Náš tým

Vedení

Jakub Rakušan

Jakub Rakušan

ředitel Školy Populo

Více informací

Škola Populo je pro něj výzva, baví ho a žije jí. Má kolem sebe skvělý tým lidí. Rychle se rozhoduje a snaží se být pozitivní. Studoval matematiku v Olomouci, rok žil v Severním Irsku a dva roky v Anglii. Skoro deset let pracoval v rodinné firmě, kde se naučil většinu svých dovedností. Rád hraje snooker, squash a tenis. Největším koníčkem je manželka Lucie a syn Ben. V letošním roce uběhl Olomoucký půlmaraton a od té doby ho už nikdy nikdo běhat neviděl. Miluje koprovku, kafe a málo pije vodu.

Pobočka Praha

 Lenka Poulíková

Lenka Poulíková

manažerka pobočky Praha

Více informací

Pro Lenku jsou nové věci výzvou a tak se po zaškolení v olomoucké pobočce naší školy aktivně podílela na otevření pobočky v Praze, kde ji potkáte hned při vstupu na recepci. Pravidelně komunikuje s klienty a stará se o to, aby se ve škole cítili všichni skvěle, nejen díky provoněným prostorám. Lenka miluje rychlost a aktivní způsob života. Většinu volného času vyplní sportem všeho druhu, při kterém čerpá energii a nové nápady, ale ráda se věnuje i rodině, přátelům a knihám zaměřeným na osobní rozvoj a zdravý životní styl.

 Lucie Březinová

Lucie Březinová

personalistka / recepční

Více informací

Lucie je velkou cestovatelkou, a pokud zrovna nedomlouvá nové kurzy v nově otevřené pobočce Školy Populo v Praze, v Česku ji nenajdete. S největší pravděpodobností skočila na letadlo do teplých krajin a pár dní se neukáže. Minulý rok touto dobou měla za sebou dvouměsíční stopování po Evropě, během kterého si zamilovala Švédsko. Následně odletěla do Malajsie, aby přičichla k jiným mravům a kultuře, zažila si trochu exotiky a naučila se surfovat! Slunce, moře, krásná příroda, klid.. a hlavně čas, čas tvořit. Při svých cestách Lucie fotí a natáčí. Nejradši zachycuje kouzlo okamžiku, a pak si s výsledkem pohrává v post produkčních programech tak, aby diváka výsledek přenesl do situace.. a dýchl na něj tamější atmosféru.

 Barbora Skařupová

Barbora Skařupová

personalistka / recepční

Více informací

Barča je původem z Ostravy si stále zvyká na Prahu, na které se ji nejvíc líbí její možnosti. Díky nim si našla oblíbené yiengar studio, kde praktikuje svou milovanou jógu. Jako správná knihomolka nedá dopustit ani na nespočet knihkupectví a antikvariátů, do kterých ráda chodí relaxovat a zcela ztratit pojem o čase. Moc ráda tráví volné dny doučováním angličtiny, cestováním do rodného města za rodinou, psaním vlastních textů a samozřejmě čtením. Její největší problém, ať už je to v Ostravě či Praze, ji dělá nedostatečná knihovnička, a proto sní o velké místnosti plné jejích nejoblíbenějších kousků. Co je na ni specifické je, že studuje školu v Dánsku, do kterého pravidelně cestuje během zkouškového období, a kde také přes půl roku žila. Barča tvrdí, že i když je často ráda někde zalezlá jen sama s knihou a čajem, největší obohacení ji přináší právě cestování a potkávání přátel z celého světa.

Pobočka Brno

Tereza Hronová

Tereza Hronová

manažerka pobočky Brno

Více informací

Tereza je většinou první člověk, se kterým se potkáte, když navštívíte brněnskou pobočku naší školy. Má ráda věci pod kontrolou, a tak se tu s ní setkáte téměř pokaždé. Vždy vás ale přivítá s úsměvem. Je puntičkářka, až z ní někdy okolí šílí, ale když ji máte v týmu, máte jistotu, že se do všeho pustí a dokončí to na 100 %. Miluje změny a nesnáší nicnedělání, což se projevuje v práci i ve volném čase. Kolegy často nutí stěhovat učebny a sama každý den natočí hrníčky jiným směrem, aby to vypadalo lépe. Na víkendy ale naprosto vypíná a věnuje se jen své rodině, za kterou se vrací do Olomouce. Se svými sestrami a přítelem tráví každou volnou chvilku, ať už v divadle, u veterináře, na hřištích, na výletech či v nákupních centrech. Kromě práce zvládá magisterské studium sociologie. Respektive doufá, že se jí po večerech podaří napsat diplomovou práci a školu zdárně ukončí.

Adéla Hronová

Adéla Hronová

personalistka / recepční

Více informací

Původem sice z Olomouce, nyní už však nejnovější člen brněnské pobočky. Ačkoliv je zatím, co se týče zkušeností na posledním místě, rozhodně nehodlá tuto pozici okupovat příliš dlouho. Je schopná a rychle se učí, občas v práci opravuje i zkušenější sestru. Společně si stanovily pravidlo „Netahat práci domů“, které zpravidla poruší hned, jak zamknou dveře kanceláře. Pokud jste nabyli dojmu, že je vlastně workoholik, vězte, že práce pro ni rozhodně není jedinou náplní života. Počátkem příštího roku hodlá dokončit studium na Ekonomicko-správní fakultě MU, ačkoliv se jí v tom prokrastinace snaží zuby nehty zabránit. Od kancelářské práce si odpočine tím, že s partou přátel vyrazí na několik dní do hor, kde se mění ve známé postavičky jako je třeba Spongebob nebo Batman.

