Studium angličtiny musí být hobby

Doučování angličtiny pro začátečníky i pokročilé
Doučování angličtiny pro začátečníky i pokročilé

Ne nadarmo se říká, kolik umíš jazyků, tolikrát jsi člověkem. A dnešní doba si žádá znalost minimálně jazyka anglického. Stal se součástí každodenního života a je zbytečné klást si bariéry a oddalovat jeho nutnost pro všechny věkové generace. Především pak u potomků budete zvažovat možnost dobrého jazykového vzdělání pro potřeby studia na středních nebo vysokých školách. Ať už hledáte kurz pro sebe, děti nebo zaměstnance, doučování pro úplného začátečníka nebo pokročilého studenta, neopomeňte pár tipů, jak jazyk zvládnout efektivně a s přehledem.

Gramatiku nemusíte ovládat lépe, než rodilí mluvčí

Začněme u několika základních chyb, které mohou znalosti cizí řeči negativně ovlivnit. Jedná se o vstřebání informací v klasických školách, kde se vědomosti uzavírají do komplexu nekonečného vyplňování gramatických cvičení, ale konverzace či poslech stojí na minimu. Je to asi ta největší chyba, protože jakmile dorazíte do zahraničí, nebo do povolání, kde se mluvené slovo vyžaduje, jste na konci sil i přesto, že dokonale disponujete gramatikou. Důležitým aspektem je odbourání tzv. jazykové bariéry. Při hovoru s lektorem se vám dostane jedinečné příležitosti procvičovat mluvené slovo, čímž budete pro praktické užití angličtiny skvěle připraveni. Gramatika není základním stavebním kamenem, tu mohou při doučování angličtiny vylepšovat pokročilí studenti, naopak pro začátečníky je stěžejní se rozmluvit.

Studium cizího jazyka dnes nestojí pouze na školních osnovách, vy nebo vaše ratolest mu musíte věnovat kus svého volného času. Doučování angličtiny může být skvělé hobby, které vás dovede ke správnému pochopení a v samotném důsledku i použití řeči v praxi. Navíc budete rozumnět oblíbeným filmům, hláškám, přeložíte si texty písníček nebo se začtete do originálu některého ze slavných literárních děl. Kvalitní doučování také napomáhá žákům překlenou těžké testy či náročné přijímačky, k čemuž je klasické školní osnovy nedovedou.

Poslouchejte a opakujte

Vzpomeňte si na dětská léta, nebo se sami zapojte do toho, jak vaše děti poznávají jazyk český. Neučí se slovíčka ani gramatiku, poslouchají a opakují celé fráze. Je dokázáno, že tento způsob pochopení jazyka je mnohem efektivnější, než samovolné učení tisíce slovíček, které jsou sice fajn, ale nakonec je nikdo neumí dobře použít. Vnímejte jazyk jako celek, naučte se v něm myslet, poslouchejte ho a opakujte. To je ta nejlepší možnost, jak cizí řeč správně vstřebat. A k tomu, abyste při doučování angličtiny šli správným směrem potřebujete individuální přístup. Ten nabízí právě naše moderní škola Populo, kde vám bude k dispozici profesionální lektor, který se po celou dobu výuky věnuje pouze a jenom vám. Pro doučování v Brně je pro vás připraven moderní a útulný prostor školy, do kterého se budete vy i vaše děti rádi vracet. Dobrou zprávou je, že naše škola otevřela také novou pobočku pro doučování v Olomouci.

Doučování pro začátečníky i pokročilé

Každému vyhovuje něco jiného. Pro začátečníky je důležité zvládnout základy, naučit se první slovíčka a pokusit se v konverzaci poskládat první věty. I při poznávání tohoto jazyka je hned od počátku důležité poslouchat výslovnost a trénovat základní, konverzační fráze. Proto je vhodné začít s doučováním u lektora, který vaše vědomosti prověří a sestaví vám indiviuální studijní program. Škola Populo si zakládá na vysoké kvalifikaci svých vyučujících. Lektoři jsou také přiřazováni s ohledem na osobnost žáka, což ocení především rodiče malých dětí. Pokud jste v angličtině již zaběhlí a máte pocit, že se bez problémů domluvíte, je doučování vhodné i pro vás. Pokud jazyku nebudete věnovat pozornost, snadno slovíčka a základy zapomenete a tím se doslova vypaří dlouholetá píle. Při pravidelném doučování máte možnost jazyk stále rozvíjet a především jej osvěžit konverzací s lektorem.

Nebojte se už nadále toho, že si v zahraničí neobjednáte ani kávu, nepodíváte se na oblíbený film nebo se budete tvářit nepřítomně, pokud vaši přátelé budou chrlit jedno anglické slovíčko za druhým. Vytřete jim zrak, ať už jste začátečník, nebo jen netrénovaný pokročilý. Ucelený přehled nabídky individuálního doučování angličtiny naleznete na našich stránkách www.skolapopulo.cz.

do konce pololetí
zbývá
0
4
5
dní

Potřebujete poradit?

Kontaktujte nás na

777 05 02 05

nebo nám napište na

info@skolapopulo.cz