NÁŠ TÝM

Na této stránce bychom Vám rádi představili kompletní sestavu našeho týmu. Přesněji řečeno čtyř týmů našich zaměstnanců a lektorů ze čtyř poboček v Praze, Brně, Olomouci a Ostravě. O každém z nás si zde můžete přečíst krátký medailonek, abyste věděli, co přesně děláme. Přikládáme také i portrétní fotografii, abyste nás při návštěvě některé z našich poboček bez potíží poznali. Portréty lektorů vám mohou pomoci navíc v tom, abyste měli představu, o tom kdo bude nebo mohl Vás nebo Vaše dítě doučovat.

VEDENÍ

Jakub Rakušan
generální ředitel

Škola Populo je pro něj výzva, baví ho a žije jí. Má kolem sebe skvělý tým lidí. Rychle se rozhoduje a snaží se být pozitivní. Studoval matematiku v Olomouci, rok žil v Severním Irsku a dva roky v Anglii. Skoro deset let pracoval v rodinné firmě, kde se naučil většinu svých dovedností. Rád hraje snooker, squash a tenis. Největším koníčkem je manželka Lucie a syn Ben. V letošním roce uběhl Olomoucký půlmaraton a od té doby ho už nikdy nikdo běhat neviděl. Miluje koprovku, kafe a málo pije vodu.

Mgr. Kamila SehnálkováMgr. Kamila Sehnálková
ředitelka Školy Populo

Práh Školy Populo poprvé překročila v září 2016 a od té doby si vyzkoušela všechny činnosti spojené s chodem pobočky. S nostalgií vzpomíná na těch pár dní v historii Popula, kdy vše zůstalo při starém, ale neměnila by. Většinu pracovního času tráví v Olomouci, duchem je ovšem přítomná někde mezi Ostravou, Brnem a Prahou. Stará se o to, aby všechny pobočky fungovaly tak, jak mají a pomáhá tam, kde je to nejvíc potřeba. Pokud byste se chtěli přidat do našeho týmu, pravděpodobně se s Kamilou setkáte na pracovním pohovoru. Oblíbila si organizované pochody přírodou, nejraději v Jeseníkách, a šití kožených bot. Na její psychohygienu doma pečlivě dohlíží svobodomyslná kočičí dáma Veronika.

POBOČKA PRAHA

Barbora Skařupová
ředitelka pobočky

Barča je původem z Ostravy a na Praze se jí nejvíc líbí její možnosti. Díky nim si našla oblíbené iyengar studio, kde praktikuje svou milovanou jógu. Jako správná knihomolka nedá dopustit ani na nespočet knihkupectví a antikvariátů, kam chodí ráda relaxovat a kde zcela ztrácí pojem o čase. Moc ráda tráví volné dny doučováním angličtiny, cestováním do rodného města za rodinou, psaním vlastních textů a samozřejmě i čtením. Pokud ji něco ale skutečně trápí, je to knihovnička, která zatím není schopna pojmout všechny její knihy, a to, jak v Ostravě, tak v Praze. Sní proto o jedné velké místnosti, kam by uložila všechny své oblíbené kousky. Mnoho lidí udivuje, že studuje školu v Dánsku, kam pravidelně cestuje během zkouškového období, a kde také přes půl roku žila. Barča tvrdí, že i když je často ráda někde zalezlá jen sama s knihou a čajem, největší obohacení ji přináší právě cestování a kontakt s svými přáteli, kteří pocházejí ve všech koutů světa.

Barbora NitrováBc. Barbora Nitrová
ředitelka pobočky

Tahle slečna miluje vzdělávání. Ať už vzdělává sebe, studenty nebo vede seberozvojové aktivity pro mládež i dospělé, proces učení ji nepřestává bavit a naplňovat. Nejraději vzdělávání spojuje s přírodou, a tak ji mnohdy potkáte i na seberozvojových víkendových akcích v přírodě. Několikrát šla pěšky do španělského Santiaga, strávila nějaký čas u neznámých mládežníků v Maroku, a protože věří v důležitost poznávání jiných kultur, často se vydává na kratší či delší výlety do zahraničí, kde nocuje u místních obyvatel a poznává kulturu jejich očima. A když nemůže do zahraničí, pozve si zahraničí domů a pohostí cestovatele z jiných krajin.
Když nerozvíjí ducha, najdete ji ve fitku, kam nejraději chodí na lekce bojových umění.

