✔ Jak zvládnout maturitu v září

 

Mnozí maturanti již spřádají plány na léto, zajišťují si brigády a plánují poznávací cesty. Konečně z nich spadly obavy a stres ze zkoušek. Bohužel ne všichni mohou maturitní povinnosti hodit za hlavu. Co podniknout, pokud víte, že na začátku září si budete muset část maturity opravit? V první řadě zachovejte klid, prázdniny jsou dostatečně dlouhá doba k překonání menších i větších neznalostí. Výsledky neúspěšné zkoušky vám napoví, kde je potřeba nejvíce zabrat. S trochou dobré vůle lze mezery zacelit. Máte-li u sebe někoho, kdo vám pomůže s dodržováním učebního plánu, vysvětlí obtížné učivo a přezkouší vás z naučeného, máte z poloviny vyhráno.

 

Výsledky maturitních testů 2017

1 136 škol realizovalo maturitní zkoušky
69 823 studentů se přihlásilo k maturitě

61 980 studentů maturovalo z češtiny
5 992
(9,7 %) z češtiny propadlo

16 007 studentů maturovalo z matematiky
3 480 (21,7 %) z matematiky propadlo

42 635 studentů maturovalo z angličtiny
2 593 (6 %) z angličtiny propadlo

1 716 studentů maturovalo z němčiny
319 (18,6 %) z němčiny propadlo

 

Základem je promyšlený plán přípravy

Skutečnost, že se maturita nepovedla, vám ještě nemusí pokazit celé prázdniny. Pravidelné nepřetěžující doučování je mnohem účinnější, než nekonečné učení od rána do večera. Pokud svůj mozek přetížíte, přestane s vámi spolupracovat. Pamatujte na to!

U nás ve Škole Populo máme pro zářijové maturanty pochopení a nabízíme jim pomoc. Stačí nám zavolat či napsat a my se o vše postaráme.

 

  • Individuální plán přípravy připravený dle vašich znalostí
  • kvalitní a pečlivě vybraný lektor
  • podnětné studijní prostředí v centru města
  • občerstvení, káva a něco k zakousnutí v ceně

 

Příběh ze života – student Petr

Podcenit přípravu z českého jazyka se nevyplácí. Petr nezvládl didaktický test z českého jazyka a musel si jej zopakovat. Petr se naštěstí rozhodl se svým neúspěchem něco podniknout. Sám nám zavolal a dohodl si lekce češtiny dvakrát týdně v dopoledních hodinách. Dopoledne si vyhradil pro práci a odpoledne mohl jezdit na výlety. Učení mu šlo tak dobře, že si mohl dovolit týdenní pauzu, aby vyrazil na kolo do Rakouska. V září maturitu dodělal a začal studovat strojařinu v Brně.

 

chci se připravit k maturitě

 

Dohlédneme na ty, kteří mají problém s pravidelným režimem

Nedokážete si každé ráno poručit a pracovat na zlepšení znalostí? Pak je vhodné zvolit výuku mimo domov, na kterou budete muset docházet. Vědomí, že na vás někdo čeká s připraveným plánem doučování, dělá zázraky. Studenti k nám ale právě kvůli tomu chodí rádi. Konečně totiž našli bič na svou neschopnost dodržovat nastavený plán.

 

  • lekce probíhají pravidelně v domluvené časy
  • den předem vám přijde SMS, abyste náhodou nezapomněli
  • v případě nutnosti je možné se domluvit na přesunutí lekce, aniž by vám propadla

 

Příběh druhý – studentka Klára

Angličtina světem vládne, Klárka na ni ale byla krátká. Což o to, poučky, slovíčka a minulé časy sypala z rukávu, s mluvením však byla velká potíž. Vždycky byla zvyklá učit se sama, na konverzaci jsou ale potřeba alespoň dva. Co s tím?
Pro Klárku jsme vymysleli zajímavý a zábavný studijní plán. Spousta mluvení s lektorkou, která byla více kamarádkou než učitelkou. Angličtinu spolu pilovaly celé léto a očekávaný výsledek se dostavil. Klárka udělala maturitu s velmi dobrým hodnocením. Měla ze sebe radost a získala takové sebevědomí, že se odhodlala odjet na rok do Anglie jako Au Pair.

 

chci doučování

 

Co vám můžeme nabídnout

 

  • přípravu ke všem maturitním předmětům, především k českému jazyku, matematice, angličtině a němčině
  • individuální doučování k maturitě systémem jeden lektor na jednoho žáka
  • výuku ráno, odpoledne nebo večer, tak jak vám to nejlépe vyhovuje

 

Ve Škole Populo uděláme vše, aby maturita nebyla vaším strašákem. Studenti, kteří se u nás připravovali, by nám jistě dali za pravdu.

do konce pololetí
zbývá
0
4
5
dní

Potřebujete poradit?

Kontaktujte nás na

777 05 02 05

nebo nám napište na

info@skolapopulo.cz