Doučování němčiny v Olomouci

Doučování němčiny v Olomouci
Doučování němčiny v Olomouci

Znalost jednoho cizího jazyka už dnes nestačí

Angličtina je dnes světových jazykem č.1. Před dvaceti lety, na počátku 90. let se cizí řeči pomalu začaly zapracovávat do školních osnov na volitelné úrovni. Rozhodnutí stálo na pomezí angličtiny a němčiny, kterou povětšinou, ruku na srdce, vyučovaly lektorky s předešlou specializací na jazyk ruský. Málokterá základní škola tenkrát svou kvalitou dosahovala na možnosti středních škol, kde již jazyky ovládaly zkušenější pedagogové. Dnešní doba je jiná, na jazyky se klade téměř prioritní důraz a angličtina je na mnoha školách povinná. Není však jediným jazykem, který nám vystačí. Zohledníme-li státy, se kterými sousedíme a jejich ekonomický vliv na naši zemi, může se nám studium německého jazyka může nesmírně vyplatit.

Angličtina nebo němčina? Odpověď není jednoznačná

Máte doma malého studenta a přichází období volby cizího jazyka. Angličtina je již dnes součástí učebních osnov a často se první slovíčka děti učí už ve školkách. Pokud se nám ale naskytne možnost, aby dítě od útlého věku studovalo jazyky dva, zvažme hned několik aspektů, jak se správně vybrat právě ten druhý. Děti bude mnohdy ovlivňovat romantická nálada francouzštiny, malé hudebníky bude lákat italské názvosloví, přitom je německy hovořících mnohem více. Zvažme proto budoucí potenciál využití jazyka. Jaký v našem kraji panuje cestovní ruch, potkáváme mezi turisty více Angličanů nebo Němců, kolik velkých korporací má německé zastoupení a jazyk na dobré úrovni bude při přijímacích pohovorech vyžadovat, nebo se minimálně stane vítaným benefitem. V tuto chvíli přeci jen nemůžete tušit, bude-li mít vaše dítě ambice a chuť cestovat do vzdálenějších, anglicky mluvících zemí, proto zvažujte reálné možnosti.

Němčina je těžší

Obecně u nás obliba v německém jazyce není příliš silná. Vyslouženou zálibu v ní má jen malé procento lidí, většina studujících přikládá důraz praktické stránce věci. Důvod je jednoduchý. Vzhledem ke znělé a gramaticky zvládnutelné angličtině se němčina jeví jako poměrně tvrdý soupeř. Její pravidla jsou těžší a jejich osvojení zabere mnohem více času. Navíc také nečíhá na každém rohu, jen ztěžka najdeme filmy či oblíbené seriály, které budeme s chutí sledovat přeložené právě do tohoto jazyka. Vžít se do něj ale nemusí být zase takový problém, rozhodnete-li se pro pravidelné doučování němčiny. Zintenzivnění tréninku gramatiky, poslechu a výslovnosti může znenadání přinést výsledky. Jazyk se vám už nebude zdát tolik cizí a díky stálému rozšiřování slovní zásoby můžete svou úroveň náhle prudce zvednout nahoru. Díky tomu se lehce domluvíte při překročení sousedních hranic, navíc při pohovorech, po skončení škol, bude němčina pro mnoho zaměstnavatelů jasným trumfem oproti ostatním uchazečům.

Učte se s radostí

Tak jako vše, co děláme ve volném čase, musí vycházet z reálného zájmu o věc, i studium německého jazyka musí být zábavou. Ideálním řešením při doučování jsou individuální lekce s pedagogem, který se bude věnovat pouze jednomu studentovi. Po zhodnocení jeho úrovně nastaví osnovu lekcí, určí mezery, které mohou společně zacelit, navíc pravidelnou konverzací si žák jazyk osvojí a odstraní tak jazykovou bariéru. Jak na to? Škola Populo nabízí doučování v Olomouci. Záštitou pro všechny klienty jsou učebny v klidném prostředí, do kterého se budete vy i vaše děti rádi vracet. Rodiče jistě zaujme, že škola Populo si zakládá na své profesionalitě a vstřícném jednání s klienty, proto je bude o úspěchu dítěte pravidelně informovat. Nemusíte se tak obávat, že byste ztratili přehled nad tím, jak si v pokrocích vede. Doučování v Olomouci můžete zvolit jak pro své školou povinné dítě, středoškoláka, při přípravě na náročné přijímací pohovory na SŠ nebo VŠ. Dále je ve zde také prostor pro firemní kurzy, ať už jazykové či odborné.

Nechte své děti studovat dva jazyky, které bezpochyby mnohokrát upotřebí ve své budoucí praxi. Možná se nakonec budete sami divit, že němčina je pro něj kariérně mnohem hodnotnější. Škola Populo nabízí kromě Olomouce také doučování v Brně. Nově také od února otevírá zbrusu nové prostory pro doučování v Praze. Spolehněte se na profesionály a najděte si své doučování na míru ještě dnes.

do konce pololetí
zbývá
0
4
5
dní

Potřebujete poradit?

Kontaktujte nás na

777 05 02 05

nebo nám napište na

info@skolapopulo.cz