TIP na vánoční dárek pro pilné žáky

TIP na vánoční dárek
TIP na vánoční dárek

Překvapení milují všechny děti

Opět se za oknem ocitnula obálka a v ní stojí seznam přání pro Ježíška. Děti milují překvapení a pod stromečkem očekávají své vysněné hračky, knihy nebo také elektroniku. Jejich nároky se stále zvedají a na rodičích zůstává, zda vyberou hned první věc, která se dítku zalíbila ve výloze, ač ji za pár dní s nezájmem odloží, nebo půjdou hloub a ratolesti pořídí hodnotný dárek, který bude prakticky využívat, případně ji bude vzdělávat a stane se novým koníčkem. Pokud právě vaši potomci dospěli do zvídavého věku, je čas jim krom plyšáka a počítačové hry jemně podstrčit i kus vzdělání.

Při výběru dárku myslete prakticky

Než-li vyrazíte do samotných útrob natřískaných obchodních domů, zamyslete se doma nad tím, co chcete pořídit. Usnadní vám to nákupy. Jinak se budete vracet s úlovkem, ale naprosto schváceni. Pokud se pozastavíte a setřídíte si myšlenky, rozhodně příjdete na to, čeho se vaše dítě dožadovalo. Ať už u toho sedělo u televize, za počítačem nebo s vámi peklo cukroví. Rozhodně není chyba mu skutečně aspoň v jednom či dvou případech dopřát hračku, kterou si vysnilo. Nicméně mezi drobnější dary zařaďte pomůcky k tvorbě, rozvoji fantazie, knížky, učebnice nebo také dárkový poukaz pro rozvoj vzdělání.

Užitečnou radou je, že v jednoduchých, ne příliš finančně náročných darech, se skrývá ta pravá síla Vánoc. Mnohdy předražené a vyškemrané hračky ledabyle stojí v policích, ale obyčejná skládačka od strejdy je neustále na programu. Právě puzzle, lego či stavebnice jsou velice vhodným darem, který potěší vždy, navíc se můžete spolehnout, že zájem dítěte rychle neopadne. Pokud máte doma malého žáčka školního věku nebo středoškoláka, dopřejte mu k Vánocům poukaz na doučování. Teď si jistě říkáte, že tímto dárkem ratolest jen tak nepotěšíte. Opak je ale pravdou! Buďte to vy, kdo ji bude motivovat k tomu, aby se učila s chutí.

Pro pilné žáky a studenty

Není od věci děti odměnit pod stromečkem i praktickými dary. Dětem předškolního věku kupte barvičky, první sešity, magnetickou tabuli a společně se na ni ve hrách plných zábavy připravujte. Není nutné probírat školní osnovy, ale rozvíjejte potomkovu kreativitu. Čím menší dítě je, tím má širší rozsah toho, co ho baví. Proto ho zaujmete téměř čímkoliv. Neopomíjejte v tomto věku také první knihy, ze kterých budete dětem číst.

Školáci mají již úplně jiné předměty zájmu. Pomalu se vyhraňují a my najednou zjistíme, že máme doma malé sportovce, výtvarníky, muzikanty i přírodovědce. Věřte, že díky vysoké zvídavosti udělá dítěti radost i kvalitní učebnice. Nechte jej studovat jeho oblíbený obor a rozšiřte tak přirozeně jeho oblast vědomostí. Pokud pak pokorně vyslechnete všechny nově nabité informace se skutečným zájmem, věřte, že svému malému raubířovi nemůžete udělat větší radost. Muzikálním dětem nadělte pod stromeček první hudební nástroj, ty pohybově nebo výtvarně nadané zapiště do prvních kroužků.

Doučování pro hladký průběh přijímaček

Studenti, končící základní školu, stojí před důležitým životním rozhodnutím. Kam dál, pro jaký obor se rozhodnout a jak se připravit na přijímací řízení, o tom všem můžete rozhodnout právě vy. Motivujte svého potomka a dejte mu pod stromeček dárkový poukaz na doučování. Dáte mu tím najevo, že jej podporujete v budoucích krocích, navíc mu zajistíte pravidelné doučování před samotnými přijímačkami. Hledáte-li skutečně individuální přístup, škola Populo vybírá jednotlivé lektory dle osobnosti žáka a ten je pak samostatně vede ke složení zkoušek. Nejedná se proto o plnou třídu dalších studentů, kde by se vaše dítě mohlo jednoduše ztratit v davu. Při doučování v Praze, Brně a Olomouci jsou pro vašeho potomka připraveny moderní prostory v klidném prostředí, není proto divu, že se zde bude rád vracet. Škola nabízí také přípravné kurzy pro zájemce o studium na vysokých školách.

Pokud jste právě dospěli k rozhodnutí, že své dítě odměníte krom nezbytných hraček a her také kvalitní učebnicí nebo poukazem na doučování, rozhodně neuděláte chybu. Spolehněte se na renomované lektory školy Populo a motivujte malé žáky i pokročilé studenty k lepším výsledkům, bezpochyby to ocení.

do konce pololetí
zbývá
0
4
5
dní

Potřebujete poradit?

Kontaktujte nás na

777 05 02 05

nebo nám napište na

info@skolapopulo.cz