Ráchel Sabolová

Ráchel Sabolová

personalistka / recepční

Více informací

I když se jí na to lidé často ptají, tak ne, židovské předky opravdu nemá, nebo o tom alespoň neví. Má široké spektrum zájmů, a proto se před 5 lety rozhodla vystudovat mezioborová uměnovědná studia a kulturní antropologii na Univerzitě Palackého v malebné Olomouci. Zajímá se o kulturní dění, především v oblasti filmu a hudby. Pokud potřebuje vypnout a vyčistit si hlavu, vyrazí do přírody na dlooooouhou procházku, na které jí mnohdy dělají společnost jen srnky a zajíci. Škola Populo je pro ni jako „Forrestova“ bonboniéra. Nikdy totiž neví, kdy zazvoní telefon nebo přijde e-mail s novou žádostí o doučování či jazykový kurz. Se svými milými kolegyněmi z recepce je tak neustále vybízena k hledání co nejefektivnějšího a kreativního řešení nových přání rodičů a jejich dětí. Když pak vidí úsměv na tvářích spokojených studentů, je to pro ni tou nejlepší odměnou za vynaložené úsilí.

 Jakub Urbánek

Jakub Urbánek

copywriter

Více informací

Jakuba si při návštěvě brněnské pobočky nejspíš ani nevšimnete. Zpravidla se skrývá v útrobách kanceláře, kde zrovna hloubá nad tím, jak by bylo možné zlepšit fungování školy. Má na starosti reklamu a propagaci školy, ale poradí si i se stávkující elektronikou a drobnou údržbou. Studoval sociologii na Masarykově univerzitě v Brně, kde se podle svých slov naučil, kromě tvorby dotazníků, také dívat na svět trochu jinýma očima. Baví ho sledovat, jak se svět kolem nás podepisuje na chování lidí, a jak se ostatní lidé podílejí na formování světa. V průběhu studia se nadchnul pro městský veřejný prostor a život mezi budovami zůstává nadále jeho koníčkem. V práci přistupuje ke každému úkolu se stoickým klidem a za každým problémem vidí záhadu, kterou je potřeba rozluštit.

Pobočka Olomouc

Kamila Sehnálková

Kamila Sehnálková

manažerka pobočky Olomouc

Více informací

Kamila miluje běhání, takže i když je v naší škole nováčkem, už se stihla zaběhnout v energické práci na recepci. Tu obývá společně se svou kolegyní Jitkou. Kamila je ve stálém spojení s rodiči, koordinuje termíny doučování a pečuje o pitný režim i plný žaludek každého, kdo se ve škole mihne. Živá atmosféra je to, co si Kamila na Škole Populo užívá nejvíc. Mezi její velké vášně patří jídlo, proto ji kolegové téměř permanentně vídají s kusem žvance v ruce. Ráda se odměňuje procházkami v přírodě. Jako malá prý snila o tom, že bude zubařkou, což doteď nechápe. Pokud zrovna neběhá nebo neposiluje, protahuje svaly v bazénu. A když potřebuje zrelaxovat, sáhne po dobré knížce (a čokoládě).

Josef Nešpor

Josef Nešpor

copywriter Školy Populo

Více informací

Jožka, jak tohoto vysokého a hubeného muže oslovují kamarádi a kolegové, je informatikem, technikem, copywriterem, údržbářem a lektorem češtiny v jedné osobě. Pokud ve škole něco nefunguje, je za to přímo zodpovědný (ačkoliv za to mnohdy nemůže). Naštěstí se mu většinou podaří vrtošivou techniku přemluvit, aby škola mohla fungovat dál. Říká se o něm, že umí bilokaci, neboť kromě učení češtiny a práce na reklamě ještě zvládá studium doktorátu z češtiny na jedné škole a speciální pedagogiky a technických věd na škole druhé. Má-li výjimečně chvíli času, pak obléká zelené kraťasy, nasazuje široký klobouk a vyráží do přírody se svým skautským oddílem.

Jitka Rytířová

Jitka Rytířová

personalistka / recepční

Více informací

Jitka je skvělou odbornicí na tabulky. Ve všem dokáže najít a udělat systém. Má ráda pořádek a preciznost. Jako recepční má výborný přehled o všech docházejících lektorech i studentech. Občas je těžké ji spatřit, neboť bývá zavalena úředními formuláři, se kterými ale zdárně bojuje. Můžete se s ní setkat hned na recepci, na informativní schůzce nebo u vstupního testu. Ve svém volném čase si ráda zajde zaplavat na bazén, zajezdit na kole nebo na kolečkových bruslích. Největší radost jí ovšem udělá dobrá knížka (ideálně od Dana Browna), horká čokoláda a hra na piano.

Martina Opálková

Martina Opálková

personalistka / recepční

Více informací

Tuhle usměvavou slečnu zpravidla potkáte někde na cestě mezi kanceláří, učebnou, fitkem a vlastní kuchyní. Charakteristickým znakem jsou četné krabičky s připravenými svačinkami a obědy, které si neustále přináší. Tu a tam si vzpomene i na nás ostatní a překvapí nás domácím koláčem. Pokud zrovna nemíří na TRX, uslyšíte ji klapat už ode dveří, protože se do kanceláře ráda obléká elegantně. Vystudovala českou filologii a češtinu učí děti i cizince. V Populu je s námi od začátku a ještě ji to nepřestalo bavit. Je přátelská, na své studenty hodná a raduje se z každého jejich pokroku.

