Český jazyka a literatura

Doučování českého jazyka na základní škole

Čeština je jazykem, který v sobě skrývá mnohé záludnosti, což mohou potvrdit snad všichni její uživatelé. Vyjmenovaná slova, větné rozbory, čárky ve větách i velká a malá písmena dokážou potrápit nejednoho školáka. Všechny tyto jazykové léčky se ale dají zvládnout, někteří žáci jen potřebují trochu pomoci. Pro žáky základních škol proto dokážeme vytvořit studijní program českého jazyka tak, aby přesně odpovídal jejich potřebám. Pomoc u nás naleznou dyslektici a dysgrafici s problémy se čtení a s problémy s psaním.

Naši lektoři si všímají i dalších problémů, na které během výuky narazí, a bez odkladu o nich podávají zprávu. Rodič se tak okamžitě dozví, jak doučování jeho dítěte probíhá a kde bude potřeba znalosti ještě zdokonalit.

 

Přijímací zkoušky na gymnázia a střední školy

Žáci a jejich rodiče by neměli zapomínat ani na dostatečnou přípravu na střední školu, kde je v rámci přijímací zkoušky i test z českého jazyka. Podcenění by mohlo znamenat odmítnutí u přijímacích zkoušek a ztrátu možnosti studovat na vybrané škole. Ve Škole Populo žáky připravíme k přijímacím zkouškám na gymnázia a střední školy.

 

Doučování českého jazyka na střední škole a příprava k maturitě

Studenti středních škol již povětšinou zvládli prvotní obtíže gramatiky. Pravidla se jim již dostatečně vryla do paměti a nyní je používají automaticky. Pozornost středních škol se zaměřuje na intenzivnější výuku literatury a slohu, jenž bývá postrachem zvláště u maturitních zkoušek. Dobrou zprávou je, že člověk může svůj písemný projev zlepšit, bude-li jej pravidelně procvičovat. Ve Škole Populo pomůžeme odstranit všechny léčky, které na Vás čeština může chystat.

 

Příprava na vysoké školy

Zamýšlíte-li po střední škole studium humanitního oboru, či přímo českého jazyka, je pečlivá příprava před přijímacími zkouškami více než žádoucí. Ve Škole Populo prověříme Vaše znalosti a vytvoříme individuální studijní plán. Přijímací zkoušky tak proběhnou bez zbytečného stresu a s výhodou oproti ostatním uchazečům.

 

Co můžeme nabídnout

  • výuku českého jazyka, literatury, slohu a komunikačních dovedností na základní i střední škole
  • výuku čtení a psaní pro nejmenší žáky
  • nácvik slohových útvarů, přípravu na školní slohové práce
  • výuku literatury uzpůsobenou požadavkům konkrétní školy
  • prázdninové kondiční doučování českého jazyka
  • doučování k přijímacím zkouškám na střední školu
  • doučování k přijímacím zkouškám na vysokou školu
do konce pololetí
zbývá
0
4
5
dní

Potřebujete poradit?

Kontaktujte nás na

777 05 02 05

nebo nám napište na

info@skolapopulo.cz