Kde sehnat levné učebnice?

Kde sehnat levné učebnice?
Kde sehnat levné učebnice?

Ne každý student si může dovolit koupit si učebnice pro střední školy za plnou cenu. I učebnice lze ale naštěstí pořídit levně. Poradíme vám, kde hledat a jak díky tomu ušetřit až stovky korun.

Ke studiu je potřeba celá řada knih, například učebnice angličtiny a příslušné pracovní sešity, učebnice češtiny, matematické tabulky a další. Nejde o nejlevnější záležitost a knihy poslouží studentovi zpravidla jen jeden rok či půlrok. První variantou, jak si koupit levně, je řešením buďto si potřebné knihy nahrát do čtečky nebo si vše nakopírovat a nechat svázat.

E-knihy

Kopírování či tisk jednotlivých stránek knihy je však poměrně zdlouhavý a finančně nákladný proces. V elektronické podobě vychází čím dále více knih, jako jsou čítanky, čtenářské deníky, maturitní otázky nebo knihy pro cizí jazyky. Mnoho knih najdete ke stažení zdarma a nebo za menší finanční částky.

Knihovna

Studentské knihovny jsou plné důležitých informací a semtam pořádají prodeje/ burzy učebnic. Pokud se tam vypravíte včas, můžete sehnat i levné učebnice. Samozřejmě si můžete učebnice i vypůjčit a potřebný text rovnou okopírovat, můžete si pak snadno zvýrazňovat svoje zápisky. Nevýhodou je pouze omezená doba půjčení jedné knihy.

Kamarádi a známí

Starší učebnice němčiny, fyziky, základů přírodních věd a další vám mohou půjčit starší spolužáci nebo kamarádi. Mnohdy vám knihy půjčí na neomezenou dobu, prodají za minimální částku nebo rovnou darují.

Sociální sítě, inzertní portály

Sociální sítě, jako například Facebook jsou plné různých bazárků a virtuálních tržišť, ale i přátel z druhého konce republiky, tak proč se nezeptat na učebnice? Vyzkoušet můžete i různé inzertní portály jako je avizo, annonce a další. Při využití internetových bazarů učebnic můžete narazit na prodejce, který bude mít v jednom balíku všechny potřebné knihy, čímž si ušetříte další starosti.

Burzy, antikvariáty a bazary knih

Nejjednodušší cestou může být pro mnohé bazar učebnic. Stačí si projít antikvariáty. Mnoho škol pořádá také burzy učebnic, kdy starší studenti vyprodávají nepotřebné knihy za minimální cenu. Snadno tak seženete hůře dostupné knihy nebo ty, které jsou příliš drahé. Můžete si prohlédnout webové stránky školy, kam nastupujete a učebnice matematiky jistě seženete za pakatel. Do bazaru knih či antikvariátu je také potřeba zajít co nejdříve, aby knihy měli k dispozici, případně si je zarezervujte, pokud máte seznam knih k dispozici ještě před nástupem do školy.

Nástěnky ve škole

Nepořádá se u vás ve škole burza učebnic? Pak je řešením sledovat nástěnky s inzercí spolužáků, kdo co prodá či shání. Při nákupu učebnic od starších spolužáků si rovnou můžete zjistit informace o konkrétních profesorech, co vyžadují, jaké mají nároky na studenty apod.

Hromadný nákup v internetovém obchodě

Až posledním řešením je nákup nových učebnic. Mnoho internetových obchodů, které se specializují na prodej učebnic, umí poskytnout hromadné slevy a tak není nic jednoduššího, než se domluvit se spolužáky a provést hromadnou objednávku knih. Zpravidla získáte dopravu zdarma a slevu v řádu až několika stovek korun. S výběrem vám pomohou internetové vyhledávače a porovnávače cen.

Nákupem starších učebnic ušetříte nemalé peníze, navíc vám nemusí být líto, že jste danou knihu používali jen část roku. Zejména učebnice matematiky mají často dvě až tři pokračování a tak se jejich nákup v knihkupectví může prodražit. Na trhu existuje celá řada učebnic pro střední školy, každá škola na určitý předmět požaduje jiný typ učebnice.

do konce pololetí
zbývá
0
4
5
dní

Potřebujete poradit?

Kontaktujte nás na

777 05 02 05

nebo nám napište na

info@skolapopulo.cz