Kristýna Čulíková

Kristýna Čulíková

specialista propagace

Více informací

Pokud jste naši školu nenašli na internetu, pravděpodobně jste se o ní dozvěděli právě zásluhou Kristýny. Je tak trochu puntičkářka. Dokonale třídí odpad, píše podrobné denní reporty a nebrání se přesčasům. Bez pohybu, běhu a přírody si svůj život nedokáže představit. Motorovým dopravním prostředkům a výtahu se vyhýbá. Často se pohybuje velmi svižnou chůzí. Dálkově studuje FTK, Tělesnou výchovu a sport. Ráda poznává a učí se novým věcem a už jen ze zásady (aby jí náhodou něco neuteklo) se chce všeho účastnit. S kolegyní Kamilou se čirou náhodou seznámily na běžeckém soustředění v Bělé pod Pradědem. Po finanční nezávislosti na rodičích toužila už od útlého věku, a tak si prošla spoustou brigád. Nejvíce se jí líbilo masérství a doučování angličtiny, kterým se věnuje doposud. Miluje komunikaci s lidmi a práce v Populu ji moc baví! :) Přesto, vzhledem k množství naplánovaných aktivit, má často pátek v pondělí a vždy se nedočkavě těší na volný víkend.

Matěj Kužílek

Matěj Kužílek

asistent propagace

Více informací

Matěj patří mezi nejnovější posily olomouckého týmu Školy Populo. V naší škole se stará o inzerci, zpracovávání nabídek a další. Spolupráce, pozitivní přístup, dobrá atmosféra v pracovním týmu a neomezené množství kávy – tyto věci se mu vybaví, když se řekne Škola Populo. Mezi jeho největší koníčky patří sport v aktivní formě, a to zejména plavání, jízda na handbiku a společné procházky s přítelkyní a čtyřnohým neposedou Brunem. Největší odměnou po práci je pro něj prvotřídní jídlo a dobrý film.

Lektoři Praha

Eliška Brabcová

Eliška Brabcová

lektorka matematiky a českého jazyka

Více informací

Eliška je studentkou Fakulty humanitních studií na Univerzitě Karlově v Praze. Doučuje především český jazyk a matematiku. K doučování ji inspirovali především učitelé a později profesoři, kteří ji provázeli školním životem a na něž měla dle svých slov obrovské štěstí. Když se zpětně ohlédne, vždy měla pocit, že oproti spolužákům školu zvládala docela hravě, a tak je pro ni předávání znalostí a vědomostí mladším žákům a studentům logickou volbou. Roli pedagogů přisuzuje Eliška klíčovou roli a podle ní jsou to vedle rodiny právě oni, kdo mají vyvolávat v dítěti snahu a motivovat ho. Sama je ke stavu školství poměrně kritická, a tak bere Školu Populo jako příležitost prakticky si vyzkoušet, že lze mnohé dělat jinak. V individuálním přístupu spatřuje nesporné výhody i značnou osobní výzvu. K jejím zálibám patří výlety do přírody, cestování, fotografování, občasný sport a samozřejmě práce s dětmi, o čemž svědčí třeba náplň jejích minulých prázdnin. Z velké části je strávila jako vedoucí na letním táboře, kde měla na starosti oddíl čítající patnáct dětí.

Filip Hlávka

Filip Hlávka

lektor matematiky, fyziky a anglického jazyka

Více informací

Lektor Filip se formálně vzdělává na stavební fakultě ČVUT. V pražské pobočce Školy Populo doučuje matematiku, příležitostně i angličtinu nebo fyziku. K matematice má kladný vztah již od základní školy, jenž mu vydržel i poté na gymnáziu. Sám matematiku považuje za krásný předmět a velmi si cení všech svých bývalých učitelů, kteří rychle vycítili jeho zájem a snažili se ho směřovat a podporovat žádoucím směrem. Ani ve sféře doučování není Filip žádným nováčkem, ostatním žákům a studentům pomáhá již zhruba pět let. V první fázi mířila jeho pomoc k vlastním spolužákům, postupně se jeho pole působnosti začalo rozšiřovat směrem k žákům základních, středních a nakonec i vysokých škol, a to i včetně přípravy na přijímací zkoušky či maturitu.

Barbora Mechúrová

Barbora Mechúrová

lektorka chemie a biologie

Více informací

Zajímavou posilou kolektivu našich lektorů je od dubna 2017 také Barbora. Chemie a biologie - právě s těmito předměty zájemcům o doučování zaručeně pomůže. V rámci její studijní dráhy stála před těžkým rozhodováním, zda zvolit medicínu, anebo psychologii. Nakonec zvítězila první možnost a dle svých slov si nemohla vybrat lépe. Na 3. lékařské fakultě Univerzity Karlovy je více než spokojená. Druhým dechem však dodává, že psychologii stejně jednou vystuduje také! Volný čas nejraději věnuje sborovému či sólovému zpěvu, divadlu nebo recitaci. Největší pocit seberealizace u ní nastává při práci na projektech v rámci mezinárodní asociace sdružující studenty medicíny po celém světě (IFMSA). V létě ji pak čeká pracovní stáž na Taiwanu se zaměřením na alternativní a tradiční čínskou medicínu. Její cíle do budoucna jsou náležitě vznešené. Chtěla by přispět k propojení západní medicíny s medicínou celostní, pomáhat lidem růst a objevovat jejich skryté možnosti, procestovat celý svět a skočit si s padákem!

Barbora Mechúrová

Barbora Mechúrová

lektorka chemie a biologie

Více informací

Zajímavou posilou kolektivu našich lektorů je od dubna 2017 také Barbora. Chemie a biologie - právě s těmito předměty zájemcům o doučování zaručeně pomůže. V rámci její studijní dráhy stála před těžkým rozhodováním, zda zvolit medicínu, anebo psychologii. Nakonec zvítězila první možnost a dle svých slov si nemohla vybrat lépe. Na 3. lékařské fakultě Univerzity Karlovy je více než spokojená. Druhým dechem však dodává, že psychologii stejně jednou vystuduje také! Volný čas nejraději věnuje sborovému či sólovému zpěvu, divadlu nebo recitaci. Největší pocit seberealizace u ní nastává při práci na projektech v rámci mezinárodní asociace sdružující studenty medicíny po celém světě (IFMSA). V létě ji pak čeká pracovní stáž na Taiwanu se zaměřením na alternativní a tradiční čínskou medicínu. Její cíle do budoucna jsou náležitě vznešené. Chtěla by přispět k propojení západní medicíny s medicínou celostní, pomáhat lidem růst a objevovat jejich skryté možnosti, procestovat celý svět a skočit si s padákem!

