Mr. Nikola – lektor Školy Populo

Nikolovi je 22 let a ve Škole Populo doučuje od školního roku 2015/2016. Studuje třetí řočník přírodovědecké fakulty a je expert na matematiku, účetnictví a ekonomii. Rád předává své vědomosti žákům a má skvělé výsledky.

 

Pár slov od Nikoly

„Ve Škole Populo jsem jako lektor začal vyučovat na začátku akademického roku 2015/2016 matematiku a ekonomické předměty. V současné době ve Škole Populo trávím každý den. A každý den, každou hodinu, kterou tam strávím, tak ji tam strávím rád, jelikož škola je ke studiu skvěle zařízena od vybavení prostor, přes studijní pomůcky, které využíváme často během doučování (rýsovací pomůcky, počítač při kreslení grafů), po občerstvení, které si tam student během studia může dát. Jak říkám já – s prázdným žaludkem se špatně přemýšlí. Další velké plus je, že když se lektor se studentem scházejí nepravidelně, tak je den předtím, než se mají sejít, upozorní SMS, tím pádem na to ani jeden nezapomene.

Když se nad tím člověk zamyslí, tak doučování už není jako dříve, doučování někde s maminkou za zády a s televizí, která na vás křičí z vedlejší místnosti, nebo v knihovně, kde vás pořád upozorňují, aby byl člověk potichu, protože je to přece knihovna.“

 

Žák Školy Populo – Štěpán

Škola Populo je trochu atypická, neboť oproti ostatním školám nabízí doučování na dálku, a to mě přivádí k mému prvnímu studentovi, kterého jsem měl připravit na přijímací zkoušky z matematiky. Z počátku jsem si myslel, že projdeme několik testů, na kterých mu ukážu různé postupy a naučím jej, jak testy co nejrychleji a nejlépe vyřešit. Realita nakonec vypadala trochu jinak. Dříve, než jsme se dostali k testům, museli jsme nejprve projít některé kapitoly z matematiky (úpravy výrazů, smysl výrazu), ve kterých měl student mezery. Těmto kapitolám jsme se věnovali důkladněji, ukázal jsem mu nové metody, které ho ve škole neučili nebo je ve škole nepochopil z důvodu velkého počtu studentů ve třídě. Po několika týdnech se student začal ve škole zlepšovat, a to díky Škole Populo, která mu nabídla individuální a profesionální přístup, který potřeboval.

Vyučovat na dálku jsem byl již zvyklý z dřívější doby pomocí online hovorů a sdílené obrazovky, ale Škola Populo pojala doučování na dálku zcela jinak, než jsem předpokládal. Výuka probíhá za pomoci webkamer, které přenášejí, co já píšu, a stejně tak vidím, co píše žák.

 

 

Žák Školy Populo Vojta

Po několika dnech strávených v Populu jsem začal připravovat studenta na maturitní test z matematiky. Má představa byla taková, že budeme procházet cvičné testy a k tomu si vysvětlíme zjednodušenou teorii tak, aby ji student pochopil. Realita byla opět úplně jiná. Nejprve jsme museli začít se sčítáním a odčítáním, neboť student neměl žádné základy z matematiky. Po několika měsících jsme se postupně dopracovali přes rovnice a výrazy až po složité úlohy. Ke cvičným testům jsme se dostali asi až měsíc před testem, a jelikož už nemáme moc času, tak jsme dokonce zvýšili i počet hodin, kdy se budeme ve škole vídat.

 

 

do konce pololetí
zbývá
0
4
7
dní

Potřebujete poradit?

Kontaktujte nás na

777 05 02 05

nebo nám napište na

info@skolapopulo.cz