Eva KeblůškováEva Keblůšková
manažerka lepších známek

Evča zbožňuje cestování. Ve dvaceti letech zvedla kotvy a odjela na tři roky poznávat různé země v Evropě. Zamilovala si Finsko, kam se poté nesčetněkrát vrátila. Absolvovala túru po Laponsku za polární září a chystá se si to někdy zopakovat. Když Vás nevítá na recepci v Praze, tráví svůj volný čas se svým šedesáti kilovým drobečkem, Irským vlkodavem. V zimě se jezdí odreagovat na hory, brázdí kopce na snowboardu, nebo na sáňkách a v létě obráží hudební festivaly. Má ráda sport, jízdu na koních, dobrou kávu, víno, jídlo a knihy.

Jolana StříbnáMgr. Jolana Stříbná
manažerka lepších známek

Až uslyšíte přízvuk, který vašim uším nebude zase až tak ladit, zaručeně poznáte, že je to naše Jolča. Sice polsky nerozumí ani slovo, ale když se nachází ve své rodné vesnici, polský operátor jí dává často najevo, že severní sousedé jsou opravdu blízko. Než nastoupila k nám do Popula, byla paní učitelkou na plný úvazek. Jelikož není učení zrovna med, rozhodla se zkusit štěstí jinde a přestěhovala se za ním do Prahy. Potkat ji můžete kdekoli, ale VŽDY po boku svých přátel, rodiny nebo dalších osmi členů kapely, ve které zastává roli té, která v ruce drží mikrofon. V létě se nejčastěji nachází u moře, kde jezdí jako výchovný pracovník hlídat děti. V zimě je zase v Alpách, kde sjíždí svahy na snowboardu a jelikož je hudba jejím největším koníčkem, navštěvuje také mnoho koncertů a hudebních festivalů. Dalším obrovským koníčkem je cestování. Navštívila již mnoho evropských zemí a v letošním roce také prozkoumávala krásy Ameriky.

Klára LokšováKlára Lokšová
manažerka lepších známek

Klára je nejnovějším přírůstkem na pražské recepci. Pochází z Moravy, ale na jejím přízvuku to nepoznáte. Praha je její oblíbené město a plánuje zde svou budoucnost. Na práci ji nejvíc baví komunikace s lidmi.
Ve volném čase se věnuje svým kocourkům, kamarádům, hraní deskových her a vždy si ráda zajede na nějaký ten koncert do jakéhokoli evropského města. Ještě radši si ale zajede do mimoevropské destinace, ze světadílů jí zbývá navštívit už jen Afrika. Nedávno takhle strávila rok v USA, kde sice přežívala jen jako au-pair, ale i tak to pro ni bylo jedno z nejlepších období života.

POBOČKA BRNO

Tereza HronováMgr. Tereza Hronová
ředitelka pobočky

Tereza je součástí brněnského týmu Školy Populo od jejího začátku. Začínala jako lektorka angličtiny, brzy však zjistila, že jí více láká manažerská činnost. Chuť neustále něco organizovat a systematizovat má navíc v krvi, což se jí v práci hodí. Nedokáže však pracovat bez pohodových a schopných lidí a zakládá si na vstřícném jednání. Často se pro něco nadchne, a ačkoliv to okolí ne vždy nesdílí, v realizaci jí to nezastaví. Miluje změny a nesnáší nicnedělání, což se projevuje, jak v práci, tak i v jejím volném čase. Proto je ráda, že se naučila na víkendy úplně vypnout, a věnuje se jen své rodině, za kterou se vrací do Olomouce. Radost jí udělá výlet na místo, které nezná. Dříve ráda četla, ale od té doby, co se podílela na vzniku knihy, nemůže najít k dlouhým textům cestu zpět. Od školky nejí rajčata a potěší ji, když si to okolí zapamatuje.

Adéla HronováBc. Adéla Hronová
manažerka lepších známek

Adéla nedávno pomyslně oslavila rok svého působení ve Škole Populo a za tuto dobu se s ním víc než sžila. Na této práci ji nejvíc baví, že jí se často jako v práci necítí. V Populu našla skvělý kolektiv, různorodou práci, a hlavně, v její blízkosti se nachází plno restaurací, do kterých často láká své spolupracující. Tím si většinou dobije energii a pak všimne si všech detailů, které ostatním utečou. Její kolegyně navíc vždy ocení, že v ní mají i něco jako “hodinového manžela”, který pomůže se vší nefunkční technikou. Spolu s prací zvládá stíhat i školu. Během dvou let hodlá dokončit studium na Ekonomicko-správní fakultě MU a stát se první inženýrkou brněnské pobočky. Od kancelářské práce si odpočine tím, že s partou přátel vyrazí na několik dní do hor, nebo si ráda přečte knížku od Jo Nesba.

