Reparáty klepou na dveře

Škola Populo - doučování k reparátu
Škola Populo - doučování k reparátu

Skládání reparátů tradičně spadá na poslední prázdninový týden. Žáci, kteří byli na konci školního roku hodnoceni nedostatečně, budou prokazovat, že se vše doučili. Ti, kteří se poctivě k reparátu doučovali, mají vysokou šanci, že zkoušku složí a postoupí do další třídy.

Pravidla pro opravné zkoušky se již roky nemění. Pokud je žák na konci školního roku hodnocen jakéhokoliv předmětu známkou nedostatečně, čeká jej na konci prázdnin nepříjemná povinnost složit reparát a dokázat tak, že se všechny požadované vědomosti naučil. Je zřejmé, že pokud žák vše nezvládl přes školní rok samostatně, bude s doučováním potřebovat pomoc. Logickým krokem je oslovit někoho, kdo má s přípravou na reparát zkušenosti a zajistí dítěti kvalitní doučování s odpovídajícími výsledky.

Zvýšení zájmu o doučování k reparátu jsme pocítili i ve Škole Populo. Našim žákům opakujeme, že každodenní poctivé studium je bohužel jediným způsobem, jak chybějící znalosti dostat do hlavy. Aby bylo učení efektivní, je nutné odpoutat se od všech rušivých vlivů a soustředit pozornost pouze na práci. Zkrátí se tak čas k naučení látky a informace se kvalitněji uloží do paměti. Nevhodné studijní prostředí je často důvodem, proč je postup učení pomalý a naučená látka se rychle vytrácí z paměti. 

Co tedy dělat v posledním týdnu, který do reparátu zbývá? Především nepanikařit, nepolevovat v přípravě, ale ani ji nepřehánět. Poslední týden využijte k upevnění znalostí a zopakujte si věci, ve kterých jste chybovali. Budete-li ke zkoušce přistupovat s pocitem, že „to“ už přeci umíte, máte ji z větší poloviny v kapse.

Mnoho štěstí při reparátech přeje všem žákům Škola Populo.

do konce pololetí
zbývá
0
4
5
dní

Potřebujete poradit?

Kontaktujte nás na

777 05 02 05

nebo nám napište na

info@skolapopulo.cz