Lektoři Brno

Julie Adamcová

Julie Adamcová

lektorka českého jazyka a matematiky

Více informací

I když je Julie v naší škole jedním ze služebně mladších lektorů, záliba v doučování není pro ni ničím novým, neboť svým spolužákům a kamarádům pomáhala s učením již na základní škole. Julie pochází z Uherského Hradiště, momentálně však pobývá v Brně, kde studuje český jazyk na filozofické fakultě a matematiku na fakultě přírodovědecké v rámci Masarykovy Univerzity. Není tedy překvapivé, že hlavně češtině a matematice se věnuje ve Škole Populo jako lektor. Julie ráda pomůže nejen s úkoly do školy, ale také s pečlivou přípravou, a to jak na přijímací zkoušky, tak i na maturitu. V budoucnu by si ráda rozšířila své znalosti v oboru účetnictví.

Nikol Balčiráková

Nikol Balčiráková

lektorka matematiky, chemie a fyziky

Více informací

Nicol je lektorkou v brněnské pobočce od března 2017. Doučuje matematiku, chemii a fyziku pro druhý stupeň základní školy, ale i matematiku a chemii pro střední školy. V jednotlivých lekcích klade důraz na systematické probrání nepochopeného učiva, pomoc s úkoly nebo přípravu na písemné práce. Sama pak studuje učitelství matematiky a chemie pro druhý stupeň základní školy. Většinu volného času tráví dle vlastních slov přípravou do školy, hraním na klavír a varhany či zpěvem.

Anna Baniová

Anna Baniová

lektorka matematiky a chemie

Více informací

Anna je lektorkou v naší brněnské pobočce od samého počátku. Setkat se s ní můžou především žáci druhého stupně v případě doučování matematiky či chemie. Svým žákům pomáhá s domácími úkoly, probíranou látkou z osnov a problematickým učivem, které jim nebylo ve škole dostatečně vysvětleno. Nejvíce zkušeností má Anna s přípravou žáků k přijímacím zkouškám na střední školy. Na Pedagogické fakultě Masarykovy univerzity studuje učitelství matematiky a chemie pro druhý stupeň základních škol. Co se týče naší školy, žáků jí tady neustále přibývá. Když si přesto vyhradí chvilku pro sebe, věnuje ji obvykle pečení nebo sportu.

Zuzana Benešová

Zuzana Benešová

lektorka anglického a českého jazyka a chemie

Více informací

Zuzka rozšířila lektorské řady brněnské pobočky v březnu 2016. Může nabídnout zkušenosti především s doučováním angličtiny, chemie a českého jazyka. Nicméně je ochotná pustit se s chutí například i do výuky biologie nebo matematiky. Právě biologii si vybrala za svůj studijní obor na Přírodovědecké fakultě Masarykovy univerzity, kde na přednáškách a v laboratořích tráví většinu svého času. Proto je ráda, když si může několikrát týdně při doučování odpočinout od složitých chemických vzorců a společně se žáky zavzpomínat na látku základní a střední školy. Ve svém volném čase se věnuje přátelům, hudbě, tanci, literatuře či sportu.

Andrej Bóna

Andrej Bóna

lektor anglického a českého jazyka, základů společenských věd a dějepisu

Více informací

Andrej se k nám přidal v roce 2017 a jakožto ekonom-filozof pomáhá studentům vyznat se v záludnostech a zákoutích světa společenských věd, především filozofie, práva a ekonomiky. Dokáže pomoci ale i s anglickým a italským jazykem, podobně jako s češtinou. Při výuce používá osvědčenou metodu, kdy se každému studentovi pokouší danou problematiku objasnit pomocí toho, co už sám dobře zná. A hned připojí menší příklad: koho by třeba napadlo, že helenistická filozofie se dá demonstrovat na filmu Počátek? Když Andrej neučí ve Škole Populo, nechává se sám učit na Masarykově univerzitě v Brně, kde studuje zároveň veřejnou ekonomiku a správu spolu s italským jazykem a literaturou. Vedle toho ještě stíhá pracovat v nově vznikající neziskové organizaci, v níž má na starosti řízení lidských zdrojů. Pokud se mu i přes vše zmíněné podaří ušetřit volnou chvilku, píše povídky.

Dominika Brchnelová

Dominika Brchnelová

lektorka anglického jazyka

Více informací

Dominika je původem z Bratislavy a studuje na Masarykově univerzitě v Brně biochemii a to již třetím rokem. Ve Škole Populo doučuje hlavně angličtinu, se kterou se na akademické půdě i ve volném čase potkává každý den. Tento jazyk je navíc její velkou vášní a často v ní čte i beletrii nebo sleduje televizní seriály. V listopadu 2016 složila i zkoušku úrovně C2. Díky své lásce k vědě je však schopná doučit prakticky cokoliv, co souvisí s přírodou. Momentálně se ve volných chvílích pokouší vracet ke studiu němčiny, ze které v 2012 složila maturitu. Učí se hrát na kytaru, a pokud léto netráví v laboratoři, miluje objevování skandinávských zemí.

Zuzana Burešová

Zuzana Burešová

lektorka anglického a českého jazyka a ekonomie

Více informací

Zuzka se k našemu týmu přidala v březnu 2017. Ve Škole Populo vyučuje převážně český a anglický jazyk, a plánuje i učetnictví a ekonomiku, ke kterým má velmi blízko, protože vystudovala Obchodní akademii. V současnosti studuje obor Speciální pedagogika na Masarykově univerzitě v Brně a ráda by se jednou stala logopedkou. Ve svém volném čase se věnuje četbě (nejraději má klasickou literaturu), sleduje seriály, chodí na procházky do přírody a pomáhá jako dobrovolnice v domově důchodců. Doučování ji moc baví a doufá, že bude mít hodně příležitostí a nových žáků.