Ráchel SabolováBc. Ráchel Sabolová
manažerka lepších známek

Přestože se jí na to lidé často ptají, tak ne, židovské předky opravdu nemá, nebo o tom alespoň neví. Má široké spektrum zájmů, a proto se před 6 lety rozhodla vystudovat mezioborová uměnovědná studia a kulturní antropologii na Univerzitě Palackého v malebné Olomouci. Zajímá se o kulturní dění, především v oblasti filmu a hudby. Pokud potřebuje vypnout a vyčistit si hlavu, vyrazí do přírody na dlooooouhou procházku, na které jí mnohdy dělají společnost jen srnky a zajíci. Škola Populo je pro ni jako „Forrestova“ bonboniéra. Nikdy totiž neví, kdy zazvoní telefon nebo přijde e-mail s novou žádostí o doučování či jazykový kurz. Se svými milými kolegyněmi z recepce je tak neustále vybízena k hledání co nejefektivnějšího a kreativního řešení nových přání rodičů a jejich dětí. Když pak vidí úsměv na tvářích spokojených studentů, je to pro ni tou nejlepší odměnou za vynaložené úsilí.

Barbora NetopilováBarbora Netopilová
manažerka lepších známek

Bára je nejnovější členkou brněnské pobočky. I když byl odmalička jejím domovem nedaleký Hodonín, při dospívání zjistila, že ti nejlepší lidé žijí právě v Brně a zakotvila zde. Jako nadšenkyně do módy, stylového a čistého designu byla od prvního momentu okouzlena tím, jak je brněnská pobočka stylově zařízena. Za sebou má pobyt ve švýcarském Curychu, kde pracovala jako au-pair neboli slečna na hlídání. Zkušenosti, které načerpala při práci s dětmi, se odrážejí na jejím milém přístupu k našim malým studentíkům. Nebojte, hodná je i na ty dospělé. Kromě módy, knih a všech psů světa, miluje také tanec, při kterém vybije přebytečnou energii. Pokud tedy není zrovna v Populu nebo na odpočinkovém víkendu u rodiny mimo Brno, pravděpodobně ji potkáte v nákupním centru, na lekci tance nebo v blízkosti nějakého psa, na kterého zamilovaně pokukuje, v extrémních případech se nad ním rozplývá a drbe ho láskyplně za ouškem.

Pavla VytiskováPavla Vytisková
manažerka lepších známek

Dlouhou dobu se o ní mluvilo jako o paní Columbové, dnes už ale všichni věří, že existuje. Pavla je totiž ve třetím ročníku na Pedagogické fakultě Masarykovy univerzity a spoustu času tráví ve škole, kde se věnuje studiu českého a německého jazyka. Potkáte ji nejen na recepci brněnské pobočky, ale také ji můžete zastihnout v učebnách jako lektorku češtiny. Jejím snem je stát se paní učitelkou, protože práce s dětmi ji naplňuje a pomáhá překonat vysokoškolskou deziluzi. Nedá dopustit na velký hrnek silné kávy s domácí honzovkou a dobrou knihu, náhodně objevenou na jedné z mnoha toulek po brněnských antikvariátech. Pavlíninou velkou oporou je Tim, kříženec labradora, který rozumu sice moc nepobral, ale jak sama říká, alespoň nikdy nemluví do jejích rozhodnutí a všechny starosti odežene jedním láskyplným olíznutím. Přestože mívá doslova nabitý program , Škola Populo ji umožňuje vše časově skloubit a zároveň dělat práci, která ji baví. Díky ní získává nové zkušenosti a od kolegyněk se učí, že i nemožné je (téměř vždy) možné. To nejcennější je však možná zjištění, že to skutečně nejdůležitější je přátelský pracovní kolektiv.

