Nebaví vás studovat sami doma? Pojďte se doučovat!

Zatímco pro většinu žáků znamenají letní prázdniny dva měsíce klidu a oddechu od školního stresu, jiní musí prosedět nejkrásnější měsíce v roce zavření doma nad učebnicí.

A co je příčinou jejich utrpení?

Většinou to bývají opravné zkoušky, neboli reparáty, které je čekají na konci srpna, nebo maturita v září, která se koná jen o týden později.

 

Prázdninové studijní peklo

Potíž je v tom, že dítě, které se musí přes letní prázniny samo učit zavřené doma, se bude logicky cítit po desíti měsících pilné školní docházky docela unavené a rádo by si užilo alespoň nějaký ten bezstarostný letní odpočinek. Chuť léta těmto dětem však rychle zhořkne, protože látky, kterou se musí doučit, je opravdu hodně. Taktéž původní motivace postupně vyprchá a průběžné studium začne brzy nudit a dítě je maskuje prokrasitnací na internetu. Když se nakonec přiblíží termíny již natolik, že zbývá už jen pár dní, přichází stres a úzkost z neúspěchu. Reparát i maturita jsou však zkoušky, kde komise nemívají s žáky žádné slitování a prázdninová nechuť ke studiu je to poslední, co někdo bude brát v potaz. V případě reparátu dostal student druhou šanci a musí ukázat, že přesně v tom, v čem během roku selhal – tedy v pilné a soustavné přípravě – tentokrát neselže a v úsilí nepoleví. V případě maturity je tu zase společná část testů, která je prověřována státními CERMAT testy, které jsou pro všechny stejné a nedá se na nich nic „uhádat“ nebo „říct vlastními slovy“. Kdo se neodpoví správně, má jednoduše smůlu a maturitu nesloží.

 

 

Už zase další tipy, jak se správně učit?

Ne, nebojte, už žádné další chytré rady a tipy, jak se správně učit! Nakonec je asi sami dobře znáte z internetu a v podobě celých seznamů „chytrých“ rad, jak se zázračně za pár dní zbavit všech špatných studijních návyků a přes noc se stát vzorným studentem či dokonce pilným šprtem. Stačí si přeci v pokojíčku jen trochu uklidit, vyvětrat okno, barevnými pastelkami naplánovat do deníčku harmonogram studia, vést si úhledné poznámky, přidat nějakou tu procházku a relaxaci u pohodového filmu za odměnu, a máte vyhráno! 

Korunovanými králi podobných „chytrých“ rad jsou zejména youtubeři, kteří vás rádi lákají atraktivními tituly „jak zvládnout maturitu“ nebo „jak na reparát“, ale výsledek je často jen rádoby vtipné povídání o tom, jak to sami nějak přežili a prošli s odřenýma ušima. 

Všichni samozřejmě víme, že podobné rady fungují jen do určité míry a ve skutečnosti nejde jen o to u studia vydržet mnoho hodin, ale látku hlavně pochopit. Mnohé předměty, ze kterých se dělají reparáty nejčastěji, jako je např. matematika, fyzika či chemie, se nedají naučit vždy nazpaměť, ale musí se z podstatné části i praktikovat a pochopit. Matematika není jen o memorování vzorečků, ale o počítání příkladů. U fyziky a chemie často platí, že žák musí vidět fyzikální experiment v praxi, nebo vidět skutečný výsledek nějaké chemické reakce.

Jednoduše řečeno na prázdninové učení vaše dítě často nemusí stačit samo, a možná by se mu hodila nějaká pomoc někoho, kdo by jim látku vysvětlil.

 

Kde pomoc hledat?

Existují takoví, co mají štěstí, protože znají dobrého kamaráda nebo mají dokonce příbuzného, který potřebné látce rozumí. Většina lidí si ovšem musí najít profesionálního lektora, který se jim bude věnovat a kterému budou muset za jeho čas a zkušenosti i zaplatit. Nejčastějšími požadavky bývá doučování matematiky, doučování fyziky, doučování českého jazyka nebo doučování anglického jazyka.

