Nejoblíbenější učebnice ruštiny

Nejoblíbenější učebnice ruštiny
Nejoblíbenější učebnice ruštiny

Dnešní doba je dobou stěhování. Lidé se stěhují z malých vesnic, jež mají sotva několik set obyvatel, do velkých měst, shánějí si nové zaměstnání, klidně i v jiném, než ve vystudovaném oboru. Hledají zkrátka takovou práci, která bude lépe placená. Není se čemu divit, že za dobrou prací rádi odcestujeme častokrát až do zahraničí. Cizí jazyk, převážně anglický jazyk, je tedy hlavním umem, který by měl každý, kdo chce něco dokázat, zvládnout. Nebo by alespoň měl znát lépe základy, pokročilým se většinou stane následně v zemi, kde se daným jazykem mluví.

Studenti se nyní ve školách učí povinně ne jeden, ale rovnou dva cizí jazyky. V dnešní době se na prvních příčkách pomyslného žebříčku populárních jazyků už tak často nevyskytuje angličtina, nýbrž se sem dostává i ruský jazyk. Ruština je stále více populární, mnoho obchodníků pochází z Ruska, dostává se k nám ruská literatura a navštěvují nás ruští turisté. Ruštinu zkrátka můžete využít v různých odvětvích zájmů. Ovšem pozor, ruština není úplně jednoduchý jazyk. Studenti by proto měli dávat pozor ve školáe při vyučování, aby pochopili gramatiku co nejlépe. Udržet pozor ve škole ale není úplně snadné. A tak se není čemu divit, když těsně před uzavřením známek na pololetí nebo ke konci školního roku přijdou děti domů a ukážou svým rodičům papírek s předběžnými známkami, na němž nejsou zrovna jedničky nebo dvojky a někdy ani trojky. V takové situaci je zapotřebí poohlédnout se po doučování ruštiny.

Kromě doučování ruštiny se můžete poohlédnout i po alternativních učebnicích ruštiny. Na trhu lze najít poměrně velké množství učebnic pro samostatné studium. Abyste nemuseli pročítat desítky hodnocení učebnic, sepsali jsme pro vás takovou malou recenzi nejoblíbenějších učebnic ruštiny.

Učebnice současné ruštiny – vhodná i pro samouky

V žebříčku nejoblíbenějších učebnic ruského jazyka jistojistě vede „Učebnice současné ruštiny – vhodné i pro samouky“, a to první i druhý díl. Studenti si pochvalují převážně velkou slovní zásobu, dostatečně kvalitně vysvětlenou gramatiku, tolik potřebná cvičení a také jejich klíč, podle kterého si snadno mohou ověřit své znalosti. Jelikož se jedná o základní, ale i pokročilejší ruštinu, spokojeni budou jak začátečníky, tak ti, kteří se chtějí v tomto jazyce posunout zase o kousek dál. Velkou výhodou je přiložené CD s nahrávkami, které vám pomůže procvičit ruskou výslovnost.

Raduga nově

Mezi další oblíbené učebnice ruštiny patří Raduga po-novomu, tedy Raduga nově. Jedná se o několikadílné vydání a oblíbené je především u studentů středních škol. Jelikož se v samotné knize vyskytuje menší množství cvičení a doplňujících textů, doporučuje se k této učebnici ruštiny dokoupit i stejnojmenný pracovní sešit. Ten je propojen s textem učebnice a prakticky se navzájem doplňují.

Za dobrou gramatikou s učebnicí nakladatelství Lingea

Pokud vás ovšem trápí převážně gramatika, stačí si zakoupit knihu specializovanou přímo na ni. Tu nabízí nakladatelství Lingea a jedná se o „Gramatiku současné ruštiny“. Nenajdete v ní přehnané teorie ani hromadu vysvětlení. Nabízí jen stručný, jasný a srozumitelný přehled současné ruské gramatiky. Jsou v ní obsaženy všechny informace pro každého začátečníka.

Lepší výuka ruštiny díky hrám

Je všeobecně známo, že žáci, převážně děti, se lépe učí jakýkoliv jazyk díky hrám. Možná právě z tohoto zjištění vzniklo sousloví „škola hrou“. I když se to na první pohled může zdát po studenty trapné, hrát si s učitelem, nakonec to budou ti, co budou umět jazyk opravdu skvěle. A jelikož se většina z nich chce po maturitě určitě odstěhovat do zahraničí za dobrou prací, školu hrou rádi podstoupí. Pakliže chcete pořídit svému dítěti kvalitní učebnici plnou her, zvolte například knihu „Hry ve výuce ruštiny“. Tato učebnice je plná jazykolamů, říkanek a hádanek. Jelikož je v ní spousta dobrých nápadů, jak správně pokračovat při výuce ruštiny, učení se nebude jevit tak nudné a díky této učebnici se stane i ruština hrou.

Klacc! – pro výuku ruštiny jako druhého povinného jazyka na školách

Mimo známou klasickou Radugu je zapotřebí zmínit i knihu nazvanou „Klacc!“ Jedná se o třídílnou středoškolskou učebnici, kterou zakoupíte společně s CD. Právě proto si ji spousta studentů pochvaluje, jelikož si snadno mohou procvičit i výslovnost. Vždy je velkým plusem, když si žáci mohou poslechnout přímo rodilé mluvčí.

Nastartujte ruštinu díky doučování

V naší nabídce doučování samozřejmě najdete i individuální doučování ruštiny. Naši lektoři jsou tu pro vás. Pokud hledáte doučování v Olomouci, v Praze nebo doučování v Brně, můžete se na nás směle obrátit. Více informací o doučování ruštiny najdete zde.

do konce pololetí
zbývá
0
4
5
dní

Potřebujete poradit?

Kontaktujte nás na

777 05 02 05

nebo nám napište na

info@skolapopulo.cz