Roman Čech

Roman Čech

lektor elektroniky

Více informací

Roman učí v naší škole od konce roku 2016. Jeho hlavním lektorským oborem je elektronika, v případě potřeby však spolehlivě pomůže i s matematikou. Vystudoval silnoproud na VUT v Brně, nyní na téže škole pokračuje ve studiu teleinformatiky. Jak sám říká, elektroniku jako takovou má rád, ale mnohem lépe se cítí mezi lidmi, a proto si doplnil takzvané pedagogické minimum. Jeho snem je být učitelem a dá se říci, že u nás si své sny začíná plnit. Pokud se zrovna neučí nebo nedoučuje někoho jiného, rád chodí na dlouhé vycházky do přírody, hraje na kytaru nebo se svou ženou podniká bláznivé výlety. V létě si obléká skautský kroj a plní roli táborového vedoucího. Miluje také létání, cestování a zajímá se o historii 20. století.

Lenka Fišbachová

Lenka Fišbachová

lektorka anglického jazyka a ekonomie

Více informací

Lenka posílila tým lektorů Školy Populo v březnu 2017. Momentálně studuje anglický jazyk a hospodářskou politiku na Masarykově univerzitě v Brně. Také v naší škole se specializuje na doučování anglického jazyka a ekonomie (mikroekonomie i makroekonomie) V rámci anglického jazyka je schopna efektivně doučit studenty všech jazykových úrovní. Své anglické dovednosti Lenka doslova vypilovala během patnácti let studia, přičemž část z nich absolvovala v zahraničí, což zpětně hodnotí jako nejcennější zdroj načerpaných zkušeností. Jelikož se její vášeň neomezuje pouze na cizí jazyky, s radostí pomůže zájemcům o doučování také s češtinou. Svůj volný čas nejraději tráví aktivně - věnuje se sportům všeho druhu, čtení knih či hře na hudební nástroje. Její největší zálibou však zůstává cestování, které vnímá nejen skrze zážitky s ním spojené, ale také jako způsob vzdělávání, jež v jejím životě hraje důležitou roli.

Monika Houserová

Monika Houserová

lektorka českého a německého jazyka

Více informací

Monika do naší školy nastoupila v únoru 2017 a ihned se tu začala cítit jako doma. V současné době studuje obor Německý jazyk a literatura na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity. Vyučuje u nás německý a český jazyk, včetně výuky přes Skype. V loňském roce strávila tři měsíce v Rakousku, kde si mohla němčinu procvičit prakticky. Oba zmíněné jazyky jsou jejím koníčkem již od základní školy. Svůj volný čas tráví povětšinou s přáteli, rodinou, anebo organizací táborů a výletů pro děti v rámci práce pro neziskovovou organizaci. Monika dbá především o skutečně individuální přístup ke každému studentovi a vždy se snaží výuku přizpůsobit schopnostem a potřebám každého jednotlivého žáka.

Markéta Hovorková

Markéta Hovorková

lektorka českého jazyka

Více informací

Přestože se k nám Markéta přidala teprve na konci zimy roku 2016, už se v naší škole cítí dokonale zabydlená. Když není v Populu nebo nepřipravuje materiály na doučování, připravuje materiály na kognitivní tréninky. Ještě více času totiž tráví v nemocnici, kde tyto tréninky nebo další volnočasové aktivity realizuje nebo testuje kognitivní schopnosti pacientů. Studuje psychologii, ale kromě psychologických knížek se velice ráda začte také do dobré beletrie, která je její velkou láskou už od gymnázia. Doučuje zatím češtinu, ale v nabídce má také němčinu. Nebojte, nenechá vás usnout na vavřínech! Takže si strčte propisku do kapsy, splněný úkol do tašky, odhodlání mějte v hlavě, úsměv na rtech a pojďte se začít učit!

Anna Jílková

Anna Jílková

lektorka anglického a českého jazyka

Více informací

S lektorkou Annou se můžete setkávat v brněnské pobočce naší školy od září 2016. Nepochází však z moravské metropole, nýbrž ze středních Čech, kde také nasbírala bohaté zkušenosti s doučováním. Momentálně studuje na Masarykově univerzitě obor Mediální studia a žurnalistika v kombinaci s Anglickým jazykem a literaturou, z čehož vyplývají i její hlavní dva doučované předměty - angličtina a čeština. Je připravena pomoci žákům i s němčinou a matematikou, z nichž úspěšně maturovala na gymnáziu. Její vášní je obecně sport, několik let se věnovala atletice dokonce závodně. Má svůj vlastní pořad ve studentském rádiu a angažuje se v neziskových organizacích. Tím však výčet jejích aktivit nekončí. Jakmile to jen trochu jde, sbalí se a alespoň na pár dní vycestuje. Nějaký příklad? Tak třeba celé minulé léto strávila na Aljašce, na jaře odjíždí na půlroční pobyt do Rakouska a příště by ráda vyrazila do Gruzie a Vietnamu.

Michaela Koníková

Michaela Koníková

lektorka českého jazyka

Více informací

Míša studuje český jazyk a literaturu spolu s obecnou jazykovědou na Masarykově univerzitě v Brně. Její vášní je studium jazyka se vším všudy a jelikož člověk nejraději mluví o tom, čím srdce přetéká, ráda předává své nadšení dál. Studium mateřštiny podle ní není otrava, ba naopak ukrývá mnoho pokladů, tudíž chce pomáhat hledat způsoby, jak jí porozumět a spřátelit se s ní – ať už je problémem pravopis, větný rozbor, sloh, rozebírání básniček či historický kontext. Když se nevěnuje studiu, doučování a neleží v knihách, můžete ji potkat v některé z brněnských kaváren diskutovat s kamarády, nebo v divadle.

