE DOUČOVÁNÍ RUŠTINY VYPADAT?

Metoda Školy Populo je založena na individuálním doučování, kdy každý žák dostane přiděleného svého vlastního lektora. Žák má možnost se učit úplným základům ruštiny nebo zaměřit výuku podle svých požadavků – např. více praktické konverzace a méně abstraktní gramatiky. Naopak pokročilejší žáci zase zaměření výuky na vysvětlení obtížných gramatických jevů ocení (např. procvičování slovesných časů či předložkových vazeb).

KDO U NÁS UČÍ RUŠTINU?

Hana T. – lektorka češtiny, ruštiny a matematiky

Hana působí jako lektorka ruského jazyka v olomoucké pobočce od října 2017. Do Olomouce zavítala díky vysokoškolskému studiu ruského jazyka na filozofické fakultě. V posledních dvou letech absolvovala dvě studijní stáže v Moskvě a v Petrohradu. Pokud zrovna netráví čas školními povinnostmi, ráda vyrazí na kolo… Číst dál

CO O NÁS ŘEKLI STUDENTI?

Karolína Zbořilová

Děkuji moc Škole Populo za to, že mi pomohla odmaturovat! Chtěla jsem maturovat z cizího jazyka a volba padla nakonec na ruštinu. Potřebovala jsem proto urgentně dohnat gramatiku a i nějakou tu konverzaci. S lektorkou Helenkou jsme na to měli jen měsíc, a k mému překvapení jsem odmaturovala na výbornou! Populo má skvělou metodu doučování a neměnila bych!

OTESTUJTE SI SVOJE ZNALOSTI Z RUŠTINY

Jaké jsou Vaše vědomosti? Nechcete si je nezávazně prověřit? Připravili jsme pro Vás sadu zkušebních testů, kde si můžete zkusit otestovat své vědomosti. Tyto testy jsou stupňovány podle vědomostní úrovně žáků základních a středních škol, a podobné testování čeká u nás i na ty, kteří se k nám přihlásí na doučování.
Jak postupovat? Je to úplně jednoduché. Vyberte si jeden z testů a zadejte své jméno a příjmení, včetně e-mailu. U každé otázky si můžete vybrat vždy jednu z nabízených odpovědí – stačí jen klikat myší, nemusíte nic vypisovat. Po úspěšném absolvování testu se Vám ozveme a zašleme výsledky.

NEZÁVAZNÝ KONTAKTNÍ FORMULÁŘ

Vaše první lekce může začít už zítra! Proto nic neodkládejte a zapište se ještě dnes! Obratem se vám ozveme.

2 + 13 =

PRAHA

BRNO

OLOMOUC

OSTRAVA