CERMAT testy nanečistoChystá se Vaše dítě v dubnu na přijímací zkoušky na střední školu?
A chcete mít jistotu, že jimi projde úspěšně a bez zbytečného stresu?
Nabízíme Vám proto jedinečnou možnost – co kdyby si vyzkoušelo přijímačky na nečisto?
Využijte jedinečné příležitosti, protože zrovna teď je ten nejvyšší čas – první termíny jsou již během 12. a 13. dubna!

 

Jak budou přijímačky nanečisto ve Škole Populo vypadat?

Vyzkoušet si přijímačky nanečisto ve Škole Populo zajistí Vašemu dítěti hned dvě věci.
Zaprvé si vyzkouší test s identickým typem otázek, které jej čekají na přijímačkách, a prověří si tak své vědomosti.
Zadruhé si zažije celou proceduru průběhu testů, která jej může během dubna psychicky stresovat.
A ptáte se proč?
CERMAT testy z českého jazyka a matematiky je totiž nutno absolvovat jen v jednom dni. Na český jazyk je 60 minut, na matematiku je 70 minut. Kalkulačky jsou zakázané, rýsovací pomůcky je nutno mít vlastní a pít během testů se nesmí. Pro menší děti může být stresující i to, že mají mezi oběma testy dlouhou dvouhodinovou přestávku, během níž nesmí opustit budovu školy.
Přijímačky nanečisto ve Škole Populo se tuto zkoušku dětem snaží maximálně přiblížit a napodobují ji se vším všudy. Žák musí být na místě čtvrt hodiny před začátkem. První bude test z českého jazyka (60 min), druhý test z matematiky (70 min) a dvouhodinová přestávka je zkrácena pouze na 20 minut. Testování tak zabere přibližně jen tři hodiny čistého času.

 

Proč má smysl si testy u nás vyzkoušet?

Maturitní zkouška má v současnosti dvě části. Profilovou část si sestavuje škola sama a bývá často mnohem snazší, než část druhá, tzv. společná část. Ta je totiž sestavována společností CERMAT, jež k této příležitosti připravuje standardizované testy, které jsou vyhodnocovány nikoliv školou samotnou, ale centrálně ve společnosti CERMAT.
CERMAT testy jsou vyhlášené svou obtížností, a to zejména pro svou formu, na kterou nejsou menší děti ze základních škol úplně připraveny. Testy obsahují jak otevřené, tak uzavřené (kroužkovací) odpovědi, které nejsou v našem školství běžné, děti matou, a navíc jsou často zavádějící, protože někdy obsahují i více správných odpovědí.
Žáci musí často pracovat s poměrně náročnými literárními texty, které musí správně pochopit, aby vyplnili sadu otázek, které na ně odkazují. CERMAT testy se nevyhýbají ani chytákům a „špekům“, nemluvě o dvojznačných otázkách, za které byly nejednou kritizovány.
Děti jsou díky tomu často ve stresu a zmatkují, a to nikoliv proto, že by se látku nenaučily, ale protože nejsou na podobný test kladení otázek zvyklé a školou dostatečně připravené.

 

Až budou výsledky hotové?

Výsledky testů jsou anonymní a pokud by to Vašemu dítěti náhodou nevyšlo, nic se neděje. Jednak se to nikdo nedozví, jednak je pořád šance to napravit.
Budete totiž vědět, a my s Vámi, kde je Achillova pata Vašeho dítěte, a my mu můžeme připravit doučování přímo na míru. Tedy např. zaměřit jej jen na vyplňování modelových úkolů, které se v CERMAT testech objevují.
Pokud absolvujete testy již nyní, stále bude dost času na opakování a přípravu.

Stačí nám napsat na info@skolapopulo.cz a nebo zavolat na číslo 774 784 555 a termín máte v kapse.

V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat na telefonním čísle 777 050 205