Doučování v Olomouci na profesionální úrovni

Moderní výuka dětí a dospívajících, ke které se české školství hlásí, s sebou přináší zvýšené nároky na rodiče. Informace, které získali z vlastní školní docházky, bývají často neúplné, zastaralé či jednoduše zapomenuté. Potřebuje-li potomek pomoci se zvládnutím obtíží, musí se rodiče obrátit na někoho, kdo mu s doučováním kvalitně pomůže.


Rodiče hledající doučování se zpravidla jako první obrátí na přátele a známé, kde bývá výhodou blízký vztah mezi rodiči, doučujícími i žáky. Zkušenosti ovšem ukazují, že doučování po známosti nebývá nejefektivnější a výsledky se dostavují nejpomaleji.


Není-li možno zajistit doučování svépomocí či přes přátele a známé, přichází na řadu zpravidla oslovení vysokoškolských studentů nabízejících doučování. Studenti mívají aktuální informace z daného oboru, ale zpravidla nedisponují vhodným zázemím. Doučování v knihovnách, kavárnách a jiných veřejných prostorech nemusí vyhovovat každému.


Z hlediska komfortu a komplexnosti nabízených služeb se nejlépe jeví společnosti přímo se zaměřující na zprostředkování doučování. Jednou z nich je i olomoucká Škola POPULO, která vznikla za laskavé podpory Okresní hospodářské komory v Olomouci. Škola organizuje doučování ve vlastních učebnách v centru Olomouce s týmem lektorů složeným z vysokoškolských studentů a pedagogických pracovníků s praxí. Zvláště při doučování několika předmětů najednou získává žák výhodu, neboť se nemusí na další lekci nikam přemísťovat. Kromě doučování žáků a studentů základních a středních škol je možno se dohodnout na individuální výuce cizích jazyků, na komplexní přípravě k přijímacím zkouškám na střední a vysoké školy a na intenzivní pomoci při větších obtížích, například po dlouhodobé nepřítomnosti ve škole.


Ať už se rodič rozhodne pro doučování v rodině, dojedná lekce se studentem, nebo se obrátí na společnost nabízející doučování, vždy by měl jednat co nejrychleji a snažit se řešit problémy hned v počátcích. Pravidelně se potvrzuje, že je mnohem snazší odbourat malá nepochopení, než následně řešit velké obtíže před vysvědčením.

do konce pololetí
zbývá
0
4
5
dní

Potřebujete poradit?

Kontaktujte nás na

777 05 02 05

nebo nám napište na

info@skolapopulo.cz