Johana Kovaříková

Johana Kovaříková

lektorka anglického jazyka

Více informací

Johana vystudovala dějiny umění, nejprve v Olomouci a následně v Brně. Pedagogický základ absolvovala v rámci doplňujícího pedagogického studia v témže oboru. Její zapálení pro anglický jazyk ji však přivedlo k jazykovému certifikátu na úrovni C1, který nedávno získala. Doučuje tedy angličtinu, nicméně v případě zájmu je schopna vést výuku historie umění. Johana miluje přírodu, hudbu, cestování a vaření. Speciálním koníčkem Johany je nástroj zvaný ukulele, na nějž ráda hraje při nejrůznějších příležitostech. Na učení a doučování ji nejvíce baví probouzet v žácích a studentech přirozenou motivaci a sledovat, jak se posouvají kupředu.

Irena Křížová

Irena Křížová

lektorka matematiky a fyziky

Více informací

Irena je absolventkou Fakulty strojního inženýrství brněnské VUT. K doučování matematiky a fyziky se dostala už při studiu a zůstala u něj dodnes. Přičítá to zejména pozitivním výsledkům a zpětné vazbě ze strany svých žáků. Tyto dna předměty vyučuje ve Škole Populo, na níž oceňuje skvělé zázemí pro výuku. Své žáky se snaží vést k samostatnosti a logickému myšlení. Lektorce Ireně záleží také na tom, aby se pro menší i větší školáky staly tyto dva, mnohdy neoblíbené, předměty zábavou. Kromě doučování se věnuje svému hlavnímu zaměstnání - působí jako vedoucí technické kontroly ve velké hutnické firmě. Volný čas si ráda vyplní relaxací ve společnosti dobré knihy či filmu. O pozici úplně největšího hobby se však dělí cestování a práce s koněm.

Natálie Kučerová

Natálie Kučerová

lektorka českého jazyka

Více informací

Natálie, které však všichni říkají Naty, se k našemu týmu lektorů přidala poměrně nedávno, ale za krátkou dobu si již stihla naši školu oblíbit. Studuje německý a italský jazyk na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity. A přestože studiem tráví hodně volného času, i tak se snaží do svého rozvrhu vměstnat pokud možno co nejvíce doučování. Nejraději vyučuje český jazyk, a to gramatiku, literaturu i sloh. Dále ji baví pomáhat s jazykem anglickým, který má certifikovaný na úrovni C1. Nebrání se ale ani výuce základů společenských věd nebo dějepisu. Ve volném čase ráda čte, fotografuje, píše příspěvky na blog, anebo podniká výpravy do přírody. Společnost jí v takovém případě dělají nejčastěji její dvě psí slečny. Miluje čaj, vanilkovou zmrzlinu a bezcílné toulání po knihkupectvích.

Sabina Machačová

Sabina Machačová

lektorka španělštiny, českého jazyka a češtiny pro cizince

Více informací

Sabina je k dispozici zájemcům o doučování každý den kromě úterý, kdy dokončuje doktorské studium na divadelní fakultě JAMU. Je lektorkou španělského a českého jazyka, včetně výuky češtiny pro cizince. Vedle toho působí jako scénáristka a dramaturgyně v divadle. Dlouhodobě spolupracuje se specializovanými nakladatelstvími jako překladatelka ze španělského jazyka, jenž studovala mimo jiné i v dalekém Buenos Aires. Rok pracovala v Argentině a Paraguayi a také pro české ministerstvo školství. Jejími dalšími vášněmi jsou literatura, jihoamerická kinematografie, moderní výtvarné umění, politika a cestování.

Petra Mičíková

Petra Mičíková

lektorka chemie a biologie

Více informací

Petra u nás doučuje od února 2017. Pochází z Vysočiny, ale kvůli studiu se přestěhovala do Brna. Absolvovala bakalářské a následně magisterské studium na Přírodovědecké fakultě Masarykovy univerzity - konkrétně obor chemie a biologie se zaměřením na vzdělávání. S výukou má bohaté zkušenosti a to jak na základních školách, tak i na školách středních. Několik let působila jako pedagožka na přírodovědném lyceu. Svůj volný čas věnuje vedle doučování dceři, sportu - hraje badminton a bowling a více než 10 let působí ve sboru dobrovolných hasičů.

Michaela Poláková

Michaela Poláková

lektorka matematiky a českého jazyka

Více informací

Michaela studuje na Masarykově univerzitě v Brně na Pedagogické fakultě. Jejím oborem i oblastí zájmu je učitelství pro první stupeň základních škol. V naší škole učí od února 2017 český jazyk a matematiku. Dětem nejen prvního, ale i druhého stupně základní školy se snaží se zájmem a nadšením předávat znalosti právě těchto základních předmětů. Ve volném čase se Michaela věnuje běhání, historii, cestování, četbě a studiu cizích jazyků - především angličtině, němčině a ruštině.

Anna Polomská

Anna Polomská

lektorka matematiky, českého a anglického jazyka

Více informací

V březnu roku 2016 se Anička přidala k týmu Školy Populo jako lektorka češtiny, matematiky a angličtiny. Nejraději doučuje češtinu, kterou společně s angličtinou studuje na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity. Protože ji studium baví, plánuje se přihlásit také na přírodovědeckou fakultu, kde by ráda studovala matematiku. V budoucnu by se chtěla stát učitelkou na některé z brněnských středních škol. Kvůli studiu nemá mnoho času nazbyt, přesto ve volných chvílích s radostí doučuje každého, kdo potřebuje pomoc. Anička velmi ráda čte a kreslí, zbytek volného času pak věnuje svým přátelům a rodině.