První co se vám bude asi bude nabízet, jsou různé agentury, které se specializují na doučování a jsou vám schopny lektora zajistit. Nevýhodou však bývá, že tito lektoři nebývají agenturou příliš pečlivě prověřováni a vy poté můžete zaplatit velké peníze za někoho, kdo nemá potřebné zkušenosti a kompetenci. Mnohé agentury také nezajišťují žádnou supervizi nad průběhem výuky, nemají své vlastní učebny, a žák a lektor za sebou dojíždí domů. Někdy mohou působit velké potíže i zdánlivé banality, jako např. to, kdo za kým bude dojíždět, a jak se to podepíše na ceně doučování.

 

Má to tedy nějaké řešení?

Řešení z těchto potíží by mohla být třeba Škola Populo, což není pouhá agentura na doučování, ale naopak škola, která se specializuje na doučování na míru.

Škola Populo má tři kamenné pobočky (v Praze, Brně a Olomouci), kam bude vaše dítě pravidelně docházet a kde na něj bude čekat jeho lektor, který se s ním bude doučovat. Na těchto pobočkách sídlí i pracovní tým, který zajišťuje celý servis související s výukou.

A jak bude průběh výuky vypadat?

V první řadě si každého potencionálního žáka hned při přijímacím pohovoru individuálně vyzkoušíme prostřednictvím testů. Tyto zkušební testy jsou sestavovány našimi lektory, kteří mají bohaté zkušenosti s tím, co by žák jednotlivých ročníků měl znát. Testy poté obratem vyhodnotíme a nabídneme vám variantu počtu hodin, které by mělo vaše dítě ideálně absolvovat. Poté, co se dohodneme na termínech docházky a na ceně, následuje již samotná výuka, se kterou lze začít do několika málo dní!

Specialitou Školy Populo je, že nedělá kurzy pro více žáků, ale každý žák má přiděleného pouze jednoho lektora. V našem tými máme mnoho zkušených vyučujících a pokusíme se vám vybrat toho nejvhodnějšho. Samozřejmě pokud by vám nevyhovoval, lze se vždy dohodnout a vyměnit i v průběhu doučování. Možná vás překvapí, že naši lektoři jsou převážně lidé mladšího věku, mají však vysokoškolské vzdělání v předmětu, který u nás vyučují. Ze zkušenosti také víme, že mladší věk lektorů je pro vztah žáka a lektora často lepší, protože mezi nimi vytvoří spíše přátelský a neformální vztah, než pocit autority jako ve škole.

Když začne lektor s žákem pracovat, má již díky testům, představu o tom, v čem plave a kde je potřeba více zabrat. Dítě je vedeno prakticky a tak aby složitými zkouškami prošlo bez úhony. Výhodu pro dítě je i to, že na jeho studium je vymezen přesný časový úsek, kdy se intenzivně učí, a nepanikaří a neprokrastinuje, jak by se dělo, kdyby na to zůstalo samo. Na doma má jasně zadané úkoly, které mu nezaberou mnoho času a díky tomu si může alespoň kousek prázdnin trochu užít.

 

Jak si nad tím udržíte přehled?

Pokud budete chtít, můžete být v průběhu výuky informováni o pokrocích vašeho dítěte, a to buď u naší recepční, nebo přímo od příslušného lektora či lektorky.

Aby vaše dítě na hodinu nezapomnělo, dostane den před výukou informační SMS. Abyste měli jistotu zase vy, že k nám vaše dítě dorazilo v pořádku, můžete dostat také informační SMS, kterou vám zašle naše slečna recepční, poté, co dítě dorazí na pobočku. Pokud vaše dítě dojíždí nebo si jej chcete vyzvednout osobně sami, můžete u nás v klidu počkat. A aby vám u nás bylo příjemně, máme pro vás nachystáno občerstvení a v případě potřeby i internet k ukrácení volné chvíle nebo k vyhledání potřebného dopravního spoje.

Pokud vás naše nabídka zaujala, volejte nebo piště ještě dnes! Na telefon: 777 05 02 05 a e-mail: info@skolapopulo.cz

Rádi vám a vašemu dítěti pomůžeme!

do konce pololetí
zbývá
0
4
5
dní

Potřebujete poradit?

Kontaktujte nás na

777 05 02 05

nebo nám napište na

info@skolapopulo.cz