Kde sehnat levné učebnice v Praze?

Kde sehnat levné učebnice v Praze?
Kde sehnat levné učebnice v Praze?

Chystáte se na střední školu a nechcete utrácet tisíce za učebnice? Víte, kde sehnat levné učebnice v Praze? Možností je celá řada. Pokud vám stačí učebnice z druhé ruky, můžete využívat sociální sítě, kamarády, bývalé studenty školy nebo studenty ve vyšších ročnících, kteří se knih jistě rádi zbaví.

Pořizovat si učebnice na střední školu není levná záležitost, zvláště pokud máte jednu knihu na tři měsíce či na pololetí a pak potřebujete další díl, jak je to v případě téměř každé jazykové učebnice. Jaké knihy potřebujete, najdete zpravidla vyvěšeno na webových stránkách školy na konci školního roku nebo na konci letních prázdnin.

Tipy, kde zakoupit učebnice angličtiny a další učebnice pro střední školy

E-knihy a internetové bazary

Jednou z možností je kopírovat knihy nebo tisknout, ale stojí to mnoho času i peněz. Můžete také zabrousit na internet na e-knihy.cz, kde seženete v elektronické podobě veškeré učebnice,ale také maturitní otázky, čtenářské deníky a další. Pomocí Google najdete celou řadu internetových bazarů, které mají svou pobočku v Praze.

Městské knihovny a studovny

Knihovny v Praze i studovny jsou skvěle vybaveny a ještě před začátkem roku si můžete učebnice zamluvit a poté si je zapůjčit například s prodlouženou lhůtou na půjčení. Ve studovnách můžete často najít novější i starší vydání knih. Výhodou je možnost si knihu pořídit za malý poplatek. Členství nestojí více, než 150 Kč ročně.

Kamarádi a známí

Starší učebnice němčiny, fyziky, základů přírodních věd a dalších vám mohou půjčit starší spolužáci nebo kamarádi. Mnohdy vám knihy půjčí na neomezenou dobu, prodají za minimální částku nebo rovnou darují. Knihy si je možné také zapůjčit od studentů před maturitou a následně mu ji vrátit. Záleží čistě jen na dohodě.

Skupiny na sociálních sítích- pražské bazary, apod.

Mnoho učebnic si můžete zakoupit na sociálních sítích jako je Twitter či Facebook. Zkuste si vyhledat skupinky s prodejem učebnic nebo různé bazárky v Praze. Své učebnice tam můžete později také opět prodat.

Burza učebnic a bazary

Velmi oblíbená je burza učebnic, kterou žáci v září nebo v červnu pořádají. Navštivte v Praze různé bazary a antikvariáty, najdete jich zde několik. Učebnice často pořídíte za zlomkovou cenu a v perfektním stavu. Při procházkách Prahou narazíte na nejeden antikvariát, kde seženete i hůře sehnatelné učebnice.

Bazar učebnic může probíhat ve školách jako oficiální i neoficiální akce. Učebnice po spolužácích navíc mohou obsahovat popisky, které se vám pak budou hodit při přípravě na písemné práce a zkoušení.

Sledujte informační cedule a inzertní vývěsky

Má vaše škola nástěnky s informacemi nebo informační cedule? I zde se mohou objevovat nabídky na prodej učebnic. Je kniha příliš drahá? Zakupte si ji se spolužákem do lavice společně. O náklady se rozdělíte na půl.

Nesehnali jste učebnice z bazaru? V eshopech zaměřených na prodej učebnic můžete v případě nákupu více kusů uplatnit hromadnou slevu. V případě, že je e-shop s kamennou prodejnou či výdejnou v Praze, ušetříte také pár stovek na poštovném. V případě odběru většího množství pro celou třídu můžete uplatňovat slevy pravidelně.

Nebojte se oslovovat starší spolužáky či rodiče kamarádů, zda nemají k dispozici levné učebnice, které již nepotřebují. Můžete si také tenčí svazky a pracovní sešity okopírovat nebo nafotit a vytisknout. I toto je však často mnohdy nákladné. Můžete si také zapůjčit čtečku knih, pokud ji ještě nemáte a knihu si stáhnout zdarma. Snadno tak zjistíte, zda vám stojí za to si ji kupovat. Někdy je možné mnoho informací dohledat na internetu nebo vám postačí zápisky, které si uděláte při hodině.

do konce pololetí
zbývá
0
4
7
dní

Potřebujete poradit?

Kontaktujte nás na

777 05 02 05

nebo nám napište na

info@skolapopulo.cz