Michaela Šebáková

Michaela Šebáková

lektorka anglického jazyka

Více informací

Michaela je s námi jako lektora od ledna 2017. Specializuje se zde na výuku angličtiny. Sama pak studuje lektorství anglického jazyka a speciální výtvarné výchovy na Pedagogické fakultě Masarykovy univerzity v Brně. Michaela se může pochlubit zajímavými zkušenostmi s výukou anglického jazyka ze zahraničí. Jeden příklad za všechny? Doučovala děti v čínském velkoměstě Shenzhen. Na domácí půdě, konkrétně v Brně, se pak věnuje doučování začátečníků a mírně pokročilých, a to jak dětí, tak i dospělých. Nejraději si volný čas naplní cestováním a sebezdokonalováním v anglickém jazyce - hodně jí dal například au-pair pobyt na Shetlandských ostrovech. Zajímá se také o psychologii a umění.

Lada Vafková

Lada Vafková

lektorka matematiky

Více informací

Lada v naší škole předává vědomosti a znalosti od března 2016. Zaměřuje se především na výuku matematiky a přípravu na přijímací zkoušky. Zájem o matematiku se u ní projevoval už odmala a dále ho rozvíjela, o čemž svědčí i úspěšné výsledky v matematických olympiádách a soutěžích. Aktuálně studuje statistiku a analýzu dat na Přírodovědecké fakultě Masarykově univerzitě v Brně. Její koníčky jsou opravdu pestré a různorodé. Kromě matematiky se ve volných chvílích věnuje pečení dortů, hraní na klavír a kytaru, anebo různým sportovním aktivitám jako jsou běh, bouldering či freestylové skákání přes švihadlo.

Jakub Volek

Jakub Volek

lektor matematiky, fyziky, zeměpisu a anglického jazyka

Více informací

Jakub se stal lektorem naší školy v únoru 2016. V současné době nás chodí navštěvovat skoro každý den. Kromě matematiky, která je jeho hlavním předmětem, doučuje i fyziku, zeměpis a angličtinu. Studuje na Pedagogické fakultě Masarykovy univerzity, a sice obor matematika a zeměpis pro základní školy. Pokud se zrovna nenachází ani v jedné ze škol, zabývá se kreslením a tvorbou počítačové grafiky. A jak dodává, aby nebyl pořád zavřený doma, rád si příležitostně zaběhá na čerstvém vzduchu.

Lektoři Olomouc

Michal Gabčo

Michal Gabčo

lektor matematiky a fyziky

Více informací

Michal je studentem oboru Aplikovaná fyzika na Přírodovědecké fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. Doučuje u nás matematiku a fyziku. Ve volném čase se věnuje popularizaci vědy pro širokou veřejnost. Dále je aktivní v rámci studentského spolku na téže fakultě a taktéž ve Slovenské organizaci pro vesmírné aktivity. Každou středu se pak stává Pánem Jeskyně, a to když s přáteli hraje fantasy hru Dračí doupě. Vedle toho si rád přečte každou knihu, jež se mu dostane do rukou. Pokud je zrovna po ruce vhodný parťák, s chutí si také zahraje kteroukoliv společenskou hru. Během jasných nocí se rád věnuje astronomii. A co přímo miluje? Vůni čerstvě namleté kávy a kvalitního vína.

Věrka Hájková

Věrka Hájková

lektorka matematiky

Více informací

Věrka učí ve Škole Populo již druhým rokem a tráví zde mnoho hodin svého času, který jí však vždycky rychle uteče. Na vysoké škole studuje obor Matematika a její aplikace. Nabízí zábavnou formu učení pomocí hry s cílem rozšiřování obzorů, pochopení souvislostí a povzbuzení logického myšlení - tak potřebného právě pro matematiku a z ní vycházející vědní obory. Zaručeně jí udělá radost, když vidí pokroky svých žáků, pokud jde o nabyté vědomosti a schopnosti. Snaží se také se studenty pracovat směrem k lepšímu zvládání stresu a nervozity před zkoušením nebo důležitou písemnou prací. Vede žáky k dosažení lepších školních výsledků i k vhodnému výběru navazujícího studia. Často ji můžete potkat na různých akcích Přírodovědecké fakulty UP, kde vám ráda představí nějaký ten hlavolam a samozřejmě i zde se ráda podělí o své vědomosti.

Zuzana Hostašová

Zuzana Hostašová

lektorka českého jazyka

Více informací

Zuzka se k našemu týmu připojila v září roku 2016 coby lektorka českého jazyka a literatury. Výuka českého jazyka je její hlavní náplní, nicméně vystudovala taktéž hudební výchovu (zpěv, hra na klavír, hudební nauka). V tomto zájmu se Zuzka snaží rozvíjet i chozením do pěveckých sborů a přípravách žáků na talentové zkoušky. V současné době dokončuje magisterské studium učitelství českého jazyka a hudební výchovy na Pedagogické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. Ve svém volnu se s chutí věnuje sólovému zpěvu, sportu (atletika, gymnastika, cyklistika, plavání) a dobročinnosti v jednom z olomouckých dobrovolnických center, v němž působí již několik let.

Petr Kabelka

Petr Kabelka

lektor českého a japonského jazyka

Více informací

Petr doučuje ve Škole Populo již od roku 2015 český jazyk. Studuje na Univerzitě Palackého dvouobor česká a japonská filologie a vzdělání si doplnil i absolvováním pedagogického minima pro český jazyk a literaturu. Specializuje se hlavně na češtinu druhého stupně a střední školy, ale poradí si samozřejmě i s látkou pro první stupeň. Kromě češtiny vás milerád zasvětí i do tajů japonštiny, která je jeho velkou vášní. Pokud se rozhodnete u něj japonštinu studovat, nebude Vás nutit kupovat zbytečně drahé a navíc ve výsledku i celkem zbytečné učebnice, ale má pro vás připraveny materiály vlastní, pomocí kterých vás provede od základů až po složitější gramatiku. Petr má s výukou bohaté zkušeností, což vám jistě potvrdí i jeho žáci ze Školy Populo.

