Výuka japonštiny

 

Japonština je devátou nejfrekventovanější řečí světa, avšak její aktivní užití bývá omezeno téměř výhradně na japonské ostrovy. Velký zájem o tento jazyk v našem prostředí je často spojen s japonskou popkulturou v podobě komiksů zvaných manga a jejich animovaných adaptací, pro které se zažil termín anime, a to dominantně u mladé generace. Japonsko se svou tradiční kulturou však umí vážnému zájemci nabídnout i více zajímavostí, které může zkoumat i aktivně jako turista. Nicméně ten, kdo se do Japonska rozhodne vydat, se musí připravit na to, že angličtinou se zde jen tak nedomluví!

Japonština je oproti evropským jazykům sice poměrně náročná řeč, ale v kontextu s jazyky východní Asie, patří k těm snazším. Studium japonštiny je možné i na vysokých školách, ale není nemožné se jí naučit i svépomocí.

První výhodou je fakt, že se japonštině alespoň na počátku poměrně snadno učí, protože nemá příliš odlišnou fonetickou strukturu, než na jakou jsme zvyklí v češtině. Japonština není tónový jazyk, jako např. čínština, a i začátečník bude rychle a snadno rozeznávat v mluvené řeči slova, kterým se zrovna učil. Možnost rychlé konverzace je tedy první velkou motivací!

Druhou výhodou je její zápis. Japonština sice používá čínské znaky, kterých jsou tisíce, ale oproti čínštině má k dipozici i dvě slabičné abecedy, do kterých se tyto znaky přepisují. Každá z těchto abeced má kolem padesáti znaků, které si lze díky jejich vysoké frekvenci a jednoduchému zápisu, osvojit poměrně rychle. Je docela běžné, že těmito abecedami je v běžném užití zapisováno mnoho slov a přestože čínské znaky nikoho neminou, bývají v textu často přepisovány paralelně i těmito abecedami.

To, co japonštinu s ostatními jazyky východní Asie spojuje je poměrně odlišná skladba věty a užívání mnoha částic a numerativů. Těmto specifikům je potřeba si přivyknout co nejdříve, a to ideálně tím, že se japonským větám učíme nikoli ve slovosledu v českém překladu, ale učíme se zpaměti slovosled japonský.  

Japonština má i další svá specifika a těmi jsou tzv. zdvořilostní stupně (uctivý, zdvořilý a důvěrný), které je nutno volit velmi pečlivě, protože jsou i důkazem dobrého vychování, na které si každý Japonec potrpí. Znalost japonské etikety je nutná zejména v obchodním styku a mnoho z firem si musí přivyknout, že v Japonsku je nutno bedlivě dbát na to, jak věty formulujeme.

Ti, co by se chtěli tomuto exotickému jazyku přiučit, se mohou zapsat na její studium ihned. Škola Populo Vám poskytne hodiny japonštiny přímo na míru!

 

Co můžeme nabídnout

  •     výuku japonštiny pro začátečníky i pokročilé individuální formou
  •     důraz na praktické zvládnutí komunikace v cizím jazyce
  •     tematicky zaměřenou výuku dle přání studenta
  •     zázemí příjemných učeben v centru Prahy, Brna a Olomouce
do konce pololetí
zbývá
0
4
5
dní

Potřebujete poradit?

Kontaktujte nás na

777 05 02 05

nebo nám napište na

info@skolapopulo.cz