Nová posila týmu

Slečna Kamila – nová posila týmu
Slečna Kamila – nová posila týmu

„Škola Populo – doučování na míru!“ Toto heslo na mě vyskočilo z prohlížeče poté, co jsem začala pátrat po podrobnějších informacích o mém potenciálním zaměstnavateli. Unikátní projekt, napadlo mě. Dnešní uspěchaná doba klade na žáky, studenty a vlastně všechny lidi stále vyšší nároky. Škola by nám sice měla předat výbavu potřebnou pro život, ale může se stát, že ne každému školské pojetí výuky vyhovuje. Každý žák pracuje svým tempem, potřebuje trochu jiný přístup a někoho jiného zase může svazovat prostředí třídy. A nemluvme jen o dětech a mladých lidech navštěvujících vzdělávací instituce. I dospělí mohou mít zájem prohlubovat své znalosti, nebo se přiučit něčemu úplně novému, co v mládí nestihli nebo pro to neměli příležitost. Proč jim tedy tu příležitost nedat? Tuhle pracovní nabídku jsem si nemohla nechat ujít. Jakožto pedagogicky a andragogicky orientovaný člověk jsem byla hodně zvědavá, co mě na pracovním pohovoru čeká a jak celý koncept Školy Populo vlastně funguje. Hned po příchodu do školy vás přivítá usměvavá slečna recepční vykukující zpoza svého počítače a ochotně vám nabídne kávu. Wow, říkám si, to dnes úplně samozřejmé není. Palec nahoru. Hned poté se mě ujímá pan ředitel, který celý pohovor vede. Popravdě řečeno, označení “pohovor” není úplně na místě. Jedná se spíše o přátelské popovídání, ve kterém mi pan Rakušan představuje společnost a ptá se mě na vše, co o mně potřebuje vědět.

Nebudu to dlouho prodlužovat, tu práci jsem dostala a byla jsem šťastná jako blecha. Můžu být u toho a přispět k tomu, aby mohl tento nápad dále růst! Tenhle článek píšu už ze svého křesla a chci vám touto cestou přiblížit, jak se tu všichni máme a co je náplní naší práce. Je nás tu v Olomouci celkem sedm, a ačkoli máme role rozdělené, vzájemně si radíme a pomáháme a zajímá nás názor kolegy. Každý je plnohodnotným členem týmu, každý něco umí, a proto jej potřebujeme. Psala jsem, že je nás sedm, ale spíš by se dalo říct, že jsme jeden. Jeden tým, který má společný cíl. Chceme co nejširšímu počtu lidí dát příležitost pracovat na sobě samých.

Nejčastěji je u nás zájem o jazyky, konkrétně o doučování angličtiny, němčiny a francouzštiny, ale máme tu třeba i zájemce o studium hebrejštiny. Mimo jazyky u nás najdete nabídku výuky pestré škály předmětů (od češtiny, matematiky, prvouky, přes fyziku, chemii, až po polygrafii nebo elektrotechniku). Ve všech předmětech se u nás můžete vzdělávat buď klasickou prezenční formou, nebo doučujeme na dálku formou online videohovoru. Při výuce rádi využíváme moderních technologií. Bez čeho se rozhodně neobejdeme, jsou kvalitní lektoři, které pečlivě vybíráme. V převážné většině případů se jedná o studenty nebo absolventy vysokých škol, kteří daný předmět studují nebo studovali. Vždy se snažíme vyjít vstříc individuálním potřebám každého žáka. Zakládáme si na tom, aby výuka byla interaktivní a vztah mezi žákem a učitelem vyrovnaný. Neuznáváme nadřazenost lektora nad studentem. Chceme, aby byli naši žáci (případně i jejich rodiče) spolutvůrci vzdělávacího procesu a aby s našimi lektory komunikovali. Dále je pro nás důležité, aby jeden lektor doučoval vždy jen jednoho studenta. Jen tak dokážeme zajistit, že je žákovi věnována stoprocentní pozornost a péče. Čeho jsme si vědomi dále, je požadavek studentů na příjemné zázemí a pěkné pracovní prostředí. Naše učebny jsou přizpůsobeny potřebám žáků. Jsou vybaveny učebnicemi, doplňkovými materiály a každá pracující dvojice má svůj prostor.  Navíc sídlíme přímo v centru Olomouce, takže to k nám mají všichni kousek. Pečujeme o naše lektory i studenty, seč nám síly stačí. Potřebujete novou várku energie? Smlsněte si na sušence nebo se zakousněte do jablka. Vše tu pro vás máme k dispozici. Chceme, abyste se u nás cítili co nejpříjemněji, proto rádi přijímáme zpětnou vazbu jak od našich studentů, tak i lektorů. Jsme otevření vašim návrhům na zlepšení.

Mé první dny ve Škole Populo se nesly v duchu seznamování s pracovním prostředím, s kolegy, s lektory, se studenty a s fungováním celé školy. Těžko si dovedu představit příjemnější pracovní atmosféru, pohodovější kolektiv a obecně hezčí místo k práci. Věřím tomu, že se v tomto ohledu nic nezmění a že naši školu budou studenti a lektoři i nadále opouštět s úsměvem na tváři.

do konce pololetí
zbývá
0
4
7
dní

Potřebujete poradit?

Kontaktujte nás na

777 05 02 05

nebo nám napište na

info@skolapopulo.cz