Kateřina Kabešová

Kateřina Kabešová

lektorka českého jazyka

Více informací

Katka se přidala ke Škole Populo v září roku 2016 jako lektorka českého jazyka. V současné době studuje českou filologii a sociologii na Filozofické fakultě Univerzity Palackého a v budoucnu by se nejraději viděla jako pedagožka na střední škole. Jako učitelka mluví a tak trochu jedná i v běžném životě, proto ji uslyšíte už z dálky a rozhodně ji nepřehlédnete v davu. Ve volném čase velmi ráda čte, a to knihy všech žánrů, výjimku tvoří pouze žánr sci-fi a fantasy. Až příliš často ji najdete s čokoládou. Přesněji řečeno - s prázdným obalem od čokolády. Což je dobré znamení, protože jídlo je u Kateřiny jistota dobré nálady. Pokud se tedy Katka zrovna dlouze neprochází po knihkupectví, potkáte ji ve Škole Populo, kde Vám ráda pomůže s českým jazykem. A možná Vám k tomu nabídne i kousek ze své čokolády.

Jitka Korhoňová

Jitka Korhoňová

lektorka českého a německého jazyka

Více informací

Jitka se doučování svých spolužáků věnovala již během studia na střední škole, protože jí povolání učitelky vždy lákalo. Není tedy divu, že v pedagogické práci pokračuje i nyní, a pro Školu Populo doučuje český a německý jazyk. Během své výuky se Jitka snaží zohledňovat individuální tempo každého žáka a proto vždy volí trochu jiný přístup. Velmi dbá na pozitivní motivaci a raději chválí za každý menší úspěch, než kritizuje a peskuje. Tento přístup však neznamená, že by někomu odpouštěla nesplněné domácí úkoly a protože je důsledná trvá na jejich vypracování minimálně na příští hodinu. Jitka považuje každého ze svých studentů za velkou výzvu a zrcadlo své práce, a proto se na každou hodinu se těší.

Iveta Kubíčková

Iveta Kubíčková

lektorka anglického jazyka

Více informací

Iveta učí ve Škole Populo od září roku 2016. Její hlavní specializací je angličtina, což dokládá certifikace znalosti na úrovni C1. Je schopná vyučovat studenty na všech jazykových úrovních, kteří se připravují například na maturitu či složení zkoušek typu FCE. Velmi ji baví také výuka firemních klientů. Iveta vystudovala právo v podnikání a v současnosti studuje angličtinu a společenské vědy se zaměřením na vzdělávání na Pedagogické fakultě Univerzity Palackého. Připravuje studenty na každodenní i profesní situace a ráda by se v budoucnu věnovala obchodní a právnické angličtině. Její záběr znalostí je však ještě mnohem širší a zahrnuje například právo, politologii, ekonomii, historii, psychologii, přičemž se nebrání ani přípravě studentů na národní srovnávací zkoušky, konkrétně se zaměřením na základy společenských věd. Ve volném čase ráda utíká do přírody, a to nejčastěji na koňském hřbetu. Dále se věnuje studiu němčiny a francouzštiny. V dohledné době pak plánuje vyjet na čtvrt roku do USA. A jaké je její motto? Učení musí být hlavně zábava a co nejvíce zaměřené na praxi.

Martin Ochmann

Martin Ochmann

lektor matematiky, fyziky, chemie, elektroniky a francouzského jazyka

Více informací

Martin je lektorem ve Škole Populo od ledna 2016. Vyučováním je vytížen každý den, a to hlavně matematikou, fyzikou a chemií, příležitostně i francouzštinou a elektronikou. Výuku těchto předmětů Martin zvládá navíc i ve francouzštině, protože z nich francouzsky odmaturoval. Momentálně studuje obor Nanotechnologie na Univerzitě Palackého v Olomouci, kde se účastní i projektů spojených s materiálovým výzkumem. Martin věří, že když se chce, je kdokoliv z nás schopnen naučit se (téměř) čemukoliv. Když mu zbyde nějaký volný čas, tráví jej vedením kroužku sportovního šermu a žonglováním. Po tom, co dvakrát uběhl půlmaraton, si uvědomil, že ho baví více chůze, a proto se v létě vydal do Rumunska do hor.

Simona Rusnáková

Simona Rusnáková

lektorka anglického jazyka

Více informací

Simona začala ve Škole Populo učit angličtinu v říjnu roku 2016 a od té doby se k nám velmi těší. Sama říká, že kdyby mohla, učila klidně i více hodin. Simona studuje 4. ročník oboru Učitelství matematiky a biologie na Přírodovědecké fakultě Univerzity Palackého v Olomouci a ráda by učila i tyto předměty. Mezi její záliby patří především cestování, strávila rok v Irsku a pár měsíců ve Španělsku. Ve volném čase se věnuje plavání, jízdě na kole, na bruslích a nebo se s kamarády ráda připojí k jakémukoli kolektivnímu sportu.

Lucie Sehnálková

Lucie Sehnálková

lektorka anglického jazyka

Více informací

Lucie učí ve Škole Populo už několik měsíců. Jejím hlavním vyučovacím předmětem je angličtina. Studuje obor Obecná lingvistika a Kulturní antropologie na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci. Prvních pět měsíců roku 2016 strávila studiem na finské univerzitě, kde se seznamovala s místní kulturou a zlepšovala své jazykové dovednosti. Když se zrovna netopí v cizojazyčných odborných textech, topí se na bazéně, cvičí jógu nebo se snaží zlepšovat své znalosti italštiny povídáním si na Skypu se svými přáteli. Jejím snem je ochutnat všechna italská jídla, která existují a vrátit se jednou do Finska.

do konce pololetí
zbývá
0
4
5
dní

Potřebujete poradit?

Kontaktujte nás na

777 05 02 05

nebo nám napište na

info@skolapopulo.cz