POBOČKA OSTRAVA

Eva KočicováMgr. Eva Kočicová
ředitelka pobočky

K našemu týmu se přidala docela nedávno, podílela se na otevření ostravské pobočky a má na starost, aby byla stejně úspěšná, jako je pobočka v Brně, Olomouci a Praze. S ostravským týmem se starají o to, aby ze školy vycházelo co nejvíc úspěšných a spokojených studentů. Eva má ráda přímost, a naopak nemá ráda zbytečnou práci a slova…

POBOČKA OLOMOUC

Martina OpálkováMgr. Martina Opálková
ředitelka pobočky

Tahle usměvavá slečna Vás uvítá na recepci, nebo ji potkáte na cestě mezi Populem, fitkem a vlastní kuchyní. Charakteristickým znakem jsou četné krabičky s připravenými svačinkami a obědy, které si dennodenně přináší. Tu a tam si vzpomene i na nás ostatní a překvapí nás domácím koláčem. Pokud zrovna nemíří na TRX, uslyšíte ji klapat už ode dveří, protože se do kanceláře ráda obléká elegantně. Vystudovala českou filologii a občas ji zahlédnete i v učebně, když svůj oblíbený předmět supluje. Doučování ji vždy bavilo, jen už jí na něj nezbývá mnoho času. V Populu je s námi od začátku a ještě ji to nepřestalo bavit. Vždy se vám bude snažit pomoci, je přátelská, na své studenty hodná a raduje se z každého jejich pokroku.

Lucie SehnálkováMgr. Lucie Sehnálková
manažerka lepších známek

S Luckou se setkáte již při své první návštěvě Školy Populo, a to na recepci, kde pracuje od srpna roku 2017. Její hlavní náplní práce je kontakt s lektory a organizace dokumentace, ve které udržuje přísný pořádek. Kromě toho utváří atmosféru svým hudebním výběrem. Písničky na přání neodmítá. Někteří studenti ji znají také jako lektorku anglického jazyka. Doučování je její koníček a příležitost, jak předat svou vášeň pro studium cizích jazyků, kterých už zkoušela celou řadu. Jejími koníčky jsou jóga, hudba všeho druhu a podpora místních útulků pro chlupaté mazlíčky. V současnosti se snaží naučit se pořádně italsky a doufá v návrat do zasněžených finských krajin.

Diana KabeleováMgr. Diana Kabeleová
manažerka lepších známek

Diana začala v naší škole pracovat po absolvování Univerzity Palackého v Olomouci a vzhledem k tomu, že hledala především dynamické prostředí, ve kterém se nebude ani na okamžik nudit, byla pro ni Škola Populo jasnou volbou. I přesto, že nepochází z Olomouce, ji studium v hanácké metropoli ovlivnilo natolik, že se stala vášnivou lokální patriotkou, a proto je pro ni pracoviště s výhledem na Horní náměstí také splněným snem. A když už jsme u snů, zmiňme, že vždy toužila vlastnit koně, nicméně asi špatně specifikovala své požadavky, a tak k narozeninám obdržela zcela jiného kopytníka, miniprasátko Rozárku. O víkendech tedy míří domů na venkov, kde s tímto tvorem a dvěma pejsky podniká adrenalinové procházky po okolí.

Mgr. Kristýna MichaličkováMgr. Kristýna Michaličková
manažerka lepších známek

Kristýna začala v olomouckém týmu Školy Populo pracovat teprve začátkem ledna 2018. Po absolvování roční stáže v oblasti televizní produkce a dokončení studií v oboru Teorie a dějiny dramatických umění na Univerzitě Palackého, zatoužila po změně. Škola Populo se jí zdála jako skvělá příležitost. Ačkoliv pochází z Rychnova nad Kněžnou, Olomouc se stala jejím srdečním městem. Hned na druhém místě je Ostrava, kam se pravidelně vrací. Její velkou vášní je basketbal, zejména smíšená hra. Kromě toho ve volném čase ráda čte a sleduje novinky ze světa filmu a zahraniční seriálové tvorby.

BACKOFFICE

Josef NešporMgr. Josef Nešpor
manažer Školy Populo

Jožka, jak tohoto vysokého a hubeného muže oslovují kamarádi a kolegové, je informatikem, technikem, copywriterem, údržbářem a lektorem češtiny v jedné osobě. Pokud ve škole něco nefunguje, je za to přímo zodpovědný (ačkoliv za to mnohdy nemůže). Naštěstí se mu většinou podaří vrtošivou techniku přemluvit, aby škola mohla fungovat dál. Říká se o něm, že umí bilokaci, neboť kromě učení češtiny a práce na reklamě ještě zvládá studium doktorátu z češtiny na jedné škole a speciální pedagogiky a technických věd na škole druhé. Má-li výjimečně chvíli času, pak obléká zelené kraťasy, nasazuje široký klobouk a vyráží do přírody se svým skautským oddílem.

Matěj KužílekBc. Matěj Kužílek
asistent propagace

Matěj patří mezi zkušené členy olomouckého týmu Školy Populo. V naší škole se stará o inzerci, zpracovávání nabídek a další. Spolupráce, pozitivní přístup, dobrá atmosféra v pracovním týmu a neomezené množství kávy – tyto věci se mu vybaví, když se řekne Škola Populo. Mezi jeho největší koníčky patří sport v aktivní formě, a to zejména plavání, jízda na handbiku a společné procházky s přítelkyní a čtyřnohým neposedou Brunem. Největší odměnou po práci je pro něj prvotřídní jídlo a dobrý film a spánek.

Rudolf SchimeraMgr. Rudolf Schimera
copywriter

Ruda se v Populu stará o to, aby se k vám dostaly všechny potřebné informace o tom, co přesně děláme a co nového chystáme. Jeho texty si můžete přečíst třeba na tomto webu a také v některých propagačních materiálech. Studoval cizí jazyky, což mu vydrželo dodnes a sem tam se ještě věnuje i překládání. Donedávna pracoval pro filmové festivaly, psal o filmu a dodnes učí na univerzitě dějiny filmu. Ruda má dvě malé děti, což mu momentálně vyplňuje většinu volného času. Svým koníčkům se věnuje výhradně v noci, tedy samozřejmě až poté, co děti usnou.

Bc. Tomáš HulmanWebmaster Tom
webmaster

Tomáš pochází z „dálného východu“ a již od září je pevnou součástí IT oddělení Školy Populo. Jeho hlavním úkolem ve Škole Populo je nová webová stránka. Sem tam po něm potřebují nějakou grafiku a také vládne nad propagací na Facebookovém profilu. Před ranní kávou na něho raději nemluvte! Paralelně s prací v Populu, Tomáš ještě maká na svém privátním projektu – Gentleman’s Boutique. Pokud o víkendu není se svou rodinkou někde v přírodě, opět ho s největší pravděpodobností najdete u svého notebooku, kde už několik let aktivně obchoduje na všech světových burzách anebo vyvíjí obchodní strategie pro automatické obchodování na Forexu. Má rád burgery, divoké večírky a vše prostě říká narovinu.

David Plech - lektor chemieBc. David Plech
asistent propagace

David je aktuálně nejnovější „přírůstek“ olomoucké pobočky. Jeho hlavní funkce je být k ruce Jožkovi a Kamile, kteří toho mají občas moc. Souběžně s prací v Populu studuje analytickou chemii na Přírodovědecké fakultě v Olomouci. David nemá problém s kávou, ale bez kávy. Po večerech v pracovní dny rád leze na horolezecké stěně. Víkendy tráví buď se svou roverskou družinou, nebo s kamarády v jeskyních a nejrůznějších dírách v zemi. Rád pracuje v mladém, příjemném a dynamickém kolektivu, což Škola Populo bez výjimky splňuje.

LEKTOŘI

Mgr. Petr Kabelka
lektor češtiny a japonštiny

Do Olomouce Petr poprvé zavítal kvůli studiu české a japonské filologie a od té doby se odsud nehnul. Hanácká metropole mu učarovala natolik, že se rozhodl zde zůstat i po dosažení magisterského titulu. V současné době se pustil do doktorského studia v oboru český jazyk a většinu svého času tráví překladem japonské literatury a tvorbou titulků, koordinováním překladů na různých filmových festivalech, přednášením, psaním i korigováním odborných textů se zaměřením na překlad a v neposlední řadě také výukou v Populu. Je s námi už od začátku a kromě českého jazyka vám milerád nabídne i hodiny jazyka japonského.

Lektorka češtinyBc. Zuzana Hostašová
lektorka

Zuzka do našeho týmu nastoupila v září roku 2016 coby lektorka českého jazyka a literatury. Výuka českého jazyka je pro ni prioritou, vystudovanou má však i hudební výchovu (zpěv, hru na klavír, hudební nauku), ve které dále pokračuje v pěveckých sborech a přípravách žáků na talentové zkoušky. V současné době dokončuje magisterský obor Učitelství českého jazyka a literatury a hudební výchovy pro střední a základní školy na Pedagogické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. Ve svém volnu se s chutí věnuje sólovému zpěvu, sportu (atletika, gymnastika, cyklistika, plavání) a dobročinnosti v dobrovolnickém centru JIKA Olomouc, kde působí již od roku 2014.

Kateřina Kabešová
lektorka

Kateřina se přidala ke Škole Populo v září roku 2016 jako lektorka českého jazyka. V současné době studuje Českou filologii a Sociologii na Filozofické fakultě Univerzity Palackého a v budoucnu by se nejraději viděla jako pedagožka na střední škole. Jako učitelka mluví a jedná i v běžném životě, proto ji uslyšíte už z dálky a rozhodně ji nepřehlédnete v davu. Ve volném čase velmi ráda čte, a to knihy všech žánrů, s výjimkou sci-fi a fantasy literatury. Až příliš často ji najdete s čokoládou. Přesněji řečeno – s prázdným obalem od čokolády. To ale vůbec nevadí, jídlo je u Kateřiny jistota dobré nálady. Pokud se tedy Kateřina zrovna dlouze neprochází po knihkupectví, potkáte ji ve Škole Populo, kde Vám ráda pomůže s českým jazykem. A možná Vám k tomu nabídne i kousek ze své čokolády.

Anna Polomská
lektorka češtiny a matematiky

V březnu roku 2016 se Anička přidala k týmu Školy Populo jako lektorka češtiny, matematiky a angličtiny. Nejraději doučuje češtinu, kterou společně s angličtinou studuje na filozofické fakultě Masarykovy univerzity. Plánuje se přihlásit také na přírodovědeckou fakultu, kde by ráda studovala matematiku. Až bude velká, chtěla by se stát učitelkou na některé z brněnských středních škol. Kvůli studiu nemá mnoho času nazbyt, přesto ve volných chvílích s radostí doučuje každého, kdo potřebuje pomoc. Anička velmi ráda čte a kreslí, zbytek volného času pak věnuje svým přátelům a rodině.

Anna VlastováAnna Vlastová
lektorka češtiny, češtiny pro cizince a matematiky

Aničku baví pracovat s lidmi a otevírat se tak novým způsobům nahlížení na věci, vydávat se novými cestami. Učení je podle ní proces objevování a tvoření, který nikdy nekončí. Začíná u přirozené zvědavosti a provází nás všechny celým životem. Když má volno, tak si čte, jezdí na kole, cvičí jógu, kreslí, chodí na procházky, vymýšlí různé věci/„zlepšováky“ (na základní škole ve 3. třídě vymyslela boty z odpadkových pytlů + z papírové pásky), objevuje a jen tak odpočívá. Jednou by chtěla umět přečíst knihu tak rychle, že ani nepostřehne otáčení stránek, ale přitom jí nic neunikne a vše prožije na devadesát devět procent.

Hana TinkováHana Tinková
lektorka češtiny, ruštiny a matematiky

Hana působí jako lektorka ruského jazyka v olomoucké pobočce od října 2017. Do Olomouce zavítala díky vysokoškolskému studiu ruského jazyka na filozofické fakultě. V posledních dvou letech absolvovala dvě studijní stáže v Moskvě a v Petrohradu. Pokud zrovna netráví čas školními povinnostmi, ráda vyrazí na kolo, lyže nebo jen tak se proběhnout do podhůří Bílých Karpat, odkud pochází. Nepohrdne žádným výjezdem do zahraničí ani výletem po okolních památkách. Svůj volný čas ráda tráví s rodinou, přáteli a samozřejmě s žáky Populo nejen v hodinách ruštiny, ale i českého jazyka a matematiky.

Zuzana Benešová
lektorka češtiny a angličtiny

Zuzka působí v brněnské pobočce Školy Populo od března 2016. Má zkušenosti hlavně s doučováním angličtiny, chemie a českého jazyka, ale je ochotná se pustit například i do biologie nebo matematiky. Právě biologii si vybrala za svůj studijní obor na Přírodovědecké fakultě Masarykovy univerzity, kde na přednáškách a v laboratořích tráví většinu svého času. Proto je ráda, když si může několikrát týdně při doučování odpočinout od složitých chemických vzorců a společně se žáky zavzpomínat na látku základní a střední školy. Ve svém volném čase se věnuje přátelům, hudbě, tanci, literatuře či sportu.

Eva PospíšilováEva Pospíšilová
lektorka češtiny a angličtiny

Eva působí v pražské pobočce Školy Populo od ledna roku 2018. Protože v současné době studuje obor Český jazyk a literatura na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy v Praze, velmi ráda Vám pomůže právě s češtinou. Cizí jí ale nejsou ani jiné světové jazyky, může se s vámi zaměřit také na angličtinu, případně i němčinu. Přestože na první pohled může Eva působit jako zarytý podporovatel čistě humanitních věd, rozhodně nepohrdne ani přírodovědnými obory, mezi její oblíbence v tomto směru patří obzvláště biologie. Ve volném času se Eva kromě studia věnuje ještě vedení debatního kroužku na Gymnáziu Opatov, kde dříve sama studovala, dále sborovému zpěvu, turistice a rekreačně i sportu.

Ing. Lenka KurečkováIng. Lenka Kurečková
lektorka angličtiny a matematiky

Lenka se stala součástí týmu školy Populo v prosinci 2017 jako lektorka anglického jazyka a matematiky. Má ráda anglický jazyk, jelikož miluje cestování a poznávání lidí a jejich kultur. Matematiku považuje také za celosvětový jazyk, který nepotřebuje překlad. Vystudovala Technickou univerzitu, pracovala na více pozicích v průmyslové sféře, ale stále jí to víc táhlo k humanitním oborům. Po změně bydliště se Brno stalo její domovem se vším, co k tomu patří. Volný čas věnuje čtení psychologické literatury, setkávání s pohodovými lidmi, poslouchání hudby a všemu ostatnímu, co jí nabíjí pozitivní energií a posouvá dál.

Věrka Hájková
lektorka matematiky

Ve škole Populo učí již druhým rokem a tráví zde mnoho hodin svého času. Studuje obor Matematika a její aplikace. Nabízí zábavnou formu učení pomocí hry za účelem rozšiřování obzorů, pochopení souvislostí a povzbuzení logického myšlení v oboru matematiky. Podporuje radost z nabytých vědomostí a schopností a také přirozeného postupu do vyšší úrovně vědění. Podněcuje eliminaci stresu a nervozity před zkoušením nebo důležitou písemnou prací. Vede žáka k dosáhnutí lepších výsledků a možnosti výběru kvalitnější školy. Často ji můžete potkat i na různých akcích Přírodovědecké fakulty v Olomouci, ráda nabídne hlavolamy a podělí se o své vědomosti.

Anna Baniová
lektorka matematiky

Anna je lektorkou v naší brněnské pobočce od samého počátku. Setkat se s ní můžou především žáci druhého stupně na doučování matematiky či chemie. Pomáhá jim s domácími úkoly, probíranou látkou ve škole, problematickým a ne zcela jasně vysvětleným učivem. Nejvíce zkušeností má s přípravou žáků k přijímacím zkouškám na střední školy. Studuje Učitelství matematiky a chemie pro druhý stupeň ZŠ na Pedagogické fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Žáků jí ve Škole Populo stále přibývá, přesto si však vždy najde chvilku na pečení a sport.

František ŠimrádFrantišek Šimrád
lektor matematiky a fyziky

František se narodil v Praze, ale chybělo málo a narodil by se na Slovensku. Má obě občanství, a tak si při sledování sportu může vybrat ten národ, kterému to jde zrovna lépe. Studuje technickou vysokou školu a ve volném čase se věnuje sportovnímu lezení. Ke studentům přistupuje individuálně, protože ne všichni studenti jsou stejní – každý má jiné silné a slabé stránky. Silných je třeba využít a ty slabé lze odstranit.

Adéla Šolarová Adéla Šolarová
lektorka matematiky a fyziky

K učení mě přivedlo přesvědčení, že neoblíbenost matematiky plyne pouze z neporozumění. Studentům se snažím ukázat, že matematika není nic, než způsob přemýšlení o problému s vlastní řečí. Pro ty, kteří taje matematiky odhalit nechtějí, se snažím vytvořit postupy na míru. Učením si zpříjemňuji studium jaderného inženýrství na ČVUT v Praze. Bavím se stavěním modelů, nebo sestrojováním mlžné komory. Ve volném čase připravuji akce pro mládež, nebo se věnuji hudbě. Mým snem je navštívit ranveje zajímavých letišť a vidět modrou záři ionizovaného vzduchu kolem silně radioaktivních předmětů.

Lucie SehnálkováMgr. Lucie Sehnálková
lektorka

Lucie učí ve Škole Populo už několik měsíců. Jejím hlavním vyučovacím předmětem je angličtina. Studuje Lingvistiku a Kulturní antropologii na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. Prvních pět měsíců roku 2016 strávila studiem na finské univerzitě, kde se seznamovala s místní kulturou a zlepšovala své jazykové dovednosti. Když se zrovna netopí v cizojazyčných odborných textech, topí se na bazéně, cvičí jógu nebo se snaží zlepšovat své znalosti italštiny povídáním si na Skypu se svými přáteli. Jejím snem je ochutnat všechna italská jídla, která existují a vrátit se jednou do Finska.

Darina UjováDarina Ujová
lektorka francouzštiny

V Škole Populo som začala učiť v září v roku 2017. Mojím vyučovacím predmetom je francúzština, ktorú tiež v Olomouci študujem. Konkrétne som študentkou magisterského štúdia na Filozofickej fakulte Univerzity Palackého v Olomouci, obor Odborná francúzština pre hospodársku prax. Francúzštinu som sa začala učiť vo svojich 10 rokoch, kedy som nastúpila na bilingválne francúzsko-slovenské gymnázium a odvtedy sa môj život spravidla točí okolo francúzštiny a Francúzska. Mojou veľkou záľubou sú cudzie jazyky, napriek tomu, že hovorím anglicky, francúzsky a španielsky, francúzština bola vždy môjmu srdcu najbližšia. Francúzsko navštevujem pravidelne, či už v rámci študijných pobytov, práce alebo voľného času. Už tretie leto strávim na nádhernom francúzskom ostrove v Bretónsku ako au pair. A myslím si, že každý kto ma pozná, vie, že francúzština je môj život a to čomu sa chcem aj v budúcnosti venovať. Pokiaľ sa teda nevenujem môjmu štúdiu francúzštiny a aplikovanej ekonómie, rada cestujem a spoznávam aj iné kultúry ako je tá francúzska, rada varím či rada si odpočiniem pri nejakej knižke alebo v spoločnosti mojich kamarátov.

Anna Jílková
lektorka angličtiny a němčiny

Anna u nás působí od září 2016. Ve škole Populo je stejně jako v Brně nováčkem. Pochází ze Středočeského kraje, kde také nabrala své předešlé zkušenosti s doučováním. Momentálně studuje na Masarykově univerzitě dvouobor Mediální studia a žurnalistika + Anglický jazyk a literatura, z čehož vyplývají i její hlavní dva doučované předměty – angličtina a čeština. Doučovat by mohla i němčinu a matematiku, které na gymnáziu zakončila maturitní zkouškou. Její vášní je běh a sport celkově, několik let se věnovala závodně atletice. Má svůj vlastní pořad ve studentském rádiu a angažuje se v neziskových organizacích. Jakmile to jen trochu jde, sbalí se a někam alespoň na pár dní vycestuje. Celé minulé léto strávila na Aljašce, na jaře odjíždí na půlroční pobyt do Rakouska a příště by ráda vyrazila do Gruzie a Vietnamu.

Jana Dorazilová
lektorka fyziky a chemie

„Vzdělání není o učení faktů, je to trénink mysli v umění přemýšlet.“ je první citát, který Janu napadne při myšlence na vzdělání.
Ve škole Populo Jana doučuje v první řadě mnohými nepochopenou chemii, které se plně věnuje již čtvrtým rokem ve svých studiích na Chemické fakultě VUT v Brně. Ráda však doučuje i ostatní zástupce přírodních věd – matematiku a fyziku. Její metoda učení je založená na pochopení probírané látky. Pochopení totiž považuje za klíč ke všem přírodním vědám. Svůj volný čas Jana věnuje studiu švédského jazyka, cestování, vaření a trávení času se svými nejbližšími.

David Plech - lektor chemieBc. David Plech
lektor fyziky, chemie a matematiky

David v Populu učí z přírodních věd především chemii, ale nepohrdne ani fyzikou a matematikou. Je doma tam, kde vládne logika. Již od základní školy se zúčastňoval chemických olympiád. Jeho učitelka chemie ho naučila „chemickému myšlení,“ které se snaží naučit i žáky Popula. Z chemie a fyziky dokonce maturoval. David pokračuje v chemii na magisterském studiu v Olomouci.

NEZÁVAZNÝ KONTAKTNÍ FORMULÁŘ

Vaše první lekce může začít už zítra! Proto nic neodkládejte a zapište se ještě dnes! Obratem se vám ozveme.

6 + 11 =

PRAHA

BRNO

OLOMOUC

OSTRAVA

V případě dotazů nás neváhejte kontaktovat na telefonním